Lacrosse

HS Elite

Summer Solstice 2017

Jun 9 - 11, 2017
Redmond, WA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Camano
Team W L T
GA
Mercer Island 2 0 0 0
Lake Washington 1 1 0 5
SW Titans 0 2 0 2
San Juans
Team W L T
GA
Juanita Red 0 1 1 13
Bellermine Prep 0 1 1 20
Skyline 2 0 0 6
Vancouver
Team W L T
GA
Bellevue 2 0 0 0
Grant, OR 1 1 0 13
Mount Si 0 2 0 21
Whidbey
Team W L T
GA
Eastlake 1 0 1 6
Woodinville 1 0 1 6
Bainbridge 0 2 0 15

Schedule

Filter by:

Friday, June 09, 2017
Game Time Location Team Score Team
P1 7:30 PM Marymoor Park - Field 1 Skyline
7 5 Juanita Red
P2 7:30 PM Marymoor Park - Field 2 Bainbridge
2 8 Eastlake
P3 8:20 PM Marymoor Park - Field 1 Mercer Island
5 0 Lake Washington
P4 8:20 PM Marymoor Park - Field 2 Bellevue
16 0 Mount Si
Saturday, June 10, 2017
Game Time Location Team Score Team
P7 12:20 PM Marymoor Park - Field 2 SW Titans
0 1 Mercer Island
P8 12:20 PM Marymoor Park - Field 1 Grant, OR
0 11 Bellevue
P5 1:10 PM Marymoor Park - Field 1 Bellermine Prep
1 14 Skyline
P6 1:10 PM Marymoor Park - Field 2 Woodinville
7 2 Bainbridge
P11 2:50 PM Marymoor Park - Field 2 Lake Washington
1 0 SW Titans
P12 2:50 PM Marymoor Park - Field 1 Mount Si
2 5 Grant, OR
P9 3:40 PM Marymoor Park - Field 2 Juanita Red
6 6 Bellermine Prep
P10 3:40 PM Marymoor Park - Field 1 Eastlake
4 4 Woodinville
B9 6:10 PM Marymoor Park - Field 1 Skyline
1 0 SW Titans
B10 6:10 PM Marymoor Park - Field 2 Bainbridge
7 6 Mount Si
B1 7:00 PM Marymoor Park - Field 1 Juanita Red
1 9 Mercer Island
B2 7:00 PM Marymoor Park - Field 2 Bellevue
11 1 Eastlake
B5 7:50 PM Marymoor Park - Field 2 Bellermine Prep
6 5 Lake Washington
B6 7:50 PM Marymoor Park - Field 1 Woodinville
5 2 Grant, OR
Sunday, June 11, 2017
Game Time Location Team Score Team
B11 9:50 AM Marymoor Park - Field 2 SW Titans
5 4 Mount Si
B4 10:40 AM Marymoor Park - Field 1 Mercer Island
3 4 Bellevue
B7 10:40 AM Marymoor Park - Field 2 Lake Washington
5 4 Grant, OR
B3 11:30 AM Marymoor Park - Field 2 Juanita Red
2 6 Eastlake
B8 12:20 PM Marymoor Park - Field 2 Bellermine Prep
2 7 Woodinville
B12 1:10 PM Marymoor Park - Field 2 Skyline
4 5 Bainbridge

Bracket

Eastlake
3rd Place
Bellevue
Champion
Bellevue - 11
B2 - Sat 6/10 7:00PM Marymoor Park - Field 2
Eastlake - 1
Mercer Island - 3
B4 - Sun 6/11 10:40AM Marymoor Park - Field 1
Bellevue - 4
Juanita Red - 2
B3 - Sun 6/11 11:30AM Marymoor Park - Field 2
Eastlake - 6
Juanita Red - 1
B1 - Sat 6/10 7:00PM Marymoor Park - Field 1
Mercer Island - 9
Bellermine Prep - 6
B5 - Sat 6/10 7:50PM Marymoor Park - Field 2
Lake Washington - 5
Bellermine Prep - 2
B8 - Sun 6/11 12:20PM Marymoor Park - Field 2
Woodinville - 7
Woodinville - 5
B6 - Sat 6/10 7:50PM Marymoor Park - Field 1
Grant, OR - 2
Lake Washington - 5
B7 - Sun 6/11 10:40AM Marymoor Park - Field 2
Grant, OR - 4
SW Titans - 5
B11 - Sun 6/11 9:50AM Marymoor Park - Field 2
Mount Si - 4
Skyline - 4
B12 - Sun 6/11 1:10PM Marymoor Park - Field 2
Bainbridge - 5
Bainbridge - 7
B10 - Sat 6/10 6:10PM Marymoor Park - Field 2
Mount Si - 6
Skyline - 1
B9 - Sat 6/10 6:10PM Marymoor Park - Field 1
SW Titans - 0