2023 Rundle College Sweet 16 Basketball Tournament
Top team will be HOME and wear LIGHT uniforms
ALL TEAMS WILL PLAY 4 GAMES
Bracket Winner B32
CHAMPIONS
Bracket Winner B31
5TH PLACE
Bracket Winner B29
BRONZE MEDAL
Bracket Winner B30
9TH PLACE
Bracket Winner B28
CONSOLATION FINAL
Bracket Winner B25
15TH PLACE
Bracket Winner B26
13TH PLACE
Bracket Winner B27
11TH PLACE
Bracket Winner B7
B15 - Fri 2/3 4:00PM Conklin School - AUX GYM
Bracket Winner B9
Bracket Winner B14
B22 - Sat 2/4 10:15AM Conklin School - MAIN Court
Bracket Winner B15
West Island College
B3 - Thu 2/2 6:00PM ELEMENTARY GYM
Strathcona Tweedsmuir
Bracket Winner B16
B32 - Sat 2/4 3:30PM Conklin School - MAIN Court
Bracket Winner B22
Kate Andrews
B6 - Thu 2/2 7:30PM Conklin School - MAIN Court
Parkland Immanuel Christian School
Bracket Winner B8
B16 - Fri 2/3 5:45PM Conklin School - MAIN Court
Bracket Winner B10
Bracket Winner B5
B14 - Fri 2/3 4:00PM Conklin School - MAIN Court
Bracket Winner B6
Oilfields High School
B2 - Thu 2/2 4:00PM Conklin School - AUX GYM
David Thompson High School
Rundle College
B1 - Thu 2/2 4:00PM Conklin School - MAIN Court
Three Hills High School
Glenmary High School
B5 - Thu 2/2 5:45PM Conklin School - MAIN Court
Olds Koinonia Christian School
Stirling High School
B7 - Fri 2/3 9:00AM Conklin School - AUX GYM
La Crete
Fairview High School
B4 - Thu 2/2 5:45PM Conklin School - AUX GYM
Immanuel Christian School
Bracket Winner B1
B8 - Fri 2/3 10:45AM Conklin School - MAIN Court
Bracket Winner B2
Bracket Winner B3
B10 - Fri 2/3 12:30PM Conklin School - AUX GYM
Bracket Winner B4
Bracket Winner B23
B31 - Sat 2/4 3:30PM Conklin School - AUX GYM
Bracket Winner B24
Bracket Loser B7
B18 - Fri 2/3 5:45PM ELEMENTARY GYM
Bracket Loser B9
Bracket Loser B1
B11 - Fri 2/3 12:30PM Conklin School - MAIN Court
Bracket Loser B2
Bracket Loser B23
B30 - Sat 2/4 1:45PM ELEMENTARY GYM
Bracket Loser B24
Bracket Winner B11
B17 - Fri 2/3 5:45PM Conklin School - AUX GYM
Bracket Winner B12
Bracket Loser B14
B24 - Sat 2/4 10:15AM ELEMENTARY GYM
Bracket Loser B15
Bracket Loser B3
B12 - Fri 2/3 2:15PM Conklin School - AUX GYM
Bracket Loser B4
Bracket Loser B5
B13 - Fri 2/3 2:15PM Conklin School - MAIN Court
Bracket Loser B6
Bracket Winner B17
B28 - Sat 2/4 1:45PM Conklin School - AUX GYM
Bracket Winner B19
Bracket Loser B8
B23 - Sat 2/4 10:15AM Conklin School - AUX GYM
Bracket Loser B10
Bracket Winner B13
B19 - Sat 2/4 8:30AM Conklin School - MAIN Court
Bracket Winner B18
Bracket Loser B16
B29 - Sat 2/4 1:45PM Conklin School - MAIN Court
Bracket Loser B22
Bracket Loser B13
B21 - Sat 2/4 8:30AM Conklin School - AUX GYM
Bracket Loser B18
Bracket Loser B11
B20 - Sat 2/4 8:30AM ELEMENTARY GYM
Bracket Loser B12
Bracket Loser B20
B25 - Sat 2/4 12:00PM Conklin School - AUX GYM
Bracket Loser B21
Bracket Winner B20
B26 - Sat 2/4 12:00PM ELEMENTARY GYM
Bracket Winner B21
Bracket Loser B17
B27 - Sat 2/4 12:00PM Conklin School - MAIN Court
Bracket Loser B19
Calgary Christian School
B9 - Fri 2/3 10:45AM Conklin School - AUX GYM
Foundations for the Future