Basketball

Gold East

Blue Chip USA Invitational Powered by Under Armour

Jul 5 - 8, 2016
Manheim, PA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Rockland Rockets Metro Elite Milligan

Gold East Champion

Tue Jul 5, 2016 - Fri Jul 8, 2016

Teams

Schedule

Filter by:

Tuesday, July 05, 2016
Game Time Location Team Score Team
B1 2:00 PM Spooky Nook - Court 16 CT Cobras Hill A
56 34 Lake Effect Storm Zimmerman
B2 2:00 PM Spooky Nook - Court 17 CT Wescon Fillies Dinardo
67 46 DM Panthers Schoen
B3 2:00 PM Spooky Nook - Court 18 BC Travel Ballyhoo Crew Teal K Bankos
56 43 Vogues Hughes
B4 2:00 PM Spooky Nook - Court 19 Jersey Shore Rebels Mayrose
40 58 Stamford Peace Baskin
B5 2:00 PM Spooky Nook - Court 20 Blackhawk Academy Barlett
35 48 Rockland Rockets Metro Elite Milligan
B6 2:00 PM Spooky Nook - Court 21 Crystal City Stars State Toppi
63 41 NJ Panthers 15 Griff
B7 2:00 PM Spooky Nook - Court 22 PAY J Elite Helsel
50 64 Ladies Play Too Hargrove
B8 2:00 PM Spooky Nook - Court 23 CT Impact 11 West Thomas
39 62 Hudson River Breeze Ricci
Wednesday, July 06, 2016
Game Time Location Team Score Team
B9 9:00 AM Spooky Nook - Court 17 Ladies Play Too Hargrove
62 30 BC Travel Ballyhoo Crew Teal K Bankos
B10 9:00 AM Spooky Nook - Court 18 Stamford Peace Baskin
45 53 Rockland Rockets Metro Elite Milligan
B11 9:00 AM Spooky Nook - Court 19 Crystal City Stars State Toppi
45 77 CT Cobras Hill A
B12 9:00 AM Spooky Nook - Court 20 Hudson River Breeze Ricci
88 48 CT Wescon Fillies Dinardo
B13 9:00 AM Spooky Nook - Court 21 PAY J Elite Helsel
77 74 Vogues Hughes
B14 9:00 AM Spooky Nook - Court 22 Jersey Shore Rebels Mayrose
33 40 Blackhawk Academy Barlett
B15 9:00 AM Spooky Nook - Court 23 NJ Panthers 15 Griff
56 60 Lake Effect Storm Zimmerman
B16 9:00 AM Spooky Nook - Court 24 CT Impact 11 West Thomas
44 48 DM Panthers Schoen
B17 3:15 PM Spooky Nook - Court 01 PAY J Elite Helsel
56 35 Blackhawk Academy Barlett
B18 3:15 PM Spooky Nook - Court 02 Lake Effect Storm Zimmerman
53 32 DM Panthers Schoen
B19 3:15 PM Spooky Nook - Court 03 Vogues Hughes
48 30 Jersey Shore Rebels Mayrose
B20 3:15 PM Spooky Nook - Court 04 NJ Panthers 15 Griff
48 57 CT Impact 11 West Thomas
B21 3:15 PM Spooky Nook - Court 05 Ladies Play Too Hargrove
48 54 Rockland Rockets Metro Elite Milligan
B22 3:15 PM Spooky Nook - Court 06 CT Cobras Hill A
76 68 Hudson River Breeze Ricci
B23 3:15 PM Spooky Nook - Court 07 CT Wescon Fillies Dinardo
56 66 Crystal City Stars State Toppi
B24 3:15 PM Spooky Nook - Court 08 Stamford Peace Baskin
45 46 BC Travel Ballyhoo Crew Teal K Bankos
Thursday, July 07, 2016
Game Time Location Team Score Team
B25 12:45 PM Spooky Nook - Court 17 Blackhawk Academy Barlett
32 36 DM Panthers Schoen
B26 12:45 PM Spooky Nook - Court 18 PAY J Elite Helsel
54 35 Lake Effect Storm Zimmerman
B27 12:45 PM Spooky Nook - Court 19 Crystal City Stars State Toppi
53 30 BC Travel Ballyhoo Crew Teal K Bankos
B28 12:45 PM Spooky Nook - Court 20 NJ Panthers 15 Griff
45 36 Jersey Shore Rebels Mayrose
B29 12:45 PM Spooky Nook - Court 21 Ladies Play Too Hargrove
45 65 Hudson River Breeze Ricci
B30 12:45 PM Spooky Nook - Court 22 Vogues Hughes
38 53 CT Impact 11 West Thomas
B31 12:45 PM Spooky Nook - Court 23 CT Wescon Fillies Dinardo
48 36 Stamford Peace Baskin
B32 12:45 PM Spooky Nook - Court 24 Rockland Rockets Metro Elite Milligan
64 57 CT Cobras Hill A

Bracket

Loser to Final 3 B8
Loser to Final 2 B6
Loser to Final 1 B8
TOP TEAM ON BRACKET HOME WEAR WHITE
Winner to Final 4 B7
Loser to Final 2 B8
Winner to Final 2 B7
Loser to Final 4 B8
Loser to Final 4 B6
Loser to Final 3 B6
Loser to Final 1 B6
CT Wescon Fillies Dinardo
Crystal City Stars State Toppi
Winner to Final2 B5
PAY J Elite Helsel
Winner to Final 3 B5
DM Panthers Schoen
Winner to Final 3 B7
Rockland Rockets Metro Elite Milligan
Winner to Final 1 B5
CT Impact 11 West Thomas
Winner to Final 4 B5
NJ Panthers 15 Griff
Hudson River Breeze Ricci
Winner to Final 1 B7
PAY J Elite Helsel - 56
B17 - Wed 7/6 3:15PM Spooky Nook - Court 01
Blackhawk Academy Barlett - 35
Blackhawk Academy Barlett - 35
B5 - Tue 7/5 2:00PM Spooky Nook - Court 20
Rockland Rockets Metro Elite Milligan - 48
CT Impact 11 West Thomas - 44
B16 - Wed 7/6 9:00AM Spooky Nook - Court 24
DM Panthers Schoen - 48
Rockland Rockets Metro Elite Milligan - 64
B32 - Thu 7/7 12:45PM Spooky Nook - Court 24
CT Cobras Hill A - 57
PAY J Elite Helsel - 54
B26 - Thu 7/7 12:45PM Spooky Nook - Court 18
Lake Effect Storm Zimmerman - 35
Jersey Shore Rebels Mayrose - 33
B14 - Wed 7/6 9:00AM Spooky Nook - Court 22
Blackhawk Academy Barlett - 40
CT Cobras Hill A - 56
B1 - Tue 7/5 2:00PM Spooky Nook - Court 16
Lake Effect Storm Zimmerman - 34
Crystal City Stars State Toppi - 53
B27 - Thu 7/7 12:45PM Spooky Nook - Court 19
BC Travel Ballyhoo Crew Teal K Bankos - 30
Blackhawk Academy Barlett - 32
B25 - Thu 7/7 12:45PM Spooky Nook - Court 17
DM Panthers Schoen - 36
NJ Panthers 15 Griff - 48
B20 - Wed 7/6 3:15PM Spooky Nook - Court 04
CT Impact 11 West Thomas - 57
Jersey Shore Rebels Mayrose - 40
B4 - Tue 7/5 2:00PM Spooky Nook - Court 19
Stamford Peace Baskin - 58
BC Travel Ballyhoo Crew Teal K Bankos - 56
B3 - Tue 7/5 2:00PM Spooky Nook - Court 18
Vogues Hughes - 43
PAY J Elite Helsel - 77
B13 - Wed 7/6 9:00AM Spooky Nook - Court 21
Vogues Hughes - 74
CT Wescon Fillies Dinardo - 48
B31 - Thu 7/7 12:45PM Spooky Nook - Court 23
Stamford Peace Baskin - 36
PAY J Elite Helsel - 50
B7 - Tue 7/5 2:00PM Spooky Nook - Court 22
Ladies Play Too Hargrove - 64
Stamford Peace Baskin - 45
B24 - Wed 7/6 3:15PM Spooky Nook - Court 08
BC Travel Ballyhoo Crew Teal K Bankos - 46
Stamford Peace Baskin - 45
B10 - Wed 7/6 9:00AM Spooky Nook - Court 18
Rockland Rockets Metro Elite Milligan - 53
Vogues Hughes - 48
B19 - Wed 7/6 3:15PM Spooky Nook - Court 03
Jersey Shore Rebels Mayrose - 30
NJ Panthers 15 Griff - 45
B28 - Thu 7/7 12:45PM Spooky Nook - Court 20
Jersey Shore Rebels Mayrose - 36
Crystal City Stars State Toppi - 63
B6 - Tue 7/5 2:00PM Spooky Nook - Court 21
NJ Panthers 15 Griff - 41
Crystal City Stars State Toppi - 45
B11 - Wed 7/6 9:00AM Spooky Nook - Court 19
CT Cobras Hill A - 77
CT Wescon Fillies Dinardo - 56
B23 - Wed 7/6 3:15PM Spooky Nook - Court 07
Crystal City Stars State Toppi - 66
Ladies Play Too Hargrove - 45
B29 - Thu 7/7 12:45PM Spooky Nook - Court 21
Hudson River Breeze Ricci - 65
CT Impact 11 West Thomas - 39
B8 - Tue 7/5 2:00PM Spooky Nook - Court 23
Hudson River Breeze Ricci - 62
Lake Effect Storm Zimmerman - 53
B18 - Wed 7/6 3:15PM Spooky Nook - Court 02
DM Panthers Schoen - 32
Ladies Play Too Hargrove - 62
B9 - Wed 7/6 9:00AM Spooky Nook - Court 17
BC Travel Ballyhoo Crew Teal K Bankos - 30
CT Cobras Hill A - 76
B22 - Wed 7/6 3:15PM Spooky Nook - Court 06
Hudson River Breeze Ricci - 68
Hudson River Breeze Ricci - 88
B12 - Wed 7/6 9:00AM Spooky Nook - Court 20
CT Wescon Fillies Dinardo - 48
CT Wescon Fillies Dinardo - 67
B2 - Tue 7/5 2:00PM Spooky Nook - Court 17
DM Panthers Schoen - 46
NJ Panthers 15 Griff - 56
B15 - Wed 7/6 9:00AM Spooky Nook - Court 23
Lake Effect Storm Zimmerman - 60
Ladies Play Too Hargrove - 48
B21 - Wed 7/6 3:15PM Spooky Nook - Court 05
Rockland Rockets Metro Elite Milligan - 54
Vogues Hughes - 38
B30 - Thu 7/7 12:45PM Spooky Nook - Court 22
CT Impact 11 West Thomas - 53