Basketball

Silver Final II

Blue Chip USA Invitational Powered by Under Armour

Jul 5 - 8, 2016
Manheim, PA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Teams

Schedule

Filter by:

Thursday, July 07, 2016
Game Time Location Team Score Team
B1 4:30 PM Spooky Nook - Court 04 Lehigh Valley Fever 10 Navy Reiman
47 74 CJ Hawks Lightning Caverly
B2 4:30 PM Spooky Nook - Court 05 Nexxt Level Gold Tartaglia
49 52 Cape Cod Bulls Black Teixeira
B3 4:30 PM Spooky Nook - Court 06 Metro USA Coddington
36 32 Hunterdon Horizon Bush
B4 4:30 PM Spooky Nook - Court 07 Fencor Green
27 38 WNY Lady Lakers Delvalle
B5 4:30 PM Spooky Nook - Court 08 Elevate Elite 10 National Corras
48 35 NJ Panthers 14 Griff
B6 4:30 PM Spooky Nook - Court 09 Leigh Valley Outcasts McLain
31 48 CT Cobras Kupper
B7 4:30 PM Spooky Nook - Court 10 NJ Gazelles Galati
45 42 Germantown Lady Panthers White Uqdah
B8 4:30 PM Spooky Nook - Court 11 BC Travel Bay State Jaguars Beliveau
54 33 MD Lady Jayhawks Cole
Friday, July 08, 2016
Game Time Location Team Score Team
B9 11:30 AM Spooky Nook - Court 18 Lehigh Valley Fever 10 Navy Reiman
47 33 NJ Panthers 14 Griff
B10 11:30 AM Spooky Nook - Court 19 Cape Cod Bulls Black Teixeira
36 44 CT Cobras Kupper
B11 11:30 AM Spooky Nook - Court 20 Hunterdon Horizon Bush
32 38 Germantown Lady Panthers White Uqdah
B12 11:30 AM Spooky Nook - Court 21 WNY Lady Lakers Delvalle
57 71 BC Travel Bay State Jaguars Beliveau
B13 11:30 AM Spooky Nook - Court 22 CJ Hawks Lightning Caverly
52 44 Elevate Elite 10 National Corras
B14 11:30 AM Spooky Nook - Court 23 Nexxt Level Gold Tartaglia
41 44 Leigh Valley Outcasts McLain
B15 11:30 AM Spooky Nook - Court 24 Metro USA Coddington
39 54 NJ Gazelles Galati
B16 11:30 AM Spooky Nook - Court 25 Fencor Green
33 40 MD Lady Jayhawks Cole

Bracket

SW Winner G 31
SN Winner G31
SS Winner G 31
SW Loser G27
SE Winner G 31
SE Loser G31
SW Winner G27
SN Loser G31
SN Loser G27
SE Loser G27
SW Loser G31
SE Winner G27
SS Winner G27
SS Loser G31
SS Loser G27
SN Winner G27
MD Lady Jayhawks Cole
31st Place
Leigh Valley Outcasts McLain
23rd Place
BC Travel Bay State Jaguars Beliveau
29th Place
CT Cobras Kupper
21st Place
CJ Hawks Lightning Caverly
17th Place
Germantown Lady Panthers White Uqdah
27th Place
Lehigh Valley Fever 10 Navy Reiman
19th Place
NJ Gazelles Galati
25th Place
Elevate Elite 10 National Corras - 48
B5 - Thu 7/7 4:30PM Spooky Nook - Court 08
NJ Panthers 14 Griff - 35
Fencor Green - 27
B4 - Thu 7/7 4:30PM Spooky Nook - Court 07
WNY Lady Lakers Delvalle - 38
Metro USA Coddington - 36
B3 - Thu 7/7 4:30PM Spooky Nook - Court 06
Hunterdon Horizon Bush - 32
BC Travel Bay State Jaguars Beliveau - 54
B8 - Thu 7/7 4:30PM Spooky Nook - Court 11
MD Lady Jayhawks Cole - 33
Nexxt Level Gold Tartaglia - 49
B2 - Thu 7/7 4:30PM Spooky Nook - Court 05
Cape Cod Bulls Black Teixeira - 52
Leigh Valley Outcasts McLain - 31
B6 - Thu 7/7 4:30PM Spooky Nook - Court 09
CT Cobras Kupper - 48
NJ Gazelles Galati - 45
B7 - Thu 7/7 4:30PM Spooky Nook - Court 10
Germantown Lady Panthers White Uqdah - 42
Lehigh Valley Fever 10 Navy Reiman - 47
B1 - Thu 7/7 4:30PM Spooky Nook - Court 04
CJ Hawks Lightning Caverly - 74
WNY Lady Lakers Delvalle - 57
B12 - Fri 7/8 11:30AM Spooky Nook - Court 21
BC Travel Bay State Jaguars Beliveau - 71
Hunterdon Horizon Bush - 32
B11 - Fri 7/8 11:30AM Spooky Nook - Court 20
Germantown Lady Panthers White Uqdah - 38
CJ Hawks Lightning Caverly - 52
B13 - Fri 7/8 11:30AM Spooky Nook - Court 22
Elevate Elite 10 National Corras - 44
Metro USA Coddington - 39
B15 - Fri 7/8 11:30AM Spooky Nook - Court 24
NJ Gazelles Galati - 54
Lehigh Valley Fever 10 Navy Reiman - 47
B9 - Fri 7/8 11:30AM Spooky Nook - Court 18
NJ Panthers 14 Griff - 33
Cape Cod Bulls Black Teixeira - 36
B10 - Fri 7/8 11:30AM Spooky Nook - Court 19
CT Cobras Kupper - 44
Fencor Green - 33
B16 - Fri 7/8 11:30AM Spooky Nook - Court 25
MD Lady Jayhawks Cole - 40
Nexxt Level Gold Tartaglia - 41
B14 - Fri 7/8 11:30AM Spooky Nook - Court 23
Leigh Valley Outcasts McLain - 44