Baseball

12U AA

Q.C. Early Bird Classic-(Quad Cities)-April 13-15

Apr 13 - 15, 2018
Eldridge, IA • Milan, IL • Rock Island, IL
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

12u AA Pool
Team W L T
RD
RS
RA
Archangels (Aledo, IL) 0 0 0 0 0 0
Barnstormer Blaze (Davenport, IA) 0 0 0 0 0 0
Morrison 12U (Morrison, Illinois) 0 0 0 0 0 0
QC HEAT 11u BLACK (Davenport, IA) 0 0 0 0 0 0
G Sox-McKeag (Geneseo, Illinois) 0 0 0 0 0 0
Davenport Little Hawks (Blue Grass, IA) 0 0 0 0 0 0
Jr Devils 0 0 0 0 0 0
CIBA U12 (Middleton, WI) 0 0 0 0 0 0
tcrd 12u (Moline, il) 0 0 0 0 0 0
Spiders Baseball 12U (Epworth, IA) 0 0 0 0 0 0
Lancer Baseball Club Scarlet 0 0 0 0 0 0
Quad City Hitmen 11U Elite 0 0 0 0 0 0
Quad City A's 12u (Moline, il) 0 0 0 0 0 0

Schedule

Filter by:

Saturday, April 14, 2018
Game Time Location Team Score Team
P2 8:00 AM Campbells Complex - West QC HEAT 11u BLACK
Quad City Hitmen 11U Elite
P8 8:00 AM Campbells Complex - South G Sox-McKeag
Davenport Little Hawks
P3 9:45 AM Campbells Complex - West Quad City Hitmen 11U Elite
Barnstormer Blaze
P9 9:45 AM Campbells Complex - South Davenport Little Hawks
Morrison 12U
P1 11:30 AM Campbells Complex - West QC HEAT 11u BLACK
CIBA U12
P13 11:30 AM Campbells Complex - South G Sox-McKeag
Spiders Baseball 12U
P4 1:15 PM Campbells Complex - West Barnstormer Blaze
tcrd 12u
P10 1:15 PM Campbells Complex - South Morrison 12U
Lancer Baseball Club Scarlet
P6 3:00 PM Campbells Complex - West Quad City A's 12u
Jr Devils
P12 3:00 PM Campbells Complex - South Archangels
Spiders Baseball 12U
P5 4:45 PM Campbells Complex - East tcrd 12u
Quad City A's 12u
P7 4:45 PM Campbells Complex - West Jr Devils
CIBA U12
P11 4:45 PM Campbells Complex - South Lancer Baseball Club Scarlet
Archangels
Sunday, April 15, 2018
Game Time Location Team Score Team
B1 8:00 AM Campbells Complex - East 12u AA Pool 4th Place
12u AA Pool 5th Place
B7 8:00 AM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 3 12u AA Pool 11th Place
12u AA Pool 12th Place
B3 9:45 AM Campbells Complex - East 12u AA Pool 3rd Place
12u AA Pool 6th Place
B8 9:45 AM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 3 12u AA Pool 10th Place
12u AA Pool 13th Place
B2 11:30 AM Campbells Complex - East 12u AA Pool 2nd Place
12u AA Pool 7th Place
B9 11:30 AM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 3 Bracket Winner B7
12u AA Pool 8th Place
B4 1:15 PM Campbells Complex - East 12u AA Pool 1st Place
Bracket Winner B1
B10 1:15 PM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 3 Bracket Winner B8
12u AA Pool 9th Place
B5 3:00 PM Campbells Complex - East Bracket Winner B2
Bracket Winner B3
B11 3:00 PM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 3 Bracket Winner B9
Bracket Winner B10
B6 4:45 PM Campbells Complex - East Bracket Winner B4
Bracket Winner B5

Bracket

Bracket Winner B6
Champion
Bracket Winner B11
Silver Champion
12u AA Pool 1st Place
B4 - Sun 4/15 1:15PM Campbells Complex - East
Bracket Winner B1
Bracket Winner B4
B6 - Sun 4/15 4:45PM Campbells Complex - East
Bracket Winner B5
12u AA Pool 4th Place
B1 - Sun 4/15 8:00AM Campbells Complex - East
12u AA Pool 5th Place
Bracket Winner B2
B5 - Sun 4/15 3:00PM Campbells Complex - East
Bracket Winner B3
12u AA Pool 2nd Place
B2 - Sun 4/15 11:30AM Campbells Complex - East
12u AA Pool 7th Place
12u AA Pool 3rd Place
B3 - Sun 4/15 9:45AM Campbells Complex - East
12u AA Pool 6th Place
12u AA Pool 11th Place
B7 - Sun 4/15 8:00AM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 3
12u AA Pool 12th Place
12u AA Pool 10th Place
B8 - Sun 4/15 9:45AM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 3
12u AA Pool 13th Place
Bracket Winner B7
B9 - Sun 4/15 11:30AM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 3
12u AA Pool 8th Place
Bracket Winner B8
B10 - Sun 4/15 1:15PM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 3
12u AA Pool 9th Place
Bracket Winner B9
B11 - Sun 4/15 3:00PM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 3
Bracket Winner B10