Baseball

13U AA

Q.C. Early Bird Classic-(Quad Cities)-April 13-15

Apr 13 - 15, 2018
Eldridge, IA • Milan, IL • Rock Island, IL
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

13u AA Pool
Team W L T
RD
RS
RA
Archangels (Aledo, IL) 0 0 0 0 0 0
Diamond Kings (Bettendorf, IA) 0 0 0 0 0 0
QC Cannons - Cook (Coal Valley, Illinois) 0 0 0 0 0 0
Moline Blackhawks Black (Coal Valley, IL) 0 0 0 0 0 0
QC Warriors (Milan, IL) 0 0 0 0 0 0
Galesburg Jr. Streaks (Galesburg, IL) 0 0 0 0 0 0
Illinois Valley Lightning (Peru, IL) 0 0 0 0 0 0
Geneseo G-Sox (Geneseo, IL) 0 0 0 0 0 0
Barnstormer Bulls (Bettendorf, IA) 0 0 0 0 0 0
Kewanee A's (Kewanee, Illinois) 0 0 0 0 0 0
Clinton Storm (Clinton, IA) 0 0 0 0 0 0
Quad City Heat (Davenport, Iowa) 0 0 0 0 0 0
13u Vipers (West Burlington, IA) 0 0 0 0 0 0
Spiders Baseball 13U Maroon (Epworth, IA) 0 0 0 0 0 0
13u Wildcats (Davenport, Ia) 0 0 0 0 0 0
Quad City A's (Moline, IL) 0 0 0 0 0 0

Schedule

Filter by:

Saturday, April 14, 2018
Game Time Location Team Score Team
P2 8:00 AM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 1 Geneseo G-Sox
Barnstormer Bulls
P7 8:00 AM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 2 QC Warriors
Diamond Kings
P9 8:00 AM Campbells Complex - North Archangels
Quad City Heat
P3 9:45 AM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 1 Barnstormer Bulls
QC Cannons - Cook
P8 9:45 AM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 2 Diamond Kings
13u Vipers
P10 9:45 AM Campbells Complex - North Quad City Heat
Galesburg Jr. Streaks
P1 11:30 AM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 2 13u Vipers
Geneseo G-Sox
P5 11:30 AM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 1 Clinton Storm
Spiders Baseball 13U Maroon
P15 11:30 AM Campbells Complex - North Archangels
Moline Blackhawks Black
P4 1:15 PM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 1 QC Cannons - Cook
Clinton Storm
P6 1:15 PM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 2 Spiders Baseball 13U Maroon
QC Warriors
P11 1:15 PM Campbells Complex - North Galesburg Jr. Streaks
Illinois Valley Lightning
P14 3:00 PM Campbells Complex - North Kewanee A's
Moline Blackhawks Black
P16 3:00 PM Hitmen Sports Complex - Field 1 13u Wildcats
Quad City A's
P12 4:45 PM Hitmen Sports Complex - Field 1 Illinois Valley Lightning
13u Wildcats
P13 4:45 PM Campbells Complex - North Quad City A's
Kewanee A's
Sunday, April 15, 2018
Game Time Location Team Score Team
B1 8:00 AM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 2 13u AA Pool 1st Place
13u AA Pool 8th Place
B2 8:00 AM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 1 13u AA Pool 4th Place
13u AA Pool 5th Place
B9 8:00 AM Campbells Complex - North 13u AA Pool 12th Place
13u AA Pool 13th Place
B4 9:45 AM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 1 13u AA Pool 3rd Place
13u AA Pool 6th Place
B8 9:45 AM Hitmen Sports Complex - Field 1 13u AA Pool 9th Place
13u AA Pool 16th Place
B11 9:45 AM Campbells Complex - North 13u AA Pool 11th Place
13u AA Pool 14th Place
B3 11:30 AM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 1 13u AA Pool 2nd Place
13u AA Pool 7th Place
B10 11:30 AM Campbells Complex - North 13u AA Pool 10th Place
13u AA Pool 15th Place
B5 1:15 PM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 1 Bracket Winner B1
Bracket Winner B2
B12 1:15 PM Campbells Complex - North Bracket Winner B8
Bracket Winner B9
B6 3:00 PM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 1 Bracket Winner B3
Bracket Winner B4
B13 3:00 PM Campbells Complex - North Bracket Winner B10
Bracket Winner B11
B7 4:45 PM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 1 Bracket Winner B5
Bracket Winner B6
B14 4:45 PM Campbells Complex - North Bracket Winner B12
Bracket Winner B13

Bracket

Bracket Winner B7
Champion
Bracket Winner B14
Silver Champion
13u AA Pool 2nd Place
B3 - Sun 4/15 11:30AM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 1
13u AA Pool 7th Place
Bracket Winner B1
B5 - Sun 4/15 1:15PM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 1
Bracket Winner B2
Bracket Winner B5
B7 - Sun 4/15 4:45PM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 1
Bracket Winner B6
13u AA Pool 4th Place
B2 - Sun 4/15 8:00AM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 1
13u AA Pool 5th Place
13u AA Pool 3rd Place
B4 - Sun 4/15 9:45AM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 1
13u AA Pool 6th Place
Bracket Winner B3
B6 - Sun 4/15 3:00PM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 1
Bracket Winner B4
13u AA Pool 1st Place
B1 - Sun 4/15 8:00AM Sheridan Meadows Sports Complex - Field 2
13u AA Pool 8th Place
Bracket Winner B8
B12 - Sun 4/15 1:15PM Campbells Complex - North
Bracket Winner B9
Bracket Winner B12
B14 - Sun 4/15 4:45PM Campbells Complex - North
Bracket Winner B13
13u AA Pool 12th Place
B9 - Sun 4/15 8:00AM Campbells Complex - North
13u AA Pool 13th Place
Bracket Winner B10
B13 - Sun 4/15 3:00PM Campbells Complex - North
Bracket Winner B11
13u AA Pool 10th Place
B10 - Sun 4/15 11:30AM Campbells Complex - North
13u AA Pool 15th Place
13u AA Pool 11th Place
B11 - Sun 4/15 9:45AM Campbells Complex - North
13u AA Pool 14th Place
13u AA Pool 9th Place
B8 - Sun 4/15 9:45AM Hitmen Sports Complex - Field 1
13u AA Pool 16th Place