Baseball

10u AA

Swing for a Cure-(Bett Plex)-May 11-13

May 11 - 13, 2018
Bettendorf, IA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Moline Blackhawks

10u AA Champion

Fri May 11, 2018 - Sun May 13, 2018

Pool Standings

10u AA Pool
Team W L T
RD
RS
RA
Moline Blackhawks (Moline, IL) 2 0 0 16 30 3
Quad City Heat 10U (Davenport, Iowa) 2 0 0 16 26 3
Barnstormer Arsenal (Bettendorf, IA) 2 0 0 2 18 16
Quad City Hitmen Elite 1 0 1 8 19 9
Barnstormer Strikers (Bettendorf, IA) 1 1 0 1 16 11
Knights Youth Baseball 1 1 0 0 12 14
Milwaukee Angels (Milwaukee, WI) 1 1 0 -1 13 20
Geneseo G-Sox (Geneseo, IL) 0 1 1 -1 17 18
QC Warriors (Milan, Illinois) 0 2 0 -9 7 17
Davenport Blue Sox (Davenport, IA) 0 2 0 -16 1 26
Eastern Iowa vipers (Bettendorf, IA) 0 2 0 -16 4 26

Schedule

Filter by:

Friday, May 11, 2018
Game Time Location Team Score Team
P5 6:00 PM TBK Bett Plex - Field 4-A Moline Blackhawks
16 2 Eastern Iowa vipers
P10 6:00 PM TBK Bett Plex - Field 2-A QC Warriors
1 10 Quad City Heat 10U
P3 7:50 PM TBK Bett Plex - Field 2-A Barnstormer Strikers
12 0 Davenport Blue Sox
P8 7:50 PM TBK Bett Plex - Field 4-A Quad City Hitmen Elite
7 7 Geneseo G-Sox
Saturday, May 12, 2018
Game Time Location Team Score Team
P6 8:30 AM TBK Bett Plex - Field 4-A Eastern Iowa vipers
2 10 Knights Youth Baseball
P7 10:20 AM TBK Bett Plex - Field 4-A Knights Youth Baseball
2 12 Quad City Hitmen Elite
P9 12:10 PM TBK Bett Plex - Field 4-A Geneseo G-Sox
10 11 Barnstormer Arsenal
P11 3:50 PM TBK Bett Plex - Field 4-A Milwaukee Angels
2 16 Quad City Heat 10U
P2 5:40 PM TBK Bett Plex - Field 4-A Barnstormer Arsenal
7 6 QC Warriors
P4 5:40 PM TBK Bett Plex - Field 2-A Davenport Blue Sox
1 14 Moline Blackhawks
P1 7:30 PM TBK Bett Plex - Field 4-A Milwaukee Angels
11 4 Barnstormer Strikers
Sunday, May 13, 2018
Game Time Location Team Score Team
B1 1:15 PM TBK Bett Plex - Field 4-A [4] Quad City Hitmen Elite
9 13 [5] Barnstormer Strikers
B2 1:15 PM TBK Bett Plex - Field 2-A [3] Barnstormer Arsenal
3 14 [6] Knights Youth Baseball
B6 1:15 PM TBK Bett Plex - Field 1-A [10] Davenport Blue Sox
0 15 [11] Eastern Iowa vipers
B3 3:00 PM TBK Bett Plex - Field 4-A [5] Barnstormer Strikers
8 9 [1] Moline Blackhawks
B8 3:00 PM TBK Bett Plex - Field 2-A [7] Milwaukee Angels
12 0 [11] Eastern Iowa vipers
B4 4:45 PM TBK Bett Plex - Field 4-A [6] Knights Youth Baseball
16 5 [2] Quad City Heat 10U
B7 4:45 PM TBK Bett Plex - Field 2-A [8] Geneseo G-Sox
12 4 [9] QC Warriors
B5 6:30 PM TBK Bett Plex - Field 4-A [1] Moline Blackhawks
4 3 [6] Knights Youth Baseball
B9 6:30 PM TBK Bett Plex - Field 2-A [7] Milwaukee Angels
2 1 [8] Geneseo G-Sox

Bracket

[1] Moline Blackhawks
Gold Champion
[7] Milwaukee Angels
Silver Champion
[4] Quad City Hitmen Elite - 9
B1 - Sun 5/13 1:15PM TBK Bett Plex - Field 4-A
[5] Barnstormer Strikers - 13
[3] Barnstormer Arsenal - 3
B2 - Sun 5/13 1:15PM TBK Bett Plex - Field 2-A
[6] Knights Youth Baseball - 14
[5] Barnstormer Strikers - 8
B3 - Sun 5/13 3:00PM TBK Bett Plex - Field 4-A
[1] Moline Blackhawks - 9
[6] Knights Youth Baseball - 16
B4 - Sun 5/13 4:45PM TBK Bett Plex - Field 4-A
[2] Quad City Heat 10U - 5
[1] Moline Blackhawks - 4
B5 - Sun 5/13 6:30PM TBK Bett Plex - Field 4-A
[6] Knights Youth Baseball - 3
[8] Geneseo G-Sox - 12
B7 - Sun 5/13 4:45PM TBK Bett Plex - Field 2-A
[9] QC Warriors - 4
[7] Milwaukee Angels - 2
B9 - Sun 5/13 6:30PM TBK Bett Plex - Field 2-A
[8] Geneseo G-Sox - 1
[7] Milwaukee Angels - 12
B8 - Sun 5/13 3:00PM TBK Bett Plex - Field 2-A
[11] Eastern Iowa vipers - 0
[10] Davenport Blue Sox - 0
B6 - Sun 5/13 1:15PM TBK Bett Plex - Field 1-A
[11] Eastern Iowa vipers - 15