Baseball

Tournament Note

Contact (director) Dustin Allen for entry information: 931-310-5945
cookevillegame7@yahoo.com.

To Pay for Tournament Fees:

Please bring cash or check to the check-in table at the tournament.

11U AA

TN Game 7 Bellacino's Classic

Apr 7 - 8, 2018
Cookeville, TN
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Pool 11U AA
Team W L T
RS
RA
Stealth Baseball Black (South Pittsburg, TN) 0 0 0 0 0
Stealth Baseball Silver (South Pittsburg, TN) 0 0 0 0 0
Line Drive Baseball (Monteagle, TN) 0 0 0 0 0
MT Bulldogs (Arrington, TN) 0 0 0 0 0
Knights Baseball 11u (Nashville, TN) 0 0 0 0 0
Hammerheads Baseball (MANCHESTER, TN) 0 0 0 0 0
Diamond Dawgs 11U (Lebanon, TN) 0 0 0 0 0
Brentwood Bucks (Brentwood, TN) 0 0 0 0 0
LBA Wildcards Blue (Smyrna, TN) 0 0 0 0 0
LBA Wildcards Red (Smyrna, TN) 0 0 0 0 0
SC Force (Hendersonville, TN) 0 0 0 0 0
Strike Zone Academy - BLACK (HERMITAGE, TN) 0 0 0 0 0
Swhacker Baseball (Mc Minnville, TN) 0 0 0 0 0
Glasgow Grizzles 0 0 0 0 0
Unused
Team W L T
RS
RA

Schedule

Filter by:

Sunday, April 08, 2018
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM Cane Creek Sports Plex - Field 2 BOTTOM Strike Zone Academy - BLACK
Brentwood Bucks
P2 9:00 AM Cane Creek Sports Plex - Field 2 BOTTOM Stealth Baseball Black
Glasgow Grizzles
P3 9:00 AM Cane Creek Sports Plex - Field 3 BOTTOM SC Force
Diamond Dawgs 11U
P4 9:00 AM Cane Creek Sports Plex - Field 4 BOTTOM Hammerheads Baseball
Line Drive Baseball
P5 10:00 AM Cane Creek Sports Plex - Field 2 BOTTOM LBA Wildcards Red
Swhacker Baseball
P6 10:00 AM Cane Creek Sports Plex - Field 3 BOTTOM LBA Wildcards Blue
MT Bulldogs
P7 10:00 AM Cane Creek Sports Plex - Field 4 BOTTOM Knights Baseball 11u
Stealth Baseball Silver
B8 11:15 AM Cane Creek Sports Plex - Field 2 BOTTOM Seed 4
Seed 5
B9 11:15 AM Cane Creek Sports Plex - Field 3 BOTTOM Seed 9
Seed 10
B10 11:15 AM Cane Creek Sports Plex - Field 4 BOTTOM Seed 12
Seed 13
B11 12:30 PM Cane Creek Sports Plex - Field 2 BOTTOM Seed 2
Seed 3
B12 12:30 PM Cane Creek Sports Plex - Field 3 BOTTOM Seed 7
Seed 8
B13 12:30 PM Cane Creek Sports Plex - Field 4 BOTTOM Seed 11
Seed 14
B14 1:45 PM Cane Creek Sports Plex - Field 2 BOTTOM Seed 1
Bracket Winner B8
B15 1:45 PM Cane Creek Sports Plex - Field 3 BOTTOM Seed 6
Bracket Winner B9
B16 1:45 PM Cane Creek Sports Plex - Field 4 BOTTOM Bracket Winner B10
Bracket Winner B13
B17 3:00 PM Cane Creek Sports Plex - Field 2 BOTTOM Bracket Winner B14
Bracket Winner B11
B18 3:00 PM Cane Creek Sports Plex - Field 3 BOTTOM Bracket Winner B15
Bracket Winner B12