Softball

10U C

School's Out Softball Bash

Jun 1 - 3, 2018
Bettendorf, IA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 
North Scott Red 9u

10U C Champion

Fri Jun 1, 2018 - Sun Jun 3, 2018

Pool Standings

10u Pool
Team W L T
RD
RS
RA
North Scott Red 9u (Eldridge, IA) 4 0 0 25 43 12
North Scott Lightning-Neiber (Eldridge, IA) 3 1 0 11 35 20
Prairie Inferno (Cedar Rapids, IA) 2 2 0 -2 27 32
Future Lady Knights 10U (Davenport, IA) 2 2 0 5 38 34
Bettendorf Lil' Dawgs Gold 10u (Davenport, IA) 1 2 1 -8 34 42
Central Blue Devils 10u 1 3 0 -13 24 41
Wilton Beaverettes (Wilton, Iowa) 0 3 1 -18 25 45

Schedule

Filter by:

Friday, June 01, 2018
Game Time Location Team Score Team
P14 6:30 PM TBK Bett Plex - Field 4-A Future Lady Knights 10U
8 9 North Scott Lightning-Neiber
Saturday, June 02, 2018
Game Time Location Team Score Team
P9 8:00 AM TBK Bett Plex - Field 4-A North Scott Red 9u
14 3 Future Lady Knights 10U
P13 8:00 AM TBK Bett Plex - Field 3-A Prairie Inferno
7 0 Central Blue Devils 10u
P6 9:20 AM TBK Bett Plex - Field 4-A North Scott Red 9u
14 3 Prairie Inferno
P8 9:20 AM TBK Bett Plex - Field 3-A Wilton Beaverettes
8 8 Bettendorf Lil' Dawgs Gold 10u
P1 10:40 AM TBK Bett Plex - Field 3-A Bettendorf Lil' Dawgs Gold 10u
9 15 Future Lady Knights 10U
P7 10:40 AM TBK Bett Plex - Field 4-A North Scott Lightning-Neiber
14 2 Central Blue Devils 10u
P5 12:00 PM TBK Bett Plex - Field 3-A Future Lady Knights 10U
12 2 Wilton Beaverettes
P11 12:00 PM TBK Bett Plex - Field 4-A North Scott Lightning-Neiber
8 4 Prairie Inferno
P10 1:20 PM TBK Bett Plex - Field 3-A Central Blue Devils 10u
12 5 Wilton Beaverettes
P12 1:20 PM TBK Bett Plex - Field 4-A Bettendorf Lil' Dawgs Gold 10u
2 9 North Scott Red 9u
Sunday, June 03, 2018
Game Time Location Team Score Team
P4 8:00 AM TBK Bett Plex - Field 4-A Central Blue Devils 10u
10 15 Bettendorf Lil' Dawgs Gold 10u
P2 9:20 AM TBK Bett Plex - Field 4-A North Scott Lightning-Neiber
4 6 North Scott Red 9u
P3 10:40 AM TBK Bett Plex - Field 4-A Wilton Beaverettes
10 13 Prairie Inferno
B1 12:00 PM TBK Bett Plex - Field 4-A [4] Future Lady Knights 10U
12 11 [5] Bettendorf Lil' Dawgs Gold 10u
B3 1:20 PM TBK Bett Plex - Field 4-A [3] Prairie Inferno
11 3 [6] Central Blue Devils 10u
B2 2:40 PM TBK Bett Plex - Field 4-A [2] North Scott Lightning-Neiber
10 0 [7] Wilton Beaverettes
B4 4:00 PM TBK Bett Plex - Field 4-A [1] North Scott Red 9u
8 0 [4] Future Lady Knights 10U
B5 5:20 PM TBK Bett Plex - Field 4-A [2] North Scott Lightning-Neiber
12 5 [3] Prairie Inferno
B6 6:40 PM TBK Bett Plex - Field 4-A [1] North Scott Red 9u
12 1 [2] North Scott Lightning-Neiber

Bracket

[1] North Scott Red 9u
Champion
[1] North Scott Red 9u - 8
B4 - Sun 6/3 4:00PM TBK Bett Plex - Field 4-A
[4] Future Lady Knights 10U - 0
[1] North Scott Red 9u - 12
B6 - Sun 6/3 6:40PM TBK Bett Plex - Field 4-A
[2] North Scott Lightning-Neiber - 1
[4] Future Lady Knights 10U - 12
B1 - Sun 6/3 12:00PM TBK Bett Plex - Field 4-A
[5] Bettendorf Lil' Dawgs Gold 10u - 11
[2] North Scott Lightning-Neiber - 12
B5 - Sun 6/3 5:20PM TBK Bett Plex - Field 4-A
[3] Prairie Inferno - 5
[2] North Scott Lightning-Neiber - 10
B2 - Sun 6/3 2:40PM TBK Bett Plex - Field 4-A
[7] Wilton Beaverettes - 0
[3] Prairie Inferno - 11
B3 - Sun 6/3 1:20PM TBK Bett Plex - Field 4-A
[6] Central Blue Devils 10u - 3