Basketball

4th Silver

2018 CPC Fall Classic

Nov 9 - 12, 2018
Bothell, WA • Kirkland, WA • Mountlake Terrace, WA
Register
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

A
Team W L
PD
PS
PA
CPC 2 0 9 46 37
Shorewood 1 1 7 49 42
Tahoma Blue 0 2 -16 36 52
B
Team W L
PD
PS
PA
Inglemoor 2 0 32 63 31
EBC Blue 1 1 2 64 50
Tahoma Gold 3 0 2 -34 29 75
C
Team W L
PD
PS
PA
EBC Blue 3 2 0 37 77 40
Issaquah Purple 1 1 -15 34 49
Local Hoops Red 0 2 -22 33 55
D
Team W L
PD
PS
PA
Tahoma Gold 2 0 40 62 13
EBC White 3 1 1 -12 32 49
Issaquah White 0 2 -28 19 51

Schedule

Filter by:

Friday, November 09, 2018
Game Time Location Team Score Team
P10 5:00 PM CPC Bothell - Court 2 Inglemoor
35 17 EBC Blue
P12 7:20 PM CPC Bothell - Court 1 Tahoma Gold
34 9 EBC White 3
Saturday, November 10, 2018
Game Time Location Team Score Team
P1 8:10 AM CPC Bothell - Court 1 Shorewood
19 24 CPC
P2 8:10 AM CPC Bothell - Court 2 Tahoma Gold 3
14 28 Inglemoor
P4 8:10 AM CPC Bothell - Court 3 Issaquah White
4 28 Tahoma Gold
P7 8:10 AM CPC Mountlake Terrace Issaquah Purple
19 37 EBC Blue 3
P3 10:30 AM CPC Bothell - Court 3 EBC Blue 3
40 21 Local Hoops Red
P6 10:30 AM CPC Bothell - Court 2 EBC Blue
47 15 Tahoma Gold 3
P8 10:30 AM CPC Mountlake Terrace EBC White 3
23 15 Issaquah White
P9 10:30 AM CPC Bothell - Court 1 CPC
22 18 Tahoma Blue
Sunday, November 11, 2018
Game Time Location Team Score Team
P5 8:50 AM Juanita Fieldhouse - Court 4 Tahoma Blue
18 30 Shorewood
P11 10:00 AM Juanita Fieldhouse - Court 3 Local Hoops Red
12 15 Issaquah Purple
Monday, November 12, 2018
Game Time Location Team Score Team
B1 8:10 AM CPC Bothell - Court 1 CPC
26 21 Inglemoor
B2 8:10 AM Juanita Fieldhouse - Court 2 EBC Blue 3
33 14 Tahoma Gold
B5 8:10 AM CPC Bothell - Court 3 Shorewood
27 26 EBC Blue
B6 8:10 AM Juanita Fieldhouse - Court 3 Issaquah Purple
21 18 EBC White 3
B9 9:20 AM CPC Bothell - Court 1 Tahoma Blue
29 4 Tahoma Gold 3
B10 9:20 AM CPC Bothell - Court 2 Local Hoops Red
25 31 Issaquah White
B3 10:30 AM Juanita Fieldhouse - Court 2 Inglemoor
16 21 Tahoma Gold
B4 10:30 AM CPC Bothell - Court 1 CPC
32 36 EBC Blue 3
B7 10:30 AM Juanita Fieldhouse - Court 3 EBC Blue
34 36 EBC White 3
B8 10:30 AM CPC Bothell - Court 2 Shorewood
25 26 Issaquah Purple
B11 11:40 AM CPC Bothell - Court 2 Tahoma Gold 3
8 30 Local Hoops Red
B12 11:40 AM CPC Bothell - Court 1 Tahoma Blue
31 10 Issaquah White

Bracket

Tahoma Gold
3rd Place
EBC Blue 3
Champion
Issaquah Purple
5th Place
EBC White 3
7th Place
Tahoma Blue
9th Place
Local Hoops Red
11th Place
CPC - 32
B4 - Mon 11/12 10:30AM CPC Bothell - Court 1
EBC Blue 3 - 36
CPC - 26
B1 - Mon 11/12 8:10AM CPC Bothell - Court 1
Inglemoor - 21
EBC Blue 3 - 33
B2 - Mon 11/12 8:10AM Juanita Fieldhouse - Court 2
Tahoma Gold - 14
Inglemoor - 16
B3 - Mon 11/12 10:30AM Juanita Fieldhouse - Court 2
Tahoma Gold - 21
Shorewood - 25
B8 - Mon 11/12 10:30AM CPC Bothell - Court 2
Issaquah Purple - 26
Issaquah Purple - 21
B6 - Mon 11/12 8:10AM Juanita Fieldhouse - Court 3
EBC White 3 - 18
Shorewood - 27
B5 - Mon 11/12 8:10AM CPC Bothell - Court 3
EBC Blue - 26
EBC Blue - 34
B7 - Mon 11/12 10:30AM Juanita Fieldhouse - Court 3
EBC White 3 - 36
Tahoma Blue - 29
B9 - Mon 11/12 9:20AM CPC Bothell - Court 1
Tahoma Gold 3 - 4
Local Hoops Red - 25
B10 - Mon 11/12 9:20AM CPC Bothell - Court 2
Issaquah White - 31
Tahoma Gold 3 - 8
B11 - Mon 11/12 11:40AM CPC Bothell - Court 2
Local Hoops Red - 30
Tahoma Blue - 31
B12 - Mon 11/12 11:40AM CPC Bothell - Court 1
Issaquah White - 10