Basketball

8th - Boys

SCB Winter Jam 2019

Jan 4 - 6, 2019
Lincoln, NE • Waverly, NE
Register
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

champion
Elite Tempo

8th - Boys Champion

Fri Jan 4, 2019 - Sun Jan 6, 2019

Schedule

Filter by:

Friday, January 04, 2019
Game Time Location Team Score Team
P4 6:00 PM Speedway Village - Court 7 Elite Tempo
48 43 Jr. Mustangs - Silver B
P46 6:00 PM Lincoln High School - Court 3 Auburn Bulldogs
44 29 OSA - Black 2
P2 7:00 PM Speedway Village - Court 7 Jr. Mustangs - Blue
42 30 Wahoops Gold
P14 7:00 PM Lincoln High School - Court 1 Seward Jays
22 36 Thunder Supreme - White
P15 7:00 PM Speedway Village - Court 5 Lincoln Blast
19 35 Lincoln FastBreakers
P10 8:00 PM Lincoln High School - Court 3 Knights Supreme - Black
38 46 Auburn Bulldogs
P23 8:00 PM Speedway Village - Court 7 EAA TR Piatkowski
32 37 Thunder Supreme - Gold
P1 9:00 PM Speedway Village - Court 7 East Supreme - Dworak
52 22 Thunder Supreme - Green
P11 9:00 PM Speedway Village - Court 8 Lincoln Bulldogs
33 25 East Supreme - Silver
P44 9:00 PM Speedway Village - Court 3 7th NBS 5 Star
40 46 Nebraska Lasers - Gold
P49 9:00 PM Lincoln High School - Court 1 Thunder Supreme - White
42 29 Knights Supreme - Gold
P51 9:00 PM Speedway Village - Court 6 Thunder Supreme - Black
34 38 Lincoln FastBreakers
P53 9:00 PM Lincoln Southeast High School - Court 3 East Supreme - Gray
10 37 Silver Hawks Supreme - White
Saturday, January 05, 2019
Game Time Location Team Score Team
P9 10:00 AM Speedway Village - Court 7 Hastings Hawks
36 25 Neon Crush
P39 11:00 AM Speedway Village - Court 7 East Supreme - Glenn
41 40 NE FORCE
P26 12:00 PM Speedway Village - Court 7 7th NBS 5 Star
45 32 Patriots - Blue
P27 12:00 PM Speedway Village - Court 8 North Platte Pride
38 23 Hastings Hawks
P36 12:00 PM Speedway Village - Court 5 Bennington Badgers-Gray
23 48 Silver Hawks Supreme - Silver
P21 1:00 PM Speedway Village - Court 7 NE FORCE
47 46 OSA - Gold 2
P38 1:00 PM Lincoln East High School - Court 3 Wahoops Gold
41 51 East Supreme - Dworak
P47 2:00 PM Lincoln East High School - Court 1 Minden
35 34 East Supreme - Silver
P3 3:00 PM Speedway Village - Court 7 OSA - Gold 2
37 55 East Supreme - Glenn
P45 3:00 PM Speedway Village - Court 6 Neon Crush
18 60 North Platte Pride
P54 3:00 PM Speedway Village - Court 5 ABA White
31 22 Bennington Badgers-Gray
P55 3:00 PM Lincoln East High School - Court 2 Elkhorn Attack All-Stars Gold
64 62 Wahoops Gold
P35 4:00 PM Speedway Village - Court 3 Silver Hawks Supreme - White
22 32 Elkhorn Attack Bullets
P42 4:00 PM Lincoln East High School - Court 3 East Supreme - Campbell
30 35 Thunder Supreme - Gold
P12 5:00 PM Lincoln East High School - Court 2 Wahoops Blue
32 70 Minden
P58 5:00 PM Lincoln East High School - Court 3 East Supreme - Dworak
55 30 Jr. Mustangs - Blue
P24 6:00 PM Lincoln East High School - Court 3 East Supreme - Campbell
39 34 Patriots Red
P28 6:00 PM Speedway Village - Court 6 OSA - Black 2
30 47 Knights Supreme - Black
P40 6:00 PM Lincoln East High School - Court 1 Jr. Mustangs - Silver B
24 52 OSA - Gold 1
P50 6:00 PM Speedway Village - Court 7 ABA Blue
17 27 Seward Jays
P52 6:00 PM Lincoln Northeast High School - Court 1 Lincoln Blast
14 26 Waverly Vike Hoops - White
P8 7:00 PM Speedway Village - Court 5 Nebraska Lasers - Gold
19 22 Patriots - Blue
P17 7:00 PM Lincoln Southeast High School - Court 2 Elkhorn Attack Bullets
49 20 East Supreme - Gray
P29 7:00 PM Lincoln East High School - Court 2 East Supreme - Silver
56 21 Wahoops Blue
P13 8:00 PM Speedway Village - Court 7 ABA Blue
36 27 Knights Supreme - Gold
P19 8:00 PM Lincoln East High School - Court 1 Elkhorn Attack All-Stars Gold
28 60 East Supreme - Dworak
P22 8:00 PM Lincoln Southeast High School - Court 3 OSA - Gold 1
31 44 Elite Tempo
P25 8:00 PM Speedway Village - Court 5 OSA - Black 1
49 42 Nebraska Lasers - Gold
P33 8:00 PM Lincoln Northeast High School - Court 1 Lincoln FastBreakers
39 18 Waverly Vike Hoops - White
P41 8:00 PM Lincoln East High School - Court 3 Patriots Red
25 36 EAA TR Piatkowski
P56 8:00 PM Lincoln East High School - Court 2 Jr. Mustangs - Blue
37 39 Thunder Supreme - Green
Sunday, January 06, 2019
Game Time Location Team Score Team
P16 9:00 AM Speedway Village - Court 2 Waverly Vike Hoops - White
37 27 Thunder Supreme - Black
P18 9:00 AM Lincoln High School - Court 4 Silver Hawks Supreme - Silver
31 18 ABA White
P20 10:00 AM Speedway Village - Court 6 Thunder Supreme - Green
32 35 Wahoops Gold
P30 10:00 AM Lincoln High School - Court 1 Lincoln Bulldogs
38 33 Minden
B9 11:00 AM Lincoln High School - Court 1 [3] East Supreme - Gray
33 27 [3] Bennington Badgers-Gray
P34 11:00 AM Pius X High School - Court 1 Lincoln Blast
19 50 Thunder Supreme - Black
P5 12:00 PM Lincoln East High School - Court 1 East Supreme - Campbell
37 29 EAA TR Piatkowski
B7 12:00 PM Lincoln High School - Court 3 [1] Elkhorn Attack Bullets
32 25 [1] Silver Hawks Supreme - Silver
B8 12:00 PM Lincoln High School - Court 1 [2] Silver Hawks Supreme - White
30 37 [2] ABA White
P57 12:00 PM Speedway Village - Court 8 Thunder Supreme - Green
28 38 Elkhorn Attack All-Stars Gold
P31 1:00 PM Pius X High School - Court 2 Knights Supreme - Gold
34 29 Seward Jays
P43 1:00 PM Lincoln High School - Court 1 Patriots - Blue
33 43 OSA - Black 1
P48 1:00 PM Lincoln High School - Court 2 Lincoln Bulldogs
28 21 Wahoops Blue
B3 2:00 PM Speedway Village - Court 8 [3] OSA - Gold 2
35 51 [3] Jr. Mustangs - Silver B
P6 2:00 PM Lincoln East High School - Court 2 Thunder Supreme - Gold
32 29 Patriots Red
B4 3:00 PM Lincoln East High School - Court 3 [1] North Platte Pride
36 12 [1] Auburn Bulldogs
B5 3:00 PM Lincoln East High School - Court 1 [2] Hastings Hawks
42 34 [2] Knights Supreme - Black
B6 3:00 PM Lincoln East High School - Court 2 [3] Neon Crush
30 40 [3] OSA - Black 2
P7 3:00 PM Lincoln High School - Court 1 7th NBS 5 Star
60 39 OSA - Black 1
P32 3:00 PM Pius X High School - Court 1 ABA Blue
27 38 Thunder Supreme - White
P37 3:00 PM Speedway Village - Court 8 Jr. Mustangs - Blue
42 34 Elkhorn Attack All-Stars Gold
B1 4:00 PM Speedway Village - Court 7 [1] East Supreme - Glenn
33 51 [1] Elite Tempo
B2 4:00 PM Speedway Village - Court 5 [2] NE FORCE
47 49 [2] OSA - Gold 1