Basketball

7th - Girls

SCB Winter Jam 2019

Jan 4 - 6, 2019
Lincoln, NE • Waverly, NE
Register
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

champion
Beatrice

7th - Girls Champion

Fri Jan 4, 2019 - Sun Jan 6, 2019

Pool Standings

Seattle Storm
Team W L
PD
PS
PA
OSA - Thompson 3 0 34 114 65
Lincoln Timberwolves (Lincoln, NE) 2 1 14 99 84
STC Hawkettes (Hastings, NE) 1 2 -28 71 115
Lady Vike Hoops (Waverly, NE) 0 3 -20 63 83
Washington Mystics - Pool A
Team W L
PD
PS
PA
Beatrice (Beatrice, NE) 2 0 17 40 23
Nebraska Supreme 1 1 13 44 29
Elkhorn Elite Red (Elkhorn, Nebraska) 0 2 -30 26 58
Washington Mystics - Pool B
Team W L
PD
PS
PA
Soaring Eagles 2 0 18 71 42
Nebraska Lasers 6/7th Purple 1 1 12 72 35
Elkhorn Elite White (Elkhorn, Nebraska) 0 2 -30 22 88

Schedule

Filter by:

Friday, January 04, 2019
Game Time Location Team Score Team
P5 7:00 PM Lincoln Lutheran - Court 1 Lincoln Timberwolves
34 22 Lady Vike Hoops
P12 9:00 PM Lincoln Southeast High School - Court 4 Nebraska Lasers 6/7th Purple
26 29 Soaring Eagles
Saturday, January 05, 2019
Game Time Location Team Score Team
P10 10:00 AM Speedway Village - Court 5 STC Hawkettes
22 20 Lady Vike Hoops
P7 1:00 PM Lincoln Northeast High School - Court 5 Nebraska Supreme
32 15 Elkhorn Elite Red
P8 1:00 PM Lincoln Northeast High School - Court 2 Soaring Eagles
42 16 Elkhorn Elite White
P9 1:00 PM Speedway Village - Court 5 OSA - Thompson
35 22 Lincoln Timberwolves
P4 3:00 PM Lincoln Northeast High School - Court 1 Elkhorn Elite White
6 46 Nebraska Lasers 6/7th Purple
P11 3:00 PM Lincoln Northeast High School - Court 5 Beatrice
14 12 Nebraska Supreme
P3 5:00 PM Lincoln Northeast High School - Court 5 Elkhorn Elite Red
11 26 Beatrice
Sunday, January 06, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 9:00 AM Speedway Village - Court 3 STC Hawkettes
27 43 Lincoln Timberwolves
B1 10:00 AM Lincoln Southeast High School - Court 3 [1] Beatrice
22 19 [1] Soaring Eagles
P2 10:00 AM Speedway Village - Court 8 Lady Vike Hoops
21 27 OSA - Thompson
B2 10:00 AM Lincoln Southeast High School - Court 1 [2] Nebraska Supreme
21 20 [2] Nebraska Lasers 6/7th Purple
B3 10:00 AM Lincoln Southeast High School - Court 2 [3] Elkhorn Elite Red
21 4 [3] Elkhorn Elite White
P6 1:00 PM Speedway Village - Court 6 STC Hawkettes
22 52 OSA - Thompson