Lacrosse

Tournament Note

3 pool games. The top 4 teams will advance to the championship bracket.

HS B - White

2018 Orlando Open

Dec 1 - 2, 2018
Championsgate, FL • Davenport, FL • Kissimmee, FL
 Info
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

champion
Aces Black

HS B - White Champion

Sat Dec 1, 2018 - Sun Dec 2, 2018

Pool Standings

Pool 1
Team W L T
GS
GA
Aces Black 3 0 0 24 1
Retrievers 3 0 0 22 7
Space Coast Stingrays 3 0 0 23 10
LC Gainesville 2 1 0 18 8
Fleming Island 1 2 0 14 13
North Devils 1 2 0 14 13
Sandsharks 1 2 0 13 19
Empire Orlando 0 3 0 3 29
Cigar City Saints* 0 3 0 11 30

Schedule

Filter by:

Saturday, December 01, 2018
Game Time Location Team Score Team
P12 1:30 PM Celebration HS - Stadium Fleming Island
10 0 Empire Orlando
P10 2:25 PM Celebration HS - Stadium Aces Black
8 0 Sandsharks
P11 2:25 PM Celebration HS - Practice Field Space Coast Stingrays
10 4 Cigar City Saints
P7 3:20 PM Celebration HS - Stadium Empire Orlando
2 10 North Devils
P9 3:20 PM Celebration HS - Practice Field LC Gainesville
3 5 Retrievers
P6 4:15 PM Celebration HS - Stadium Cigar City Saints
1 11 Aces Black
P8 4:15 PM Celebration HS - Practice Field Fleming Island
4 8 Space Coast Stingrays
P5 5:10 PM Celebration HS - Stadium Retrievers
5 4 Sandsharks
P13 6:05 PM Celebration HS - Stadium LC Gainesville
6 2 North Devils
P1 7:00 PM Celebration HS - Stadium Sandsharks
9 6 Cigar City Saints
Sunday, December 02, 2018
Game Time Location Team Score Team
P2 9:50 AM NERP - T1 LC Gainesville
9 1 Empire Orlando
P3 9:50 AM NERP - T2 Aces Black
5 0 Fleming Island
P4 9:50 AM NERP - T6 North Devils
2 5 Space Coast Stingrays
P14 9:50 AM NERP - T3 Retrievers
12 0 Cigar City Saints*
B5 11:40 AM NERP - T3 Empire Orlando
4 3 Cigar City Saints
B1 1:30 PM NERP - T1 Aces Black
11 0 LC Gainesville
B2 1:30 PM NERP - T2 Retrievers
2 10 Space Coast Stingrays
B4 1:30 PM NERP - T5 Fleming Island
9 4 North Devils
B6 1:30 PM NERP - T6 Empire Orlando
1 8 Sandsharks
B3 3:20 PM NERP - T3 Aces Black
8 7 Space Coast Stingrays

Bracket

Consolation Games
Aces Black
Champion
Retrievers - 2
B2 - Sun 12/2 1:30PM NERP - T2
Space Coast Stingrays - 10
Empire Orlando - 4
B5 - Sun 12/2 11:40AM NERP - T3
Cigar City Saints - 3
Aces Black - 8
B3 - Sun 12/2 3:20PM NERP - T3
Space Coast Stingrays - 7
Fleming Island - 9
B4 - Sun 12/2 1:30PM NERP - T5
North Devils - 4
Empire Orlando - 1
B6 - Sun 12/2 1:30PM NERP - T6
Sandsharks - 8
Aces Black - 11
B1 - Sun 12/2 1:30PM NERP - T1
LC Gainesville - 0