Lacrosse

Majors 7th & 8th Grade Silver C

LAX 500

Apr 27, 2019
Joliet, IL
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Indianapolis
Team W L T
GD
GS
GA
Southside Storm Lacrosse 1 0 0 7 8 1
LALC Seagles 1 0 0 8 10 2
McHenry Township Fire Majors 1 0 0 6 8 2
Lemont Indians White 0 1 0 -6 2 8
Crown Point U14 White 0 1 0 -7 1 8
Lake Zurich Lacrosse 0 1 0 -8 2 10
Watkins Glen
Team W L T
GD
GS
GA
Dunlap Lacrosse 2 0 0 13 17 4
Bulls Lacrosse 2 0 0 10 15 5
Junkyard Dogs Blue 1 1 0 0 7 7
Oak Forest Park District Fury Lacrosse 1 1 0 1 13 12
Lemont Indians Gold 0 2 0 -6 3 9
Cary-Grove Major C 0 2 0 -18 3 21

Schedule

Filter by:

Saturday, April 27, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 9:00 AM Chicagoland Speedway - Field 01 Lemont Indians Gold
2 5 Bulls Lacrosse
P2 9:00 AM Chicagoland Speedway - Field 02 Oak Forest Park District Fury Lacrosse
10 2 Cary-Grove Major C
P3 9:00 AM Chicagoland Speedway - Field 03 Junkyard Dogs Blue
3 6 Dunlap Lacrosse
P4 9:45 AM Chicagoland Speedway - Field 01 McHenry Township Fire Majors
8 2 Lemont Indians White
P5 9:45 AM Chicagoland Speedway - Field 02 Crown Point U14 White
1 8 Southside Storm Lacrosse
P6 9:45 AM Chicagoland Speedway - Field 03 Lake Zurich Lacrosse
2 10 LALC Seagles
P7 11:15 AM Chicagoland Speedway - Field 01 Bulls Lacrosse
10 3 Oak Forest Park District Fury Lacrosse
P8 11:15 AM Chicagoland Speedway - Field 02 Lemont Indians Gold
1 4 Junkyard Dogs Blue
P9 11:15 AM Chicagoland Speedway - Field 03 Cary-Grove Major C
1 11 Dunlap Lacrosse
P10 12:00 PM Chicagoland Speedway - Field 01 Lemont Indians White
Crown Point U14 White
P11 12:00 PM Chicagoland Speedway - Field 02 McHenry Township Fire Majors
Lake Zurich Lacrosse
P12 12:00 PM Chicagoland Speedway - Field 03 Southside Storm Lacrosse
LALC Seagles
P13 1:30 PM Chicagoland Speedway - Field 01 Junkyard Dogs Blue
Bulls Lacrosse
P14 1:30 PM Chicagoland Speedway - Field 02 Dunlap Lacrosse
Oak Forest Park District Fury Lacrosse
P15 1:30 PM Chicagoland Speedway - Field 03 Cary-Grove Major C
Lemont Indians Gold
P18 2:15 PM Chicagoland Speedway - Field 03 Southside Storm Lacrosse
McHenry Township Fire Majors
P16 3:00 PM Chicagoland Speedway - Field 01 Lake Zurich Lacrosse
Lemont Indians White
P17 3:00 PM Chicagoland Speedway - Field 02 LALC Seagles
Crown Point U14 White
B1 4:30 PM Chicagoland Speedway - Field 03 Watkins Glen 1st Place
Indianapolis 1st Place

Bracket

Bracket Winner B1
Champion
Watkins Glen 1st Place
B1 - Sat 4/27 4:30PM Chicagoland Speedway - Field 03
Indianapolis 1st Place