Lacrosse

Minors 5th & 6th Grade Silver C

LAX 500

Apr 27, 2019
Joliet, IL
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Chicagoland
Team W L T
GD
GS
GA
Lemont Indians Gold 2 0 0 10 16 6
Lincoln-Way Minors Orange 1 0 0 4 6 2
Bulls Lacrosse 1 0 0 2 6 4
Oak Forest Park District Fury Lacrosse 0 1 0 -2 4 6
Junkyard Dogs white 0 1 0 -4 3 7
McHenry Township Fire Minors 0 2 0 -10 5 15
Martinsville
Team W L T
GD
GS
GA
Tinley Park Bulldogs 12U 2 0 0 13 19 6
Lake Zurich Lacrosse 1 0 0 7 8 1
Dunlap Lacrosse 1 1 0 3 9 6
Southside Storm Thunder Lacrosse 0 1 0 -10 3 13
Cary-Grove Minor C* 0 2 0 -13 1 14

Schedule

Filter by:

Saturday, April 27, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 9:00 AM Chicagoland Speedway - Field 04 Tinley Park Bulldogs 12U
6 3 Dunlap Lacrosse
P2 9:00 AM Chicagoland Speedway - Field 05 Lake Zurich Lacrosse
8 1 Cary-Grove Minor C
P3 9:00 AM Chicagoland Speedway - Field 06 Lincoln-Way Minors Orange
6 2 McHenry Township Fire Minors
P4 9:00 AM Chicagoland Speedway - Field 07 Lemont Indians Gold
7 3 Junkyard Dogs white
P5 9:45 AM Chicagoland Speedway - Field 04 Oak Forest Park District Fury Lacrosse
4 6 Bulls Lacrosse
P6 10:30 AM Chicagoland Speedway - Field 05 Southside Storm Thunder Lacrosse
3 13 Tinley Park Bulldogs 12U
P7 10:30 AM Chicagoland Speedway - Field 06 Dunlap Lacrosse
6 0 Cary-Grove Minor C
P8 10:30 AM Chicagoland Speedway - Field 07 McHenry Township Fire Minors
3 9 Lemont Indians Gold
P9 11:15 AM Chicagoland Speedway - Field 04 Junkyard Dogs white
Oak Forest Park District Fury Lacrosse
P10 12:00 PM Chicagoland Speedway - Field 05 Lincoln-Way Minors Orange
Bulls Lacrosse
P11 12:00 PM Chicagoland Speedway - Field 06 Lake Zurich Lacrosse
Southside Storm Thunder Lacrosse
P12 12:00 PM Chicagoland Speedway - Field 07 Cary-Grove Minor C
Tinley Park Bulldogs 12U
P13 12:45 PM Chicagoland Speedway - Field 04 Oak Forest Park District Fury Lacrosse
McHenry Township Fire Minors
P14 1:30 PM Chicagoland Speedway - Field 05 Bulls Lacrosse
Lemont Indians Gold
P15 1:30 PM Chicagoland Speedway - Field 06 Lincoln-Way Minors Orange
Junkyard Dogs white
P16 1:30 PM Chicagoland Speedway - Field 07 Lake Zurich Lacrosse
Dunlap Lacrosse
P17 2:15 PM Chicagoland Speedway - Field 06 Southside Storm Thunder Lacrosse
Cary-Grove Minor C*
B1 3:45 PM Chicagoland Speedway - Field 07 Martinsville 1st Place
Chicagoland 1st Place

Bracket

Bracket Winner B1
Champion
Martinsville 1st Place
B1 - Sat 4/27 3:45PM Chicagoland Speedway - Field 07
Chicagoland 1st Place