Lacrosse

Juniors 3rd & 4th Grade Silver C

LAX 500

Apr 27, 2019
Joliet, IL
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Charlotte
Team W L T
GD
GS
GA
Bulls Lacrosse 2 0 0 12 18 6
Lincoln-Way Juniors Blue 1 1 0 -2 8 10
Dunlap Lacrosse* 1 1 0 7 13 6
Arlington Attack Red 0 1 0 -9 1 10
Oak Forest Park District Fury Lacrosse 0 1 0 -8 3 11
Michigan
Team W L T
GD
GS
GA
Tinley Park Bulldogs 10U 2 0 0 9 18 9
Junkyard Dogs Blue 1 1 0 -6 4 10
Bulls Lacrosse Black 0 0 1 0 3 3
Lemont Indians Gold* 0 1 1 -2 11 13
Southside Storm Lacrosse 0 1 0 -1 2 3

Schedule

Filter by:

Saturday, April 27, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 9:00 AM Chicagoland Speedway - Field 12 Junkyard Dogs Blue
1 8 Tinley Park Bulldogs 10U
P2 9:00 AM Chicagoland Speedway - Field 13 Bulls Lacrosse Black
3 3 Lemont Indians Gold
P3 9:00 AM Chicagoland Speedway - Field 14 Lincoln-Way Juniors Blue
3 7 Bulls Lacrosse
P15 9:45 AM Chicagoland Speedway - Field 12 Arlington Attack Red
1 10 Dunlap Lacrosse
P5 10:30 AM Chicagoland Speedway - Field 13 Southside Storm Lacrosse
2 3 Junkyard Dogs Blue
P6 10:30 AM Chicagoland Speedway - Field 14 Tinley Park Bulldogs 10U
10 8 Lemont Indians Gold
P7 11:15 AM Chicagoland Speedway - Field 12 Dunlap Lacrosse
3 5 Lincoln-Way Juniors Blue
P8 11:15 AM Chicagoland Speedway - Field 13 Bulls Lacrosse
11 3 Oak Forest Park District Fury Lacrosse
P9 12:00 PM Chicagoland Speedway - Field 14 Bulls Lacrosse Black
Southside Storm Lacrosse
P10 12:45 PM Chicagoland Speedway - Field 14 Lemont Indians Gold
Junkyard Dogs Blue
P11 1:30 PM Chicagoland Speedway - Field 13 Lincoln-Way Juniors Blue
Arlington Attack Red
P12 1:30 PM Chicagoland Speedway - Field 14 Oak Forest Park District Fury Lacrosse
Dunlap Lacrosse
P13 2:15 PM Chicagoland Speedway - Field 07 Bulls Lacrosse Black
Tinley Park Bulldogs 10U
P4 3:00 PM Chicagoland Speedway - Field 13 Arlington Attack Red
Oak Forest Park District Fury Lacrosse
P14 3:00 PM Chicagoland Speedway - Field 12 Dunlap Lacrosse*
Bulls Lacrosse
P16 3:00 PM Chicagoland Speedway - Field 07 Southside Storm Lacrosse
Lemont Indians Gold*
B1 4:30 PM Chicagoland Speedway - Field 13 Charlotte 1st Place
Michigan 1st Place

Bracket

Bracket Winner B1
Champion
Charlotte 1st Place
B1 - Sat 4/27 4:30PM Chicagoland Speedway - Field 13
Michigan 1st Place