Lacrosse

Minis Kindergarten,1st & 2nd

LAX 500

Apr 27, 2019
Joliet, IL
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Bristol
Team W L T
GD
GS
GA
Lake Zurich Lacrosse 2 0 0 22 27 5
Junkyard Dogs Orange 1 0 0 13 13 0
Northwest Hawks Blue 1 0 1 1 7 6
Lincoln-Way Minis Blue 1 1 0 -3 12 15
Bulls Lacrosse 1 1 0 4 15 11
Tinley Park Bulldogs 8U 0 0 1 0 6 6
FVLC U8 0 0 0 0 0 0
Lemont Indians Gold 0 2 0 -17 1 18
Dunlap Lacrosse* 0 2 0 -20 3 23
Daytona
Team W L T
GD
GS
GA
Northwest Hawks Green 3 0 0 5 20 15
Lincoln-Way Minis Red 2 0 0 20 26 6
FCA Mini 2 0 0 10 18 8
Lemont Indians 1 1 0 7 18 11
Cary-Grove Mini 1 1 0 1 13 12
Southside Storm Lacrosse 0 2 0 -9 9 18
Junkyard Dogs Blue 0 2 0 -7 14 21
Crown Point U8 0 3 0 -27 3 30

Schedule

Filter by:

Saturday, April 27, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 9:00 AM Chicagoland Speedway - Field 08 FCA Mini
9 4 Cary-Grove Mini
P2 9:00 AM Chicagoland Speedway - Field 09 Southside Storm Lacrosse
6 9 Northwest Hawks Green
P3 9:00 AM Chicagoland Speedway - Field 10 Lemont Indians
14 2 Crown Point U8
P4 9:00 AM Chicagoland Speedway - Field 11 Junkyard Dogs Blue
5 11 Lincoln-Way Minis Red
P5 9:45 AM Chicagoland Speedway - Field 08 Junkyard Dogs Orange
13 0 Dunlap Lacrosse
P6 9:45 AM Chicagoland Speedway - Field 09 Tinley Park Bulldogs 8U
6 6 Northwest Hawks Blue
P7 9:45 AM Chicagoland Speedway - Field 10 Bulls Lacrosse
5 8 Lincoln-Way Minis Blue
P8 9:45 AM Chicagoland Speedway - Field 11 Lemont Indians Gold
1 17 Lake Zurich Lacrosse
P9 10:30 AM Chicagoland Speedway - Field 08 Cary-Grove Mini
9 3 Southside Storm Lacrosse
P10 10:30 AM Chicagoland Speedway - Field 09 FCA Mini
9 4 Lemont Indians
P11 10:30 AM Chicagoland Speedway - Field 10 Northwest Hawks Green
10 9 Junkyard Dogs Blue
P12 10:30 AM Chicagoland Speedway - Field 11 Crown Point U8
1 15 Lincoln-Way Minis Red
P13 11:15 AM Chicagoland Speedway - Field 08 FVLC U8
Junkyard Dogs Orange
P14 11:15 AM Chicagoland Speedway - Field 09 Dunlap Lacrosse
3 10 Bulls Lacrosse
P15 11:15 AM Chicagoland Speedway - Field 10 Northwest Hawks Blue
1 0 Lemont Indians Gold
P16 11:15 AM Chicagoland Speedway - Field 11 Lincoln-Way Minis Blue
4 10 Lake Zurich Lacrosse
P17 12:00 PM Chicagoland Speedway - Field 08 Lemont Indians
Cary-Grove Mini
P18 12:00 PM Chicagoland Speedway - Field 09 Junkyard Dogs Blue
Southside Storm Lacrosse
P19 12:00 PM Chicagoland Speedway - Field 10 Lincoln-Way Minis Red
FCA Mini
P20 12:00 PM Chicagoland Speedway - Field 11 Crown Point U8
0 1 Northwest Hawks Green
P21 12:45 PM Chicagoland Speedway - Field 08 Tinley Park Bulldogs 8U
FVLC U8
P22 12:45 PM Chicagoland Speedway - Field 09 Bulls Lacrosse
Junkyard Dogs Orange
P23 12:45 PM Chicagoland Speedway - Field 10 Lemont Indians Gold
Dunlap Lacrosse
P24 12:45 PM Chicagoland Speedway - Field 11 Lincoln-Way Minis Blue
Northwest Hawks Blue
P25 1:30 PM Chicagoland Speedway - Field 08 Tinley Park Bulldogs 8U
Lake Zurich Lacrosse
P26 1:30 PM Chicagoland Speedway - Field 10 FVLC U8
Dunlap Lacrosse*
B1 2:30 PM Chicagoland Speedway - Field 08 Bristol 1st Place
Daytona 2nd Place
B2 2:30 PM Chicagoland Speedway - Field 09 Daytona 1st Place
Bristol 2nd Place
B3 3:15 PM Chicagoland Speedway - Field 09 Bracket Winner B1
Bracket Winner B2

Bracket

Bracket Winner B3
Champion
Bristol 1st Place
B1 - Sat 4/27 2:30PM Chicagoland Speedway - Field 08
Daytona 2nd Place
Daytona 1st Place
B2 - Sat 4/27 2:30PM Chicagoland Speedway - Field 09
Bristol 2nd Place
Bracket Winner B1
B3 - Sat 4/27 3:15PM Chicagoland Speedway - Field 09
Bracket Winner B2