Basketball

Girls 2023 Blue

11th Annual Spring Showdown

Apr 26 - 28, 2019
Bloomington, MN • Chanhassen, MN • Chaska, MN
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

North Tartan 8th Wolkow

Girls 2023 Blue Champion

Fri Apr 26, 2019 - Sun Apr 28, 2019

Pool Standings

Schedule

Filter by:

Friday, April 26, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 8:50 PM Kennedy AC - Court 1 Minnesota Stars 8th Wolyniec
34 47 Top Flight 2023
P3 8:50 PM Kennedy AC - Court 2 Minnesota Fury 2023 Yellow
35 31 North Tartan 8th Wolkow
Saturday, April 27, 2019
Game Time Location Team Score Team
P2 3:00 PM Chanhassen HS - Court 1 MN Comets 8th Elite
37 41 MN Rise 8th Busse
P4 4:10 PM Chanhassen HS - Court 1 All Iowa Attack 8th National
39 42 Minnesota Stars 8th Wolyniec
P6 4:10 PM Chanhassen HS - Court 2 West Central United 8th Select
38 28 Minnesota Fury 2023 Yellow
P5 5:20 PM Chanhassen HS - Court 1 MN/WI Force 2023
33 41 MN Comets 8th Elite
P7 6:30 PM Chanhassen HS - Court 1 Top Flight 2023
56 37 All Iowa Attack 8th National
P9 6:30 PM Chanhassen HS - Court 2 North Tartan 8th Wolkow
51 30 West Central United 8th Select
P8 7:40 PM Chanhassen HS - Court 1 MN Rise 8th Busse
23 35 MN/WI Force 2023
Sunday, April 28, 2019
Game Time Location Team Score Team
B10 8:00 AM Chanhassen HS - Court 1 [1] Top Flight 2023
42 45 [1] MN Comets 8th Elite
B11 8:00 AM Chanhassen HS - Court 3 [2] Minnesota Stars 8th Wolyniec
30 43 [2] MN/WI Force 2023
B12 8:00 AM Chanhassen HS - Court 4 [3] All Iowa Attack 8th National
39 44 [3] MN Rise 8th Busse
B14 10:20 AM Chanhassen HS - Court 3 [2] MN/WI Force 2023
46 43 [2] West Central United 8th Select
B15 10:20 AM Chanhassen HS - Court 4 [3] All Iowa Attack 8th National
60 63 [3] Minnesota Fury 2023 Yellow
B16 10:20 AM Chanhassen HS - Court 1 [1] Top Flight 2023
34 37 [1] North Tartan 8th Wolkow
B13 12:40 PM Chanhassen HS - Court 1 [1] MN Comets 8th Elite
32 39 [1] North Tartan 8th Wolkow
B17 12:40 PM Chanhassen HS - Court 3 [2] Minnesota Stars 8th Wolyniec
53 51 [2] West Central United 8th Select
B18 12:40 PM Chanhassen HS - Court 4 [3] MN Rise 8th Busse
44 34 [3] Minnesota Fury 2023 Yellow

Bracket

Games Above represent 2nd round of Pool Play amung 1st Place teams to determine the Champion.
Games Above represent 2nd round of Pool Play amung 3rd Place teams.
Games Above represent 2nd round of Pool Play amung 2nd Place teams.
[1] Top Flight 2023 - 34
B16 - Sun 4/28 10:20AM Chanhassen HS - Court 1
[1] North Tartan 8th Wolkow - 37
[1] Top Flight 2023 - 42
B10 - Sun 4/28 8:00AM Chanhassen HS - Court 1
[1] MN Comets 8th Elite - 45
[1] MN Comets 8th Elite - 32
B13 - Sun 4/28 12:40PM Chanhassen HS - Court 1
[1] North Tartan 8th Wolkow - 39
[2] MN/WI Force 2023 - 46
B14 - Sun 4/28 10:20AM Chanhassen HS - Court 3
[2] West Central United 8th Select - 43
[2] Minnesota Stars 8th Wolyniec - 30
B11 - Sun 4/28 8:00AM Chanhassen HS - Court 3
[2] MN/WI Force 2023 - 43
[2] Minnesota Stars 8th Wolyniec - 53
B17 - Sun 4/28 12:40PM Chanhassen HS - Court 3
[2] West Central United 8th Select - 51
[3] All Iowa Attack 8th National - 60
B15 - Sun 4/28 10:20AM Chanhassen HS - Court 4
[3] Minnesota Fury 2023 Yellow - 63
[3] MN Rise 8th Busse - 44
B18 - Sun 4/28 12:40PM Chanhassen HS - Court 4
[3] Minnesota Fury 2023 Yellow - 34
[3] All Iowa Attack 8th National - 39
B12 - Sun 4/28 8:00AM Chanhassen HS - Court 4
[3] MN Rise 8th Busse - 44