Softball

Tournament Note

For our most current team list, please visit : https://allstartournaments.com/fastpitch/index.cfm

10U Bay Area

Mardi Gras - South Bay

Mar 9 - 10, 2019
Livermore, CA • Pleasanton, CA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Pool A
Team W L T
Tracy Renegades - DePerio (Tracy, CA) 0 0 0
Salinas Wildcats (Salinas, CA) 0 0 0
Oaktown Ballers (Oakland, CA) 0 0 0
Temp-Ca Riptide-Altamirano 0 0 0
Panthers (Pleasant hill, CA) 0 0 0
Nor Cal Hot Shots (Antioch, CA) 0 0 0

Schedule

Filter by:

Saturday, March 09, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 8:30 AM PSC - Field 3 Oaktown Ballers
Tracy Renegades - DePerio
P2 8:30 AM PSC - Field 4 Nor Cal Hot Shots
Panthers
P3 10:00 AM PSC - Field 3 Oaktown Ballers
Salinas Wildcats
P4 10:00 AM PSC - Field 4 Nor Cal Hot Shots
Temp-Ca Riptide-Altamirano
P5 11:30 AM PSC - Field 3 Tracy Renegades - DePerio
Temp-Ca Riptide-Altamirano
P6 11:30 AM PSC - Field 4 Panthers
Salinas Wildcats
P7 1:00 PM PSC - Field 3 Oaktown Ballers
Nor Cal Hot Shots
P8 1:00 PM PSC - Field 4 Tracy Renegades - DePerio
Panthers
P9 2:30 PM PSC - Field 3 Temp-Ca Riptide-Altamirano
Salinas Wildcats
Sunday, March 10, 2019
Game Time Location Team Score Team
B1 10:00 AM PSC - Field 4 Pool A 3rd Place
Pool A 4th Place
B2 11:30 AM PSC - Field 4 Pool A 5th Place
Pool A 6th Place
B3 1:00 PM PSC - Field 3 Bracket Winner B1
Pool A 2nd Place
B4 1:00 PM PSC - Field 4 Bracket Winner B2
Pool A 1st Place
B6 2:30 PM PSC - Field 3 Bracket Loser B1
Bracket Loser B2
B7 2:30 PM PSC - Field 4 Bracket Loser B3
Bracket Loser B4
B5 4:00 PM PSC - Field 4 Bracket Winner B3
Bracket Winner B4
B8 4:00 PM PSC - Field 3 Bracket Winner B6
Bracket Winner B7

Bracket

Gold Bracket 10U
Pleasanton Sports Complex = PSC
Silver Bracket 10U
Pleasanton Sports Complex = PSC
Bracket Winner B5
Champion
Bracket Winner B8
Champion
Pool A 3rd Place
B1 - Sun 3/10 10:00AM PSC - Field 4
Pool A 4th Place
Pool A 5th Place
B2 - Sun 3/10 11:30AM PSC - Field 4
Pool A 6th Place
Bracket Winner B1
B3 - Sun 3/10 1:00PM PSC - Field 3
Pool A 2nd Place
Bracket Winner B2
B4 - Sun 3/10 1:00PM PSC - Field 4
Pool A 1st Place
Bracket Winner B3
B5 - Sun 3/10 4:00PM PSC - Field 4
Bracket Winner B4
Bracket Loser B1
B6 - Sun 3/10 2:30PM PSC - Field 3
Bracket Loser B2
Bracket Winner B6
B8 - Sun 3/10 4:00PM PSC - Field 3
Bracket Winner B7
Bracket Loser B3
B7 - Sun 3/10 2:30PM PSC - Field 4
Bracket Loser B4