Baseball

Tournament Note

Tournament Cancelled: Due to upcoming weather conditions for this weekend & damage the fields have taken after this week's storms we are cancelling this weekend's tournament.

Teams may sign up for our March 2-3 tournament use their rainout credit if they can make it. We will be playing at Huntington Beach Sports Complex & Steed Park.

We appreciate everyone's patience & support!

10U

February 16-17, 2019 President's Day Domingo Ayala NYBC NIT So Cal

Feb 16 - 17, 2019
CA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Pool A
Team W L T
RS
RA
2019 LAXtreme 10U White (Hawthorne, CA) 0 0 0 0 0
So Cal Pride (Whittier, CA) 0 0 0 0 0
Freedom Baseball Club (Brea, CA) 0 0 0 0 0
Jr. Onsite (San Pedro, CA) 0 0 0 0 0
SP PIRATES (San Pedro, CA) 0 0 0 0 0
West Coast Clippers (Murrieta, CA) 0 0 0 0 0
All-American Baseball Club 10U (Murrieta, CA) 0 0 0 0 0
Monarchs Baseball Club (Los Alamitos, CA) 0 0 0 0 0
West Garden Grove Grizzlies (Garden Grove, CA) 0 0 0 0 0
Montebello Brewers... 0 0 0 0 0
Premier Prospects (Bakersfield, CA) 0 0 0 0 0
SoCal Stixx 10U (West Covina, CA) 0 0 0 0 0
Top Notch elite (Fullerton, CA) 0 0 0 0 0
SCE SAVAGES (Ontario, CA) 0 0 0 0 0
Dirt Dawgs-Vasquez (ChinoHills, CA) 0 0 0 0 0
Blackdogs 10u (Chino Hills, CA) 0 0 0 0 0
Riverside Mayhem BBC (Riverside, CA) 0 0 0 0 0

Schedule

Filter by:

Saturday, February 16, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM Freedom Park - Field 3 Jr. Onsite
So Cal Pride
P2 8:00 AM La Mirada Regional Park - Field 2 SoCal Stixx 10U
Top Notch elite
P3 8:00 AM North East Garden Grove Little League - Field 3 West Garden Grove Grizzlies
2019 LAXtreme 10U White
P4 8:15 AM Mile Square Park - Field 2 South Blackdogs 10u
Monarchs Baseball Club
P5 10:00 AM Freedom Park - Field 3 Jr. Onsite
Freedom Baseball Club
P6 10:00 AM La Mirada Regional Park - Field 2 SoCal Stixx 10U
SP PIRATES
P7 10:00 AM North East Garden Grove Little League - Field 3 West Garden Grove Grizzlies
Dirt Dawgs-Vasquez
P8 10:15 AM Mile Square Park - Field 2 South Blackdogs 10u
Montebello Brewers...
P9 12:00 PM Freedom Park - Field 3 All-American Baseball Club 10U
So Cal Pride
P10 12:00 PM La Mirada Regional Park - Field 2 Top Notch elite
West Coast Clippers
P11 12:00 PM North East Garden Grove Little League - Field 3 SCE SAVAGES
2019 LAXtreme 10U White
P12 12:15 PM Mile Square Park - Field 2 South Monarchs Baseball Club
Riverside Mayhem BBC
P13 2:00 PM Freedom Park - Field 3 All-American Baseball Club 10U
Freedom Baseball Club
P14 2:00 PM La Mirada Regional Park - Field 2 Premier Prospects
SP PIRATES
P15 2:00 PM North East Garden Grove Little League - Field 3 SCE SAVAGES
Dirt Dawgs-Vasquez
P16 2:15 PM Mile Square Park - Field 2 South Montebello Brewers...
Riverside Mayhem BBC
P17 4:00 PM La Mirada Regional Park - Field 2 Premier Prospects
West Coast Clippers
Sunday, February 17, 2019
Game Time Location Team Score Team
B18 8:00 AM Freedom Park - Field 3 Pool A 16th Place
Pool A 17th Place
B19 8:00 AM La Mirada Regional Park - Field 2 Pool A 10th Place
Pool A 11th Place
B20 8:00 AM North East Garden Grove Little League - Field 3 Pool A 4th Place
Pool A 5th Place
B21 8:00 AM North East Garden Grove Little League - Field 4 Pool A 3rd Place
Pool A 6th Place
B22 10:00 AM Freedom Park - Field 3 Pool A 14th Place
Pool A 15th Place
B23 10:00 AM La Mirada Regional Park - Field 2 Pool A 9th Place
Pool A 12th Place
B24 10:00 AM North East Garden Grove Little League - Field 3 Bracket Winner B20
Pool A 1st Place
B25 12:00 PM Freedom Park - Field 3 Pool A 13th Place
Bracket Winner B18
B26 12:00 PM La Mirada Regional Park - Field 2 Bracket Winner B19
Pool A 7th Place
B27 12:00 PM North East Garden Grove Little League - Field 3 Bracket Winner B21
Pool A 2nd Place
B28 2:00 PM Freedom Park - Field 3 Bracket Winner B25
Bracket Winner B22
B29 2:00 PM La Mirada Regional Park - Field 2 Bracket Winner B23
Pool A 8th Place
B30 2:00 PM North East Garden Grove Little League - Field 3 Bracket Winner B24
Bracket Winner B27
B31 4:00 PM La Mirada Regional Park - Field 2 Bracket Winner B26
Bracket Winner B29

Bracket

D1 Gold Playoff
D1 Silver Playoff
D2 Playoff
Bracket Winner B30
D1 Gold Champion
Bracket Winner B31
D1 Silver Champion
Bracket Winner B28
D2 Champion
Pool A 4th Place
B20 - Sun 2/17 8:00AM North East Garden Grove Little League - Field 3
Pool A 5th Place
Pool A 3rd Place
B21 - Sun 2/17 8:00AM North East Garden Grove Little League - Field 4
Pool A 6th Place
Bracket Winner B20
B24 - Sun 2/17 10:00AM North East Garden Grove Little League - Field 3
Pool A 1st Place
Bracket Winner B21
B27 - Sun 2/17 12:00PM North East Garden Grove Little League - Field 3
Pool A 2nd Place
Bracket Winner B24
B30 - Sun 2/17 2:00PM North East Garden Grove Little League - Field 3
Bracket Winner B27
Pool A 10th Place
B19 - Sun 2/17 8:00AM La Mirada Regional Park - Field 2
Pool A 11th Place
Pool A 9th Place
B23 - Sun 2/17 10:00AM La Mirada Regional Park - Field 2
Pool A 12th Place
Bracket Winner B19
B26 - Sun 2/17 12:00PM La Mirada Regional Park - Field 2
Pool A 7th Place
Bracket Winner B23
B29 - Sun 2/17 2:00PM La Mirada Regional Park - Field 2
Pool A 8th Place
Bracket Winner B26
B31 - Sun 2/17 4:00PM La Mirada Regional Park - Field 2
Bracket Winner B29
Pool A 14th Place
B22 - Sun 2/17 10:00AM Freedom Park - Field 3
Pool A 15th Place
Bracket Winner B25
B28 - Sun 2/17 2:00PM Freedom Park - Field 3
Bracket Winner B22
Pool A 13th Place
B25 - Sun 2/17 12:00PM Freedom Park - Field 3
Bracket Winner B18
Pool A 16th Place
B18 - Sun 2/17 8:00AM Freedom Park - Field 3
Pool A 17th Place