Softball

Tournament Note

For our most current team list, please visit : https://allstartournaments.com/fastpitch/index.cfm

14U Bay Area

Battle 4 the Bats - South Bay

May 18 - 19, 2019
Hayward, CA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Pool A
Team W L T
Quakes 14A- Hamblin (Campbell, CA) 2 0 0
Aggies Softball (Watsonville, CA) 1 0 0
Cal Rays - 05 (Santa Clara, CA) 0 1 0
Hollister Heat - Gaytan (Hollister, CA) 0 2 0
Pool B
Team W L T
Silicon Valley Fusion Ahern (Mountain View, CA) 0 0 0
Toro Outlaws (Salinas, CA) 0 0 0
Quicksilver (San Jose, CA) 0 0 0
CA Riptide (San Jose, CA) 0 0 0
Martinez Heat (MARTINEZ, CA) 0 0 0
NorCal Legends- Garcia (San Jose, CA) 0 0 0

Schedule

Filter by:

Saturday, May 18, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM CENT - F1 Hollister Heat - Gaytan
6 15 Quakes 14A- Hamblin
P2 9:30 AM CENT - F1 Hollister Heat - Gaytan
9 11 Aggies Softball
P3 11:00 AM CENT - F1 Quakes 14A- Hamblin
4 2 Cal Rays - 05
P4 12:30 PM CENT - F1 Hollister Heat - Gaytan
Cal Rays - 05
P5 2:00 PM CENT - F1 Quakes 14A- Hamblin
Aggies Softball
P7 2:00 PM AOSC - F1 CA Riptide
Quicksilver
P6 3:30 PM CENT - F1 Cal Rays - 05
Aggies Softball
P8 3:30 PM AOSC - F1 NorCal Legends- Garcia
Silicon Valley Fusion Ahern
P9 3:30 PM AOSC - F2 Martinez Heat
Toro Outlaws
P10 5:00 PM AOSC - F1 Quicksilver
NorCal Legends- Garcia
P11 5:00 PM AOSC - F2 CA Riptide
Martinez Heat
P12 6:30 PM AOSC - F1 Quicksilver
Silicon Valley Fusion Ahern
P13 6:30 PM AOSC - F2 CA Riptide
Toro Outlaws
P14 8:00 PM AOSC - F1 Martinez Heat
Silicon Valley Fusion Ahern
P15 8:00 PM AOSC - F2 Toro Outlaws
NorCal Legends- Garcia
Sunday, May 19, 2019
Game Time Location Team Score Team
B1 8:00 AM AOSC - F4 Pool A 2nd Place
Pool B 3rd Place
B5 8:00 AM AOSC - F3 Pool A 3rd Place
Pool B 6th Place
B2 9:30 AM AOSC - F4 Pool B 1st Place
Bracket Winner B1
B6 9:30 AM AOSC - F3 Pool A 4th Place
Pool B 5th Place
B7 11:00 AM AOSC - F4 Pool B 4th Place
Bracket Winner B5
B3 12:30 PM AOSC - F4 Pool A 1st Place
Pool B 2nd Place
B8 2:00 PM AOSC - F4 Bracket Winner B7
Bracket Winner B6
B4 3:30 PM AOSC - F4 Bracket Winner B2
Bracket Winner B3

Bracket

Gold Bracket 14U
Silver Bracket 14U
Alden E. Oliver Sports Complex = AOSC
Alden E. Oliver Sports Complex = AOSC
Bracket Winner B4
Champion
Bracket Winner B8
Champion
Pool A 4th Place
B6 - Sun 5/19 9:30AM AOSC - F3
Pool B 5th Place
Pool A 3rd Place
B5 - Sun 5/19 8:00AM AOSC - F3
Pool B 6th Place
Pool A 1st Place
B3 - Sun 5/19 12:30PM AOSC - F4
Pool B 2nd Place
Bracket Winner B2
B4 - Sun 5/19 3:30PM AOSC - F4
Bracket Winner B3
Pool B 1st Place
B2 - Sun 5/19 9:30AM AOSC - F4
Bracket Winner B1
Pool A 2nd Place
B1 - Sun 5/19 8:00AM AOSC - F4
Pool B 3rd Place
Bracket Winner B7
B8 - Sun 5/19 2:00PM AOSC - F4
Bracket Winner B6
Pool B 4th Place
B7 - Sun 5/19 11:00AM AOSC - F4
Bracket Winner B5