Softball

14U South Bay

Sweet 16 - South Bay (Rained Out)

Mar 23 - 24, 2019
Fremont, CA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

A Pool
Team W L T
South Bay Quakes 14U (Los Gatos, CA) 0 0 0
Toro Outlaws (Salinas, CA) 0 0 0
Smoke Fastpitch 14U (Livermore, CA) 0 0 0
CCA 05 0 0 0
Pool B
Team W L T
Hollister Heat - Ramirez (Hollister, CA) 0 0 0
Central Coast Athletics - FANENE 14U (Monterey, CA) 0 0 0
ABGSL Sting Queen Bees (Berkeley, CA) 0 0 0
SL Heat Elite (HAYWARD, CA) 0 0 0

Schedule

Filter by:

Saturday, March 23, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 10:00 AM FSC - Field 4 Smoke Fastpitch 14U
South Bay Quakes 14U
P2 11:30 AM FSC - Field 4 Smoke Fastpitch 14U
Toro Outlaws
P3 1:00 PM FSC - Field 4 CCA 05
South Bay Quakes 14U
P4 2:30 PM FSC - Field 4 Smoke Fastpitch 14U
CCA 05
P5 4:00 PM FSC - Field 4 Toro Outlaws
South Bay Quakes 14U
P7 4:15 PM FSC - Field 2 Central Coast Athletics - FANENE 14U
SL Heat Elite
P8 4:15 PM FSC - Field 1 ABGSL Sting Queen Bees
Hollister Heat - Ramirez
P6 5:30 PM FSC - Field 4 Toro Outlaws
CCA 05
P9 7:00 PM FSC - Field 3 SL Heat Elite
ABGSL Sting Queen Bees
P10 7:00 PM FSC - Field 4 Central Coast Athletics - FANENE 14U
Hollister Heat - Ramirez
P11 8:30 PM FSC - Field 3 Hollister Heat - Ramirez
SL Heat Elite
P12 8:30 PM FSC - Field 4 Central Coast Athletics - FANENE 14U
ABGSL Sting Queen Bees
Sunday, March 24, 2019
Game Time Location Team Score Team
B1 9:30 AM FSC - Field 6 A Pool 3rd Place
Pool B 2nd Place
B2 9:30 AM FSC - Field 1 A Pool 1st Place
Pool B 4th Place
B3 11:00 AM FSC - Field 6 A Pool 2nd Place
Pool B 3rd Place
B4 12:30 PM FSC - Field 6 A Pool 4th Place
Pool B 1st Place
B5 2:00 PM FSC - Field 6 Bracket Winner B1
Bracket Winner B2
B8 2:00 PM FSC - Field 5 Bracket Loser B1
Bracket Loser B2
B6 3:30 PM FSC - Field 6 Bracket Winner B3
Bracket Winner B4
B9 3:30 PM FSC - Field 5 Bracket Loser B3
Bracket Loser B4
B7 5:00 PM FSC - Field 6 Bracket Winner B5
Bracket Winner B6
B10 5:00 PM FSC - Field 5 Bracket Winner B8
Bracket Winner B9

Bracket

Gold Bracket 14U
FSC = Fremont Sports Complex
Silver Bracket 14U
FSC = Fremont Sports Complex
Bracket Winner B7
Champion
Bracket Winner B10
Champion
Bracket Winner B1
B5 - Sun 3/24 2:00PM FSC - Field 6
Bracket Winner B2
Bracket Winner B5
B7 - Sun 3/24 5:00PM FSC - Field 6
Bracket Winner B6
A Pool 1st Place
B2 - Sun 3/24 9:30AM FSC - Field 1
Pool B 4th Place
Bracket Winner B3
B6 - Sun 3/24 3:30PM FSC - Field 6
Bracket Winner B4
A Pool 2nd Place
B3 - Sun 3/24 11:00AM FSC - Field 6
Pool B 3rd Place
A Pool 4th Place
B4 - Sun 3/24 12:30PM FSC - Field 6
Pool B 1st Place
Bracket Loser B1
B8 - Sun 3/24 2:00PM FSC - Field 5
Bracket Loser B2
Bracket Loser B3
B9 - Sun 3/24 3:30PM FSC - Field 5
Bracket Loser B4
Bracket Winner B8
B10 - Sun 3/24 5:00PM FSC - Field 5
Bracket Winner B9
A Pool 3rd Place
B1 - Sun 3/24 9:30AM FSC - Field 6
Pool B 2nd Place