Basketball

Tournament Note

Final Schedule!

6th Grade-2025

Buckeye Prep Invitational 2019

Mar 29 - 31, 2019
OH
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

champion
Superfriends

6th Grade-2025 Champion

Fri Mar 29, 2019 - Sun Mar 31, 2019

Schedule

Filter by:

Friday, March 29, 2019
Game Time Location Team Score Team
P23 8:00 PM Worthington Kilbourne - Court 1 Miller Factory
49 53 Mid-Ohio Pumas
Saturday, March 30, 2019
Game Time Location Team Score Team
P5 9:00 AM Dublin Coffman HS - Court 1 Much Greater Elite
51 23 Southern Ohio Outlaws
P6 9:00 AM Dublin Coffman HS - Court 2 Ohio Kings-Buck
55 24 Diamond On The Hill
P11 9:00 AM Otterbein University - Court 2 Cincinnati Magic
46 32 West Virginia Burn
P12 9:00 AM Dublin Coffman HS - Court 3 Quality Sports-Padgett
57 30 OBC Showstoppers
P4 10:15 AM Dublin Coffman HS - Court 3 No Mercy
0 15 All-Ohio Elite-Fisher
P7 10:15 AM Dublin Coffman HS - Court 1 C2K Lima-White
15 41 TNBA East Black-Stringer
P8 10:15 AM Dublin Coffman HS - Court 2 All H.E.A.R.T.
37 35 PBA 94ft Elite
P1 11:30 AM Dublin Coffman HS - Court 1 Ohio Buckets
16 41 WH Cincy Lakers
P3 11:30 AM Otterbein University - Court 2 Allen Elite
23 48 Team Dose
P19 11:30 AM Dublin Coffman HS - Court 2 Much Greater Elite
65 30 Diamond On The Hill
P25 11:30 AM Dublin Coffman HS - Court 3 Cincinnati Magic
61 69 Elite Basketball (NP)
P24 12:45 PM Otterbein University - Court 2 West Virginia Burn
65 55 Quality Sports-Padgett
P27 12:45 PM Dublin Coffman HS - Court 2 C2K-Lima Red
39 28 Marshall Warriors
P2 2:00 PM Dublin Coffman HS - Court 2 All-Ohio Red-Bates
80 12 Toledo Thunder
P18 2:00 PM Dublin Coffman HS - Court 1 Southern Ohio Outlaws
22 80 Ohio Kings-Buck
P13 3:15 PM Dublin Coffman HS - Court 2 Superfriends
76 25 C2K-Lima Red
P16 3:15 PM Otterbein University - Court 2 Team Dose
15 0 No Mercy
P20 3:15 PM Dublin Coffman HS - Court 3 TNBA East Black-Stringer
45 41 All H.E.A.R.T.
P22 3:15 PM Dublin Coffman HS - Court 1 Dayton Elite Raptors
71 56 Hardwork Basketball
P5 4:30 PM Wellington HS - Court 2 Elite Basketball (NP)
69 45 OBC Showstoppers
P15 4:30 PM Dublin Coffman HS - Court 3 Ohio Buckets
47 42 Toledo Thunder
P17 4:30 PM Dublin Coffman HS - Court 1 Allen Elite
49 63 All-Ohio Elite-Fisher
P21 4:30 PM Dublin Coffman HS - Court 2 C2K Lima-White
32 39 PBA 94ft Elite
P9 5:45 PM Gahanna Sports Factory - Court 3 Miller Factory
27 54 Dayton Elite Raptors
P14 5:45 PM Dublin Coffman HS - Court 2 WH Cincy Lakers
39 61 All-Ohio Red-Bates
P26 5:45 PM Dublin Coffman HS - Court 1 Marshall Warriors
25 78 Superfriends
P10 7:00 PM Dublin Coffman HS - Court 1 Hardwork Basketball
74 75 Mid-Ohio Pumas
Sunday, March 31, 2019
Game Time Location Team Score Team
B1 9:15 AM Otterbein University - Court 1 [2] Much Greater Elite
47 30 [2] C2K-Lima Red
B2 9:15 AM Otterbein University - Court 2 [1] TNBA East Black-Stringer
51 44 [2] Cincinnati Magic
B3 9:15 AM Otterbein University - Court 3 [1] Dayton Elite Raptors
45 29 [2] All-Ohio Elite-Fisher
B4 9:15 AM Otterbein University - Court 4 [1] Team Dose
39 42 [3] Quality Sports-Padgett
B5 9:15 AM Otterbein University - Court 5 [1] Superfriends
90 28 [2] WH Cincy Lakers
B6 9:15 AM Otterbein University - Court 6 [1] Ohio Kings-Buck
51 44 [2] All H.E.A.R.T.
B7 9:15 AM Otterbein University - Court 7 [2] Mid-Ohio Pumas
72 67 [1] Elite Basketball (NP)
B15 9:15 AM Otterbein University - Court 8 [5] OBC Showstoppers
55 42 [4] Southern Ohio Outlaws
B16 9:15 AM Wellington HS - Court 1 [3] PBA 94ft Elite
51 49 [4] Miller Factory
B17 9:15 AM Wellington HS - Court 2 [4] West Virginia Burn
15 0 [4] No Mercy
B18 9:15 AM Wellington HS - Court 3 [3] Diamond On The Hill
21 47 [4] Marshall Warriors
B19 9:15 AM Worthington Kilbourne - Court 1 [3] Hardwork Basketball
58 34 [4] C2K Lima-White
B20 9:15 AM Worthington Kilbourne - Court 2 [3] Nova Village-Rice
0 15 [4] Toledo Thunder
B8 1:00 PM Otterbein University - Court 5 [1] All-Ohio Red-Bates
48 23 [2] Much Greater Elite
B9 1:00 PM Otterbein University - Court 6 [1] TNBA East Black-Stringer
53 43 [1] Dayton Elite Raptors
B10 1:00 PM Otterbein University - Court 7 [3] Quality Sports-Padgett
26 73 [1] Superfriends
B11 1:00 PM Otterbein University - Court 8 [1] Ohio Kings-Buck
44 41 [2] Mid-Ohio Pumas
B21 1:00 PM Wellington HS - Court 1 [3] Ohio Buckets
50 25 [5] OBC Showstoppers
B22 1:00 PM Wellington HS - Court 2 [3] PBA 94ft Elite
28 43 [4] West Virginia Burn
B23 1:00 PM Wellington HS - Court 3 [4] Marshall Warriors
31 52 [3] Hardwork Basketball
B24 1:00 PM Worthington Kilbourne - Court 6 [3] Allen Elite
53 29 [4] Toledo Thunder
B12 3:30 PM Otterbein University - Court 5 [1] All-Ohio Red-Bates
56 48 [1] TNBA East Black-Stringer
B13 3:30 PM Otterbein University - Court 6 [1] Superfriends
73 29 [1] Ohio Kings-Buck
B25 3:30 PM Otterbein University - Court 7 [3] Ohio Buckets
40 50 [4] West Virginia Burn
B26 3:30 PM Otterbein University - Court 8 [3] Hardwork Basketball
53 45 [3] Allen Elite
B14 6:00 PM Otterbein University - Court 2 [1] All-Ohio Red-Bates
37 65 [1] Superfriends
B27 6:00 PM Otterbein University - Court 7 [4] West Virginia Burn
44 49 [3] Hardwork Basketball