Volleyball

Tournament Note

Questions please contact ECVC at eastcaspervc@gmail.com.

U10

2021 Wyoming Super Regionals

May 15 - 16, 2021
Casper, WY
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 
champion
OCVC Clarissa

U10 Champion

Sat May 15, 2021 - Sun May 16, 2021

Pool Standings

U10 Pool 1
Team W L P
SW
SL
ECVC KATIE (CASPER, WY) 3 0 0 6 0
PRVC - Michele & John (Gillette, WY) 2 1 0 4 2
GCVC-Abby (Casper, Wy) 1 2 0 2 4
Douglas 10U - Kreinbrink (Douglas, WY) 0 3 0 0 6
U10 Pool 2
Team W L P
SW
SL
OCVC Clarissa (Casper, WY) 3 0 0 6 0
ECVC TIFFANY (CASPER, WY) 1 1 0 3 3
ECVC DELAINI (CASPER, WY) 1 1 0 3 3
PRVC - Amber (Gillette, WY) 0 3 0 0 6
U10 Pool 3
Team W L P
SW
SL
ECVC HOPE (CASPER, WY) 1 0 0 4 2
GCVC Maddie (Casper, Wyoming) 1 0 0 4 2
OCVC Britney (Casper, WY) 1 0 0 4 2
Douglas 10U - Miller (Douglas, Wyoming) 0 3 0 0 6

Schedule

Filter by:

Saturday, May 15, 2021
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM Dean Morgan Junior High - Court 2
WT: ECVC DELAINI
OCVC Clarissa (U10 Pool 2)
21-3 21-4
2 0 PRVC - Amber (U10 Pool 2)
P3 8:00 AM Dean Morgan Junior High - Court 1
WT: PRVC - Michele & John
Douglas 10U - Kreinbrink (U10 Pool 1)
0 2 ECVC KATIE (U10 Pool 1)
21-14 21-5
P5 8:00 AM Dean Morgan Junior High - Court 3
WT: Douglas 10U - Miller
OCVC Britney (U10 Pool 3)
21-18 16-21
1 1 GCVC Maddie (U10 Pool 3)
P2 9:00 AM Dean Morgan Junior High - Court 2
WT: PRVC - Amber
ECVC DELAINI (U10 Pool 2)
21-19 16-21
1 1 ECVC TIFFANY (U10 Pool 2)
P4 9:00 AM Dean Morgan Junior High - Court 1
WT: Douglas 10U - Kreinbrink
PRVC - Michele & John (U10 Pool 1)
21-18 21-18
2 0 GCVC-Abby (U10 Pool 1)
P6 9:00 AM Dean Morgan Junior High - Court 3
WT: GCVC Maddie
ECVC HOPE (U10 Pool 3)
21-7 21-12
2 0 Douglas 10U - Miller (U10 Pool 3)
P7 10:00 AM Dean Morgan Junior High - Court 2
WT: OCVC Clarissa
PRVC - Amber (U10 Pool 2)
0 2 ECVC DELAINI (U10 Pool 2)
21-16 21-12
P9 10:00 AM Dean Morgan Junior High - Court 1
WT: GCVC-Abby
ECVC KATIE (U10 Pool 1)
21-19 21-12
2 0 PRVC - Michele & John (U10 Pool 1)
P11 10:00 AM Dean Morgan Junior High - Court 3
WT: OCVC Britney
GCVC Maddie (U10 Pool 3)
21-11 13-21
1 1 ECVC HOPE (U10 Pool 3)
P8 11:00 AM Dean Morgan Junior High - Court 2
WT: PRVC - Amber
OCVC Clarissa (U10 Pool 2)
21-11 21-15
2 0 ECVC TIFFANY (U10 Pool 2)
P10 11:00 AM Dean Morgan Junior High - Court 1
WT: ECVC KATIE
Douglas 10U - Kreinbrink (U10 Pool 1)
0 2 GCVC-Abby (U10 Pool 1)
21-10 21-2
P12 11:00 AM Dean Morgan Junior High - Court 3
WT: ECVC HOPE
OCVC Britney (U10 Pool 3)
23-21 23-21
2 0 Douglas 10U - Miller (U10 Pool 3)
P14 12:00 PM Dean Morgan Junior High - Court 2
WT: ECVC TIFFANY
OCVC Clarissa (U10 Pool 2)
21-11 21-15
2 0 ECVC DELAINI (U10 Pool 2)
P15 12:00 PM Dean Morgan Junior High - Court 1
WT: PRVC - Michele & John
GCVC-Abby (U10 Pool 1)
0 2 ECVC KATIE (U10 Pool 1)
21-19 21-19
P17 12:00 PM Dean Morgan Junior High - Court 3
WT: OCVC Britney
Douglas 10U - Miller (U10 Pool 3)
0 2 GCVC Maddie (U10 Pool 3)
21-10 21-15
P13 1:00 PM Dean Morgan Junior High - Court 2
WT: OCVC Clarissa
ECVC TIFFANY (U10 Pool 2)
21-9 21-17
2 0 PRVC - Amber (U10 Pool 2)
P16 1:00 PM Dean Morgan Junior High - Court 1
WT: GCVC-Abby
Douglas 10U - Kreinbrink (U10 Pool 1)
0 2 PRVC - Michele & John (U10 Pool 1)
21-4 21-9
P18 1:00 PM Dean Morgan Junior High - Court 3
WT: GCVC Maddie
OCVC Britney (U10 Pool 3)
14-21 21-14
1 1 ECVC HOPE (U10 Pool 3)

Bracket

Bracket Winner B3
Gold
Bracket Winner B6
Silver
Bracket Winner B9
Bronze
Bracket Winner B3
Gold
Bracket Winner B3
Silver
Bracket Winner B3
Bronze
Bracket Winner B2
B3
Bracket Winner B1
[1] OCVC Clarissa (U10 Pool 2)
B2
[1] PRVC - Michele & John (U10 Pool 1)
[1] ECVC KATIE (U10 Pool 1)
B1
[1] GCVC Maddie (U10 Pool 3)
ECVC HOPE (U10 Pool 3)
B5
ECVC DELAINI (U10 Pool 2)
OCVC Britney (U10 Pool 3)
B4
ECVC TIFFANY (U10 Pool 2)
Bracket Winner B4
B6
Bracket Winner B5
GCVC-Abby (U10 Pool 1)
B8
Douglas 10U - Kreinbrink (U10 Pool 1)
Bracket Winner B7
B9
Bracket Winner B8
Douglas 10U - Miller (U10 Pool 3)
B7
PRVC - Amber (U10 Pool 2)
[1] OCVC Clarissa (U10 Pool 2)
B2
[1] PRVC - Michele & John (U10 Pool 1)
Bracket Winner B2
B3
Bracket Winner B1
ECVC HOPE (U10 Pool 3)
B2
ECVC DELAINI (U10 Pool 2)
[1] ECVC KATIE (U10 Pool 1)
B1
[1] GCVC Maddie (U10 Pool 3)
OCVC Britney (U10 Pool 3)
B1
ECVC TIFFANY (U10 Pool 2)
Douglas 10U - Miller (U10 Pool 3)
B1
PRVC - Amber (U10 Pool 2)
Bracket Winner B7
B3
Bracket Winner B8
Bracket Winner B4
B3
Bracket Winner B5
GCVC-Abby (U10 Pool 1)
B2
Douglas 10U - Kreinbrink (U10 Pool 1)