Volleyball

Tournament Note

Questions please contact ECVC at eastcaspervc@gmail.com.

U18

2021 Wyoming Super Regionals

May 15 - 16, 2021
Casper, WY
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 
champion
Casper Nitro

U18 Champion

Sat May 15, 2021 - Sun May 16, 2021

Pool Standings

U18 Pool 1
Team W L P
SW
SL
BHJ 18’s (Rapid city, SD) 3 0 0 6 0
MVC 18 (Moorcroft, WY) 2 1 0 4 2
Jackson Elite Volleyball U17 (Jackson, Wyoming) 1 2 0 2 4
SVC-18-Neci (Sheridan, WY) 0 3 0 0 6
U18 Pool 2
Team W L P
SW
SL
Rage- Sarah/Cheyenne (Gillette, WY) 2 0 0 5 1
Casper Nitro (Casper, WY) 2 0 0 5 1
OCVC Courtney (Casper, WY) 1 2 0 2 4
Wheatland Ascend U18 (Wheatland, WY) 0 3 0 0 6
U18 Pool 3
Team W L P
SW
SL
Rage- Hannah 18 (Gillette, WY) 2 0 0 5 1
Wheatland Ascend U18 Black (Wheatland, WY) 2 0 0 5 1
Platte Valley Volleyball Club (Saratoga, WY) 1 2 0 2 4
Devils Tower Volleyball (DTVB) (Hulett, WY) 0 3 0 0 6

Schedule

Filter by:

Sunday, May 16, 2021
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM CY Middle School - Court 1
WT: MVC 18
BHJ 18’s (U18 Pool 1)
21-6 21-9
2 0 SVC-18-Neci (U18 Pool 1)
P3 8:00 AM CY Middle School - Court 2
WT: Wheatland Ascend U18
Rage- Sarah/Cheyenne (U18 Pool 2)
21-7 21-12
2 0 OCVC Courtney (U18 Pool 2)
P5 8:00 AM CY Middle School - Court 3
WT: Wheatland Ascend U18 Black
Platte Valley Volleyball Club (U18 Pool 3)
0 2 Rage- Hannah 18 (U18 Pool 3)
21-16 21-10
P2 9:00 AM CY Middle School - Court 1
WT: SVC-18-Neci
Jackson Elite Volleyball U17 (U18 Pool 1)
0 2 MVC 18 (U18 Pool 1)
21-15 23-22
P4 9:00 AM CY Middle School - Court 2
WT: Rage- Sarah/Cheyenne
Casper Nitro (U18 Pool 2)
21-13 21-8
2 0 Wheatland Ascend U18 (U18 Pool 2)
P6 9:00 AM CY Middle School - Court 3
WT: Rage- Hannah 18
Wheatland Ascend U18 Black (U18 Pool 3)
21-13 21-8
2 0 Devils Tower Volleyball (DTVB) (U18 Pool 3)
P7 10:00 AM CY Middle School - Court 1
WT: BHJ 18’s
SVC-18-Neci (U18 Pool 1)
0 2 Jackson Elite Volleyball U17 (U18 Pool 1)
21-16 21-16
P9 10:00 AM CY Middle School - Court 2
WT: Wheatland Ascend U18
OCVC Courtney (U18 Pool 2)
0 2 Casper Nitro (U18 Pool 2)
21-9 21-8
P11 10:00 AM CY Middle School - Court 3
WT: Platte Valley Volleyball Club
Rage- Hannah 18 (U18 Pool 3)
17-21 21-9
1 1 Wheatland Ascend U18 Black (U18 Pool 3)
P8 11:00 AM CY Middle School - Court 1
WT: Jackson Elite Volleyball U17
BHJ 18’s (U18 Pool 1)
21-18 22-20
2 0 MVC 18 (U18 Pool 1)
P10 11:00 AM CY Middle School - Court 2
WT: OCVC Courtney
Rage- Sarah/Cheyenne (U18 Pool 2)
21-13 21-7
2 0 Wheatland Ascend U18 (U18 Pool 2)
P12 11:00 AM CY Middle School - Court 3
WT: Rage- Hannah 18
Platte Valley Volleyball Club (U18 Pool 3)
21-16 22-20
2 0 Devils Tower Volleyball (DTVB) (U18 Pool 3)
P13 12:00 PM CY Middle School - Court 1
WT: BHJ 18’s
MVC 18 (U18 Pool 1)
21-7 21-11
2 0 SVC-18-Neci (U18 Pool 1)
P15 12:00 PM CY Middle School - Court 2
WT: Casper Nitro
Wheatland Ascend U18 (U18 Pool 2)
0 2 OCVC Courtney (U18 Pool 2)
21-12 21-10
P17 12:00 PM CY Middle School - Court 3
WT: Platte Valley Volleyball Club
Devils Tower Volleyball (DTVB) (U18 Pool 3)
0 2 Rage- Hannah 18 (U18 Pool 3)
21-15 21-14
P14 1:00 PM CY Middle School - Court 1
WT: SVC-18-Neci
BHJ 18’s (U18 Pool 1)
21-11 21-17
2 0 Jackson Elite Volleyball U17 (U18 Pool 1)
P16 1:00 PM CY Middle School - Court 2
WT: OCVC Courtney
Rage- Sarah/Cheyenne (U18 Pool 2)
21-19 22-23
1 1 Casper Nitro (U18 Pool 2)
P18 1:00 PM CY Middle School - Court 3
WT: Devils Tower Volleyball (DTVB)
Platte Valley Volleyball Club (U18 Pool 3)
0 2 Wheatland Ascend U18 Black (U18 Pool 3)
21-10 21-15

Bracket

Bracket Winner B3
Gold
Bracket Winner B9
Bronze
Bracket Winner B6
Silver
Bracket Winner B3
Ascent Wheatland
Bracket Winner B3
Nitro
Bracket Winner B3
Devil's Tower
BHJ 18’s (U18 Pool 1)
B2
Casper Nitro (U18 Pool 2)
Rage- Sarah/Cheyenne (U18 Pool 2)
B1
Rage- Hannah 18 (U18 Pool 3)
Wheatland Ascend U18 Black (U18 Pool 3)
B5
Platte Valley Volleyball Club (U18 Pool 3)
Bracket Winner B2
B3
Bracket Winner B1
Bracket Winner B4
B6
Bracket Winner B5
OCVC Courtney (U18 Pool 2)
B8
Wheatland Ascend U18 (U18 Pool 2)
Bracket Winner B7
B9
Bracket Winner B8
Devils Tower Volleyball (DTVB) (U18 Pool 3)
B7
SVC-18-Neci (U18 Pool 1)
MVC 18 (U18 Pool 1)
B4
Jackson Elite Volleyball U17 (U18 Pool 1)
Rage- Sarah/Cheyenne (U18 Pool 2)
B1
Rage- Hannah 18 (U18 Pool 3)
Bracket Winner B2
B3
Bracket Winner B1
Wheatland Ascend U18 Black (U18 Pool 3)
B2
Platte Valley Volleyball Club (U18 Pool 3)
BHJ 18’s (U18 Pool 1)
B2
Casper Nitro (U18 Pool 2)
MVC 18 (U18 Pool 1)
B1
Jackson Elite Volleyball U17 (U18 Pool 1)
Devils Tower Volleyball (DTVB) (U18 Pool 3)
B1
SVC-18-Neci (U18 Pool 1)
Bracket Winner B4
B3
Bracket Winner B5
OCVC Courtney (U18 Pool 2)
B2
Wheatland Ascend U18 (U18 Pool 2)
Bracket Winner B7
B3
Bracket Winner B8