Softball

7/8 Softball teams

Fall 2020 Scenic City Softball League Fall 2020

Sep 8 - Oct 29, 2020
GA • TN
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Schedule

Filter by:

Tuesday, September 08, 2020
Game Time Location Team Score Team
P32 6:00 PM Camp Jordan - F6 ER Hales
ER Moore
P46 6:00 PM Rock Springs - F3 RS 7/8 Shropshire
CRA 7/8 Taylor
P59 6:00 PM Ooltewah Youth Association - F4 F.O. 8U Owens
Ool 8u Nolen
P76 6:00 PM Rock Springs - F4 CRA Edwards 7/8
RS 7/8 Helton
P164 6:00 PM Camp Jordan - F7 ER Jones
Ross 7/8 Guffey
P181 6:00 PM Middle Valley - F10 8U MV Vandergriff
8u SD Gandy
P39 7:20 PM Ooltewah Youth Association - F4 F.O. 8U Miller
Ool 8u Brown
P50 7:20 PM Camp Jordan - F7 ER Jones
ER Hales
P65 7:20 PM Rock Springs - F4 RS 7/8 Shropshire
CRA Edwards 7/8
P66 7:20 PM Rock Springs - F3 RS 7/8 Helton
CRA 7/8 Dykes
P83 7:20 PM Middle Valley - F10 RB 7/8 Tate
Hixson Tucker 7/8
P158 7:20 PM Camp Jordan - F6 Ross 7/8 Guffey
ER Moore
Thursday, September 10, 2020
Game Time Location Team Score Team
P81 6:00 PM Camp Jordan - F6 8U MV Vandergriff
Ool 8u Nolen
P117 6:00 PM Soddy Daisy - F7 Hixson Tucker 7/8
8u SD Gandy
P139 6:00 PM Rossville Recreation - F3 Ross 7/8 Guffey
RS 7/8 Helton
P173 6:00 PM LFO F.O. 8U Owens
CRA 7/8 Taylor
P8 7:20 PM Camp Jordan - F6 RS 7/8 Shropshire
ER Hales
P23 7:20 PM Rossville Recreation - F3 Ool 8u Brown
CRA Edwards 7/8
P159 7:20 PM Soddy Daisy - F7 RB 7/8 Tate
8u SD Gandy
P172 7:20 PM LFO F.O. 8U Miller
CRA 7/8 Dykes
Monday, September 14, 2020
Game Time Location Team Score Team
P115 6:00 PM Camp Jordan - F6 F.O. 8U Miller
ER Jones
P116 7:20 PM Camp Jordan - F6 F.O. 8U Owens
ER Moore
Tuesday, September 15, 2020
Game Time Location Team Score Team
P71 6:00 PM East Brainerd - F2 EB 8U Schievelhud
8U MV Vandergriff
P102 6:00 PM Ooltewah Youth Association - F4 RB 7/8 Tate
Ool 8u Nolen
P136 6:00 PM Camp Jordan - F7 Hixson Tucker 7/8
ER Jones
P177 6:00 PM Camp Jordan - F6 Ross 7/8 Guffey
ER Hales
P192 6:00 PM Chickamauga Recreation Association - F4 CRA Edwards 7/8
F.O. 8U Owens
P13 7:20 PM Camp Jordan - F6 ER Hales
RS 7/8 Helton
P18 7:20 PM Ooltewah Youth Association - F4 CRA 7/8 Dykes
Ool 8u Brown
P35 7:20 PM East Brainerd - F1 EB 8U Harvey
RS 7/8 Shropshire
P48 7:20 PM East Brainerd - F2 8u SD Gandy
EB 8U Paul
P125 7:20 PM Camp Jordan - F7 ER Moore
Hixson Tucker 7/8
P169 7:20 PM Chickamauga Recreation Association - F4 CRA 7/8 Taylor
F.O. 8U Miller
Thursday, September 17, 2020
Game Time Location Team Score Team
P79 6:00 PM Rossville Recreation - F1 Hixson Tucker 7/8
Ross 7/8 Guffey
P85 6:00 PM Rock Springs - F4 RS 7/8 Helton
F.O. 8U Miller
P110 6:00 PM East Brainerd - F2 EB 8U Paul
EB 8U Harvey
P138 6:00 PM Harrison Recreation - F3 Ool 8u Nolen
8u SD Gandy
P170 6:00 PM Chickamauga Recreation Association - F4 CRA 7/8 Dykes
CRA Edwards 7/8
P4 7:20 PM Chickamauga Recreation Association - F4 Ool 8u Brown
CRA 7/8 Taylor
P84 7:20 PM Rock Springs - F4 RS 7/8 Shropshire
F.O. 8U Owens
P101 7:20 PM Rossville Recreation - F1 8U MV Vandergriff
Ross 7/8 Guffey
P197 7:20 PM East Brainerd - F2 EB 8U Schievelhud
RB 7/8 Tate
Monday, September 21, 2020
Game Time Location Team Score Team
P1 6:00 PM Red Bank - F2 8U MV Vandergriff
F.O. 8U Miller
P7 6:00 PM Red Bank - F1 RB 7/8 Tate
EB 8U Schievelhud
P204 6:00 PM Camp Jordan - F6 ER Moore
CRA 7/8 Dykes
P26 7:20 PM Red Bank - F1 RB 7/8 Tate
EB 8U Harvey
P30 7:20 PM Camp Jordan - F5 ER Moore
ER Jones
P40 7:20 PM Red Bank - F2 F.O. 8U Owens
Hixson Tucker 7/8
P133 7:20 PM Camp Jordan - F6 CRA Edwards 7/8
EB 8U Paul
Tuesday, September 22, 2020
Game Time Location Team Score Team
P62 6:00 PM Ooltewah Youth Association - F4 Ool 8u Nolen
Hixson Tucker 7/8
P91 6:00 PM East Brainerd - F2 EB 8U Paul
8U MV Vandergriff
P96 6:00 PM Soddy Daisy - F7 F.O. 8U Miller
8u SD Gandy
P114 6:00 PM Camp Jordan - F6 CRA Edwards 7/8
ER Hales
P160 6:00 PM Rock Springs - F4 RS 7/8 Shropshire
RS 7/8 Helton
P87 7:20 PM Camp Jordan - F6 ER Moore
CRA 7/8 Dykes
P105 7:20 PM Soddy Daisy - F7 8u SD Gandy
F.O. 8U Owens
P130 7:20 PM East Brainerd - F2 EB 8U Harvey
CRA 7/8 Taylor
P166 7:20 PM Ooltewah Youth Association - F4 EB 8U Schievelhud
Ool 8u Brown
P178 7:20 PM Camp Jordan - F5 RB 7/8 Tate
ER Jones
Thursday, October 01, 2020
Game Time Location Team Score Team
P33 6:00 PM Middle Valley - F10 EB 8U Schievelhud
8u SD Gandy
P58 6:00 PM Rossville Recreation - F3 F.O. 8U Miller
Ross 7/8 Guffey
P98 6:00 PM Camp Jordan - F6 Hixson Tucker 7/8
RS 7/8 Shropshire
P152 6:00 PM Chickamauga Recreation Association - F4 CRA Edwards 7/8
CRA 7/8 Taylor
P195 6:00 PM East Brainerd - F2 EB 8U Harvey
Ool 8u Nolen
P61 7:20 PM Middle Valley - F10 8U MV Vandergriff
Ool 8u Brown
P63 7:20 PM Rossville Recreation - F3 Ross 7/8 Guffey
F.O. 8U Owens
P72 7:20 PM East Brainerd - F2 EB 8U Paul
ER Hales
P104 7:20 PM Camp Jordan - F6 RS 7/8 Helton
Hixson Tucker 7/8
P150 7:20 PM Chickamauga Recreation Association - F4 CRA 7/8 Taylor
CRA 7/8 Dykes
Monday, October 05, 2020
Game Time Location Team Score Team
P89 6:00 PM Snow Hill - F1 ER Hales
EB 8U Harvey
P12 7:20 PM Camp Jordan - F6 ER Jones
8u SD Gandy
P144 7:20 PM Camp Jordan - F7 ER Moore
Ool 8u Nolen
P175 7:20 PM Snow Hill - F1 Ool 8u Brown
EB 8U Paul
Tuesday, October 06, 2020
Game Time Location Team Score Team
P86 6:00 PM Rossville Recreation - F3 8u SD Gandy
CRA Edwards 7/8
P146 6:00 PM Camp Jordan - F6 ER Hales
Hixson Tucker 7/8
P153 6:00 PM East Brainerd - F2 F.O. 8U Miller
EB 8U Harvey
P201 6:00 PM Rock Springs - F4 RS 7/8 Helton
CRA 7/8 Taylor
P206 6:00 PM Ooltewah Youth Association - F4 RB 7/8 Tate
Ool 8u Nolen
P11 7:20 PM Middle Valley - F10 ER Moore
8U MV Vandergriff
P52 7:20 PM Camp Jordan - F6 EB 8U Schievelhud
ER Jones
P75 7:20 PM Rossville Recreation - F3 CRA 7/8 Dykes
8u SD Gandy
P99 7:20 PM Ooltewah Youth Association - F4 Ool 8u Brown
RB 7/8 Tate
P154 7:20 PM East Brainerd - F2 F.O. 8U Owens
EB 8U Paul
P202 7:20 PM Rock Springs - F4 RS 7/8 Shropshire
CRA 7/8 Taylor
Thursday, October 08, 2020
Game Time Location Team Score Team
P20 6:00 PM LFO F.O. 8U Miller
F.O. 8U Owens
P34 6:00 PM Rock Springs - F4 EB 8U Paul
RS 7/8 Helton
P93 6:00 PM Camp Jordan - F6 CRA 7/8 Taylor
ER Hales
P103 6:00 PM Rossville Recreation - F3 RS 7/8 Shropshire
Ool 8u Brown
P132 6:00 PM East Brainerd - F1 CRA 7/8 Dykes
EB 8U Harvey
P155 6:00 PM Hixson - F4 Hixson Tucker 7/8
EB 8U Schievelhud
P123 7:20 PM Rock Springs - F4 RS 7/8 Helton
Ool 8u Nolen
P162 7:20 PM Rossville Recreation - F3 8u SD Gandy
RS 7/8 Shropshire
P171 7:20 PM Camp Jordan - F6 CRA Edwards 7/8
8U MV Vandergriff
P207 7:20 PM LFO F.O. 8U Miller
F.O. 8U Owens
Monday, October 19, 2020
Game Time Location Team Score Team
P31 6:00 PM Snow Hill - F1 ER Jones
8U MV Vandergriff
P176 7:20 PM Snow Hill - F1 Ool 8u Nolen
EB 8U Schievelhud
Tuesday, October 20, 2020
Game Time Location Team Score Team
P41 6:00 PM Hixson - F4 8U MV Vandergriff
Hixson Tucker 7/8
P149 6:00 PM East Brainerd - F2 EB 8U Harvey
CRA Edwards 7/8
P198 6:00 PM Camp Jordan - F6 ER Hales
RS 7/8 Shropshire
P208 6:00 PM Ooltewah Youth Association - F4 EB 8U Paul
Ool 8u Brown
P17 7:20 PM Ooltewah Youth Association - F4 CRA 7/8 Taylor
Ool 8u Nolen
P28 7:20 PM East Brainerd - F2 RS 7/8 Helton
EB 8U Schievelhud
P94 7:20 PM Camp Jordan - F6 CRA 7/8 Dykes
ER Jones
P163 7:20 PM Camp Jordan - F5 ER Moore
RB 7/8 Tate
P209 7:20 PM Hixson - F4 Hixson Tucker 7/8
8u SD Gandy
Thursday, October 22, 2020
Game Time Location Team Score Team
P24 6:00 PM Rossville Recreation - F3 Ool 8u Nolen
CRA 7/8 Dykes
P57 6:00 PM Camp Jordan - F6 CRA Edwards 7/8
RB 7/8 Tate
P174 6:00 PM Hixson - F4 Hixson Tucker 7/8
EB 8U Harvey
P203 6:00 PM Rossville Recreation - F4 ER Jones
F.O. 8U Miller
P210 6:00 PM Rock Springs - F3 RS 7/8 Shropshire
RS 7/8 Helton
P21 7:20 PM Rossville Recreation - F4 8U MV Vandergriff
F.O. 8U Owens
P74 7:20 PM Camp Jordan - F6 CRA 7/8 Taylor
ER Moore
P90 7:20 PM East Brainerd - F1 EB 8U Schievelhud
EB 8U Paul
P124 7:20 PM Rossville Recreation - F3 8u SD Gandy
Ool 8u Brown
P211 7:20 PM Rock Springs - F3 RS 7/8 Shropshire
RS 7/8 Helton
Monday, October 26, 2020
Game Time Location Team Score Team
P53 6:00 PM Camp Jordan - F6 EB 8U Paul
ER Moore
P121 6:00 PM Red Bank - F2 8U MV Vandergriff
RB 7/8 Tate
P126 6:00 PM Camp Jordan - F7 ER Jones
F.O. 8U Owens
P54 7:20 PM Red Bank - F2 EB 8U Harvey
8u SD Gandy
P70 7:20 PM Camp Jordan - F6 ER Hales
EB 8U Schievelhud
P145 7:20 PM Camp Jordan - F7 ER Jones
Ool 8u Brown
Tuesday, October 27, 2020
Game Time Location Team Score Team
P2 6:00 PM Rossville Recreation - F1 F.O. 8U Owens
CRA Edwards 7/8
P184 6:00 PM Rossville Recreation - F4 ER Hales
RB 7/8 Tate
P186 6:00 PM East Brainerd - F2 EB 8U Paul
Ool 8u Nolen
P14 7:20 PM Rossville Recreation - F4 EB 8U Schievelhud
RS 7/8 Shropshire
P22 7:20 PM Rossville Recreation - F1 Hixson Tucker 7/8
F.O. 8U Miller
P187 7:20 PM East Brainerd - F2 EB 8U Harvey
Ool 8u Brown

Bracket

No Bracket Games for this Division