Lacrosse

Tournament Note

2 pool games. The top 2 teams from each pool and two 3rd place teams will advance to the championship bracket.

HS AA

2020 Orlando Open

Dec 5 - 6, 2020
Championsgate, FL • Davenport, FL
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

champion
Tarpons

HS AA Champion

Sat Dec 5, 2020 - Sun Dec 6, 2020

Pool Standings

Pool 1
Team W L T
GS
GA
WLTW 2 0 0 16 13
Tarpons 1 1 0 13 11
Bucks 1 1 0 16 12
Howler Lacrosse 1 1 0 9 14
Generals 0 2 0 11 15
Pool 2
Team W L T
GS
GA
Roswell Raptors 2 0 0 24 17
PVAA Jaws 1 1 0 14 8
First Coast Crush 1 1 0 20 14
Ambush LC 1 1 0 15 15
Renegades 0 2 0 4 23
Pool 3
Team W L T
GS
GA
Stars and Stripes 2 0 0 16 4
LCO Red 1 1 0 8 12
True Monsters 1 1 0 9 13
Sea Dogs 0 2 0 9 13

Schedule

Filter by:

Saturday, December 05, 2020
Game Time Location Team Score Team
P3 3:20 PM NERP - Field 2 First Coast Crush
12 2 Renegades
P1 4:15 PM NERP - Field 1 Tarpons
5 6 WLTW
P2 5:10 PM NERP - Field 1 Howler Lacrosse
2 8 Bucks
P4 5:10 PM NERP - Field 2 Ambush LC
6 3 PVAA Jaws
P5 5:10 PM NERP - Field 4 True Monsters
7 6 Sea Dogs
P6 5:10 PM NERP - Field 3 LCO Red
2 9 Stars and Stripes
P7 6:05 PM NERP - Field 1 Generals
5 8 Tarpons
P9 6:05 PM NERP - Field 2 Roswell Raptors
12 8 First Coast Crush
P8 7:00 PM NERP - Field 1 WLTW
10 8 Bucks
P10 7:00 PM NERP - Field 2 Renegades
2 11 PVAA Jaws
P12 7:00 PM NERP - Field 3 True Monsters
2 7 Stars and Stripes
P15 7:00 PM NERP - Field 4 LCO Red
6 3 Sea Dogs
P13 7:55 PM NERP - Field 1 Howler Lacrosse
7 6 Generals
P14 7:55 PM NERP - Field 2 Ambush LC
9 12 Roswell Raptors
Sunday, December 06, 2020
Game Time Location Team Score Team
B1 12:35 PM Omni - Field 5 WLTW
7 9 True Monsters
B2 12:35 PM Omni - Field 6 Roswell Raptors
8 6 LCO Red
B3 12:35 PM Omni - Field 7 Stars and Stripes
7 8 Tarpons
B4 12:35 PM Omni - Field 8 Bucks
6 7 PVAA Jaws
B10 1:30 PM Omni - Field 5 First Coast Crush
5 3 Howler Lacrosse
B11 1:30 PM Omni - Field 6 Ambush LC
7 4 Sea Dogs
B12 1:30 PM Omni - Field 7 Generals
11 2 Renegades
B5 2:25 PM Omni - Field 6 True Monsters
9 10 Roswell Raptors
B6 2:25 PM Omni - Field 7 Tarpons
6 4 PVAA Jaws
B8 2:25 PM Omni - Field 5 WLTW
7 5 LCO Red
B9 2:25 PM Omni - Field 8 Bucks
5 8 Stars and Stripes
B13 3:20 PM Omni - Field 5 First Coast Crush
5 5 Sea Dogs
B14 3:20 PM Omni - Field 6 Ambush LC
4 5 Generals
B15 3:20 PM Omni - Field 7 Howler Lacrosse
6 5 Renegades
B7 4:15 PM Omni - Field 6 Roswell Raptors
3 6 Tarpons