Basketball

Boys - 7th

Zero Gravity Local Fall Fest

Oct 16 - 18, 2020
NH
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Schedule

Filter by:

Friday, October 16, 2020
Game Time Location Team Score Team
P22 4:00 PM The Rim Sportsplex - Court 1 Mass Elite - Apisa
32 24 NE Playmakers - Avelino
P23 4:00 PM The Rim Sportsplex - Court 2 Mass Elite - Morse
33 30 Middlesex Magic - McDonald
P24 4:00 PM The Rim Sportsplex - Court 3 NE Storm - Dorman
21 18 NH Elite - Silver
P46 5:00 PM The Rim Sportsplex - Court 3 Mass Elite - Morse
50 13 NE Playmakers - Avelino
P47 5:00 PM The Rim Sportsplex - Court 2 Mass Elite - Apisa
39 31 NE Storm - Dorman
P48 5:00 PM The Rim Sportsplex - Court 1 Middlesex Magic - McDonald
50 18 NH Elite - Silver
P19 6:10 PM The Rim Sportsplex - Court 3 CMASS Lions - Pantojas
31 42 NH Elite - O'Loughlin
P20 6:10 PM The Rim Sportsplex - Court 2 Spartans Select - Coates
36 21 Mass Elite - Brewer
P21 6:10 PM The Rim Sportsplex - Court 1 Suenos Basketball
51 53 Mass Rivals - Berry
P43 7:10 PM The Rim Sportsplex - Court 3 NH Elite - O'Loughlin
25 47 Spartans Select - Coates
P44 7:10 PM The Rim Sportsplex - Court 2 CMASS Lions - Pantojas
32 43 Suenos Basketball
P45 7:10 PM The Rim Sportsplex - Court 1 Mass Elite - Brewer
54 40 Mass Rivals - Berry
Saturday, October 17, 2020
Game Time Location Team Score Team
P41 9:40 AM The Sports Barn - Court 2 TNE RI - Ladi
55 19 Derry Spartans Select - Marvin
P42 9:40 AM The Sports Barn - Court 1 BCRI - Cabrera
59 58 Dana Barros Gladiators - Dana
P17 10:40 AM The Sports Barn - Court 2 BCRI - Cabrera
25 70 TNE RI - Ladi
P18 10:40 AM The Sports Barn - Court 1 Derry Spartans Select - Marvin
43 70 Dana Barros Gladiators - Dana
P3 11:50 AM The Sports Barn - Court 1 Elevation - Sweet
30 31 B2L Black - Brenton
P4 11:50 AM The Sports Barn - Court 2 Boxers Basketball - Small
34 23 Mass Attack - Schweizer
P29 11:50 AM The Sports Barn - Court 4 Rise Above - Joseph
21 60 Flint Tropics
P30 11:50 AM The Sports Barn - Court 3 Boston Warriors - Chib
24 43 NSSA Blue - Josh
P39 11:50 AM New England Sports Complex - Court 3 Mass Elite - Polli SUNDAY
43 20 ASA - Akeem
P40 11:50 AM New England Sports Complex - Court 1 B2L Platinum1 - Morris
49 43 HST Black - Jazz
P5 12:50 PM The Sports Barn - Court 3 Boston Warriors - Chib
45 46 Rise Above - Joseph
P6 12:50 PM The Sports Barn - Court 4 Flint Tropics
42 20 NSSA Blue - Josh
P15 12:50 PM New England Sports Complex - Court 3 B2L Platinum1 - Morris
36 28 Mass Elite - Polli SUNDAY
P16 12:50 PM New England Sports Complex - Court 1 ASA - Akeem
23 39 HST Black - Jazz
P27 12:50 PM The Sports Barn - Court 1 B2L Black - Brenton
21 28 Boxers Basketball - Small
P28 12:50 PM The Sports Barn - Court 2 Elevation - Sweet
23 49 Mass Attack - Schweizer
Sunday, October 18, 2020
Game Time Location Team Score Team
P34 8:30 AM Concord Christian Academy - Court 1 NSSA 2026 - Keith SUNDAY
26 49 NE Storm - Zorbas
P35 8:30 AM Concord Christian Academy - Court 2 NE Storm Coffey
53 52 Middlesex Magic - Carlson
P10 9:30 AM Concord Christian Academy - Court 1 NE Storm Coffey
41 39 NSSA 2026 - Keith SUNDAY
P11 9:30 AM Concord Christian Academy - Court 2 NE Storm - Zorbas
63 25 Middlesex Magic - Carlson
P12 10:40 AM Westwood Park YMCA - Court 1 NSSA - Colin
34 33 Boston Bobcats - Matt
P13 10:40 AM Westwood Park YMCA - Court 2 B2L Black - Andrews
40 39 Rise Above - Foley
P14 10:40 AM Westwood Park YMCA - Court 3 Boston Warriors - Bruce
35 42 NSSA Blue - Josh SUNDAY
P36 11:40 AM Westwood Park YMCA - Court 1 Boston Bobcats - Matt
52 35 B2L Black - Andrews
P37 11:40 AM Westwood Park YMCA - Court 2 NSSA - Colin
43 37 Boston Warriors - Bruce
P38 11:40 AM Westwood Park YMCA - Court 3 Rise Above - Foley
39 24 NSSA Blue - Josh SUNDAY
P1 2:00 PM New England Sports Complex - Court 5 Team Arsenal
40 27 ASA - Felipe
P2 2:00 PM New England Sports Complex - Court 3 Middlesex Magic - Boccelli
44 43 MPC - Pearlstein
P25 3:00 PM New England Sports Complex - Court 5 ASA - Felipe
18 36 Middlesex Magic - Boccelli
P26 3:00 PM New England Sports Complex - Court 3 Team Arsenal
45 37 MPC - Pearlstein
P31 5:10 PM Westwood Park YMCA - Court 3 Metro West Swarm - Marcus
24 64 Boston Bobcats - Tyson
P32 5:10 PM Westwood Park YMCA - Court 2 NE Storm - Steffanides
47 12 Meerkat
P33 5:10 PM Westwood Park YMCA - Court 1 Mass Elite - Polli
33 56 Devils
P7 6:10 PM Westwood Park YMCA - Court 2 NE Storm - Steffanides
65 32 Metro West Swarm - Marcus
P8 6:10 PM Westwood Park YMCA - Court 3 Boston Bobcats - Tyson
39 38 Mass Elite - Polli
P9 6:10 PM Westwood Park YMCA - Court 1 Meerkat
17 54 Devils

Bracket

No Bracket Games for this Division