Basketball

Boys - 8th

Zero Gravity Local Fall Fest

Oct 16 - 18, 2020
NH
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Schedule

Filter by:

Friday, October 16, 2020
Game Time Location Team Score Team
P39 6:00 PM The Sports Barn - Court 3 Derry Spartans - Bourdon
8 73 Mass Elite - Foustoukas
P40 6:00 PM The Sports Barn - Court 4 Suenos Basketball
48 28 Spartans Select - Hoffmaster
P41 6:10 PM The Rim Sportsplex - Court 5 NE Storm White - Filteau
25 24 Mass Elite - Liebold
P42 6:10 PM The Rim Sportsplex - Court 4 NE Playmakers - Avelino
33 47 Mass Rivals White - John
P18 7:00 PM The Sports Barn - Court 3 Suenos Basketball
56 17 Derry Spartans - Bourdon
P19 7:00 PM The Sports Barn - Court 4 Mass Elite - Foustoukas
44 31 Spartans Select - Hoffmaster
P20 7:10 PM The Rim Sportsplex - Court 5 NE Playmakers - Avelino
25 31 NE Storm White - Filteau
P21 7:10 PM The Rim Sportsplex - Court 4 Mass Elite - Liebold
43 46 Mass Rivals White - John
Saturday, October 17, 2020
Game Time Location Team Score Team
P14 8:30 AM Concord Christian Academy - Court 1 Middlesex Magic - Powell
54 34 NE Playmakers - Mala
P15 8:30 AM Concord Christian Academy - Court 2 NSSA Elite - Glen
38 42 Boston Warriors Blue - Kenny
P35 9:30 AM Concord Christian Academy - Court 2 NE Playmakers - Mala
52 34 NSSA Elite - Glen
P36 9:30 AM Concord Christian Academy - Court 1 Middlesex Magic - Powell
59 54 Boston Warriors Blue - Kenny
P7 9:40 AM The Sports Barn - Court 4 Mass Elite - Jordan
21 42 Dana Barros Gladiators - Conner
P8 9:40 AM The Sports Barn - Court 3 NE Storm - Jaycob Silver
53 51 Boston Bobcats - Kenny
P9 9:40 AM Plaistow YMCA - Court 2 Dana Barros - Travis
49 52 NE Storm Gauntlet 2026 - Vitulli
P10 9:40 AM Plaistow YMCA - Court 1 TNE RI - Ev
16 58 Boston Bobcats 2026 - Freddie
P28 10:40 AM The Sports Barn - Court 4 Dana Barros Gladiators - Conner
36 58 NE Storm - Jaycob Silver
P29 10:40 AM The Sports Barn - Court 3 Mass Elite - Jordan
47 54 Boston Bobcats - Kenny
P30 10:40 AM Plaistow YMCA - Court 1 NE Storm Gauntlet 2026 - Vitulli
63 37 TNE RI - Ev
P31 10:40 AM Plaistow YMCA - Court 2 Dana Barros - Travis
42 33 Boston Bobcats 2026 - Freddie
P1 4:10 PM The Rim Sportsplex - Court 3 Metro West Swarm - Marcus
16 49 Dana Barros Gladiators - Oliver
P2 4:10 PM The Rim Sportsplex - Court 1 ASA - Moses
44 31 Team Saints Blue
P3 4:10 PM The Rim Sportsplex - Court 2 GT Elite - Larussi
35 31 MTED Regional
P37 4:10 PM The Rim Sportsplex - Court 4 NSSA White - Glen
29 49 NE Storm - Jaycob Grey
P38 4:10 PM The Rim Sportsplex - Court 5 Boston Warriors Brown - Kenny
32 30 NSSA Blue - Andre/Jarell
P16 5:10 PM The Rim Sportsplex - Court 4 Boston Warriors Brown - Kenny
36 39 NSSA White - Glen
P17 5:10 PM The Rim Sportsplex - Court 5 NE Storm - Jaycob Grey
55 54 NSSA Blue - Andre/Jarell
P22 5:10 PM The Rim Sportsplex - Court 3 Dana Barros Gladiators - Oliver
42 24 ASA - Moses
P23 5:10 PM The Rim Sportsplex - Court 2 Metro West Swarm - Marcus
27 36 GT Elite - Larussi
P24 5:10 PM The Rim Sportsplex - Court 1 Team Saints Blue
21 60 MTED Regional
Sunday, October 18, 2020
Game Time Location Team Score Team
P60 7:30 AM New England Sports Complex - Court 1 Boston Warriors - Dan
30 52 Cap City Red - Craigue
P62 7:30 AM New England Sports Complex - Court 2 MTED - National
69 46 NSSA Elite - Tommy
P25 8:30 AM Westwood Park YMCA - Court 1 B2L Black - Andrews
21 46 Rise Above - Barge
P26 8:30 AM Westwood Park YMCA - Court 2 Mass Elite - Doherty
49 53 Meerkat
P27 8:30 AM Westwood Park YMCA - Court 3 Middlesex Magic - Preziosi
40 45 TNE Boston - One Love
P61 8:30 AM New England Sports Complex - Court 1 Cap City Red - Craigue
34 58 MTED - National
P63 8:30 AM New England Sports Complex - Court 2 NSSA Elite - Tommy
54 30 Boston Warriors - Dan
P4 9:30 AM Westwood Park YMCA - Court 1 Mass Elite - Doherty
25 39 B2L Black - Andrews
P5 9:30 AM Westwood Park YMCA - Court 2 Rise Above - Barge
54 42 Middlesex Magic - Preziosi
P6 9:30 AM Westwood Park YMCA - Court 3 Meerkat
39 54 TNE Boston - One Love
P50 11:50 AM New England Sports Complex - Court 3 Suenos Basketball
59 37 Mass Rivals Red - Miguel
P52 11:50 AM New England Sports Complex - Court 4 Mass Elite - Polli
43 40 HCBC Havoc - Anniballi
P51 12:50 PM New England Sports Complex - Court 4 Mass Elite - Polli
47 39 Mass Rivals Red - Miguel
P53 12:50 PM New England Sports Complex - Court 3 Suenos Basketball
59 37 HCBC Havoc - Anniballi

Bracket

No Bracket Games for this Division