Softball

5/6 Softball teams

2021 Scenic City Softball League Schedule

Mar 29 - Jun 5, 2021
GA • TN
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Schedule

Filter by:

Monday, April 05, 2021
Game Time Location Team Score Team
P176 6:00 PM Chickamauga Recreation Association - F3 CRA EDWARDS
F.O. Ridge
Thursday, April 15, 2021
Game Time Location Team Score Team
P3 6:00 PM Harrison Recreation - F2 Harr Rogers
EB Denny Howell
P80 6:00 PM Soddy Daisy - F7 SD Dunn
Day Lytle
P90 6:00 PM Rossville Recreation - F1 F.O. Cloud
CRA WILLIAMS
P169 6:00 PM East Brainerd - F1 EB Chris Cowan
EB Blake Hodge
P192 6:00 PM Camp Jordan - F6 ER Wes Gaier
CRA EDWARDS
P194 6:00 PM Camp Jordan - F5 CRA HELTON
ER BB Clark
P213 6:00 PM Lakeside - F3 OOL Areesa Arner
LS Ware (5/6)
P227 6:00 PM Soddy Daisy - F5 SD Steadman
SH Robertson
P77 7:15 PM Soddy Daisy - F5 SD Cunningham
MV Dillon
P120 7:15 PM Rossville Recreation - F1 RS Lauren Tatum
F.O. Ridge
P154 7:15 PM East Brainerd - F1 Hixson Walker 6u
EB Josh Woodard
P226 7:15 PM Harrison Recreation - F2 OOL Tori Smith
Beth Valerie 5/6
Monday, April 19, 2021
Game Time Location Team Score Team
P228 6:00 PM Snow Hill - F1 Harr Morgan
SH Robertson
P229 6:00 PM Camp Jordan - F5 ER Lora Feinauer
F.O. Ridge
P230 7:15 PM Camp Jordan - F5 OOL Angie Gentry
ER Wes Gaier
Tuesday, April 20, 2021
Game Time Location Team Score Team
P231 6:00 PM Rock Springs - F3 RS Lauren Tatum
CRA HELTON
P232 6:00 PM East Brainerd - F1 EB Chris Cowan
EB Josh Woodard
P233 6:00 PM Chickamauga Recreation Association - F3 F.O. Cloud
CRA EDWARDS
P234 6:00 PM Soddy Daisy - F7 SD Dunn
RM Diamond Divas
P235 6:00 PM Ooltewah - F1 EB Denny Howell
OOL Areesa Arner
P236 6:00 PM Chickamauga Recreation Association - F4 CRA WILLIAMS
F.O. Ridge
P237 6:00 PM Ooltewah - F3 OOL Tori Smith
ER Lora Feinauer
P241 6:00 PM Hixson - F5 Hixson Walker 6u
RM Cubs
P242 6:00 PM Ooltewah - F4 Day Lytle
OOL Angie Gentry
P243 6:00 PM Warner Park - F1 EL Larry Hunt
LS Ware (5/6)
P244 6:00 PM Middle Valley - F10 MV Dillon
RB Carter
P245 6:00 PM Camp Jordan - F5 ER BB Clark
SH Robertson
P109 7:15 PM Soddy Daisy - F7 SD Cunningham
SD Steadman
P238 7:15 PM Camp Jordan - F5 Beth Valerie 5/6
ER Wes Gaier
P240 7:15 PM East Brainerd - F1 Harr Rogers
EB Blake Hodge
Thursday, April 22, 2021
Game Time Location Team Score Team
P20 6:00 PM Lakeside - F3 LS Ware (5/6)
MV Dillon
P35 6:00 PM East Brainerd - F1 EB Josh Woodard
EB Denny Howell
P61 6:00 PM Rivermont - F5 SD Cunningham
RM Diamond Divas
P103 6:00 PM Camp Jordan - F6 OOL Tori Smith
ER Wes Gaier
P104 6:00 PM Chickamauga Recreation Association - F4 CRA WILLIAMS
RS Lauren Tatum
P105 6:00 PM Fort Oglethorpe F.O. Cloud
F.O. Ridge
P168 6:00 PM Dayton - F4 Day Lytle
Hixson Walker 6u
P198 6:00 PM Soddy Daisy - F5 SD Steadman
SD Dunn
P200 6:00 PM Harrison Recreation - F5 EB Chris Cowan
Harr Rogers
P208 6:00 PM Chickamauga Recreation Association - F3 CRA EDWARDS
CRA HELTON
P246 6:00 PM Harrison Recreation - F3 Beth Valerie 5/6
Harr Morgan
P127 7:15 PM East Brainerd - F1 EB Blake Hodge
OOL Areesa Arner
P158 7:15 PM Harrison Recreation - F3 SH Robertson
Harr Morgan
P207 7:15 PM Rivermont - F5 RM Cubs
RB Carter
Monday, April 26, 2021
Game Time Location Team Score Team
P38 6:00 PM Red Bank - F3 RB Carter
Harr Morgan
P119 6:00 PM Fort Oglethorpe ER Wes Gaier
F.O. Cloud
P146 6:00 PM Camp Jordan - F5 ER BB Clark
CRA WILLIAMS
P248 6:00 PM Rivermont - F5 RM Cubs
SD Cunningham
P249 6:00 PM Snow Hill - F1 Day Lytle
SH Robertson
P41 7:15 PM Camp Jordan - F5 ER Lora Feinauer
F.O. Ridge
P250 7:15 PM Rivermont - F5 RM Diamond Divas
OOL Tori Smith
Tuesday, April 27, 2021
Game Time Location Team Score Team
P163 6:00 PM Rock Springs - F3 RS Lauren Tatum
ER Lora Feinauer
P251 6:00 PM Ooltewah - F3 OOL Areesa Arner
SD Dunn
P252 6:00 PM Hixson - F5 Hixson Walker 6u
MV Dillon
P255 6:00 PM Ooltewah - F1 OOL Angie Gentry
SD Steadman
P256 6:00 PM Camp Jordan - F5 ER BB Clark
CRA EDWARDS
P257 6:00 PM Warner Park - F1 Beth Valerie 5/6
EL Larry Hunt
P258 6:00 PM Ooltewah - F4 EB Josh Woodard
OOL Tori Smith
P337 6:00 PM East Brainerd - F1 EB Denny Howell
EB Josh Woodard
P87 7:15 PM Camp Jordan - F5 ER Wes Gaier
RM Cubs
P254 7:15 PM East Brainerd - F1 LS Ware (5/6)
EB Blake Hodge
Thursday, April 29, 2021
Game Time Location Team Score Team
P262 6:00 PM Harrison Recreation - F5 Beth Valerie 5/6
Harr Rogers
P263 6:00 PM Rossville Recreation - F3 RS Lauren Tatum
F.O. Ridge
P264 6:00 PM Rossville Recreation - F4 CRA HELTON
CRA WILLIAMS
P265 6:00 PM Dayton - F4 Day Lytle
Hixson Walker 6u
P266 6:00 PM Harrison Recreation - F3 EL Larry Hunt
Harr Morgan
P267 6:00 PM Lakeside - F3 EB Denny Howell
LS Ware (5/6)
P268 6:00 PM Soddy Daisy - F5 SD Cunningham
RB Carter
P269 6:00 PM Soddy Daisy - F7 SD Dunn
SD Steadman
P270 6:00 PM East Brainerd - F1 EB Chris Cowan
EB Josh Woodard
P271 6:00 PM Rivermont - F7 RM Cubs
RM Diamond Divas
P272 6:00 PM Middle Valley - F10 OOL Areesa Arner
MV Dillon
P114 7:15 PM Camp Jordan - F5 ER BB Clark
CRA EDWARDS
P116 7:15 PM Harrison Recreation - F3 EL Larry Hunt
SH Robertson
P133 7:15 PM Rossville Recreation - F4 F.O. Cloud
CRA HELTON
P273 7:15 PM East Brainerd - F1 EB Blake Hodge
OOL Angie Gentry
Monday, May 03, 2021
Game Time Location Team Score Team
P247 6:00 PM Fort Oglethorpe F.O. Cloud
F.O. Ridge
P260 6:00 PM Camp Jordan - F5 ER Wes Gaier
RM Diamond Divas
P274 6:00 PM Harrison Recreation - F2 EL Larry Hunt
Harr Morgan
P276 6:00 PM Red Bank - F2 RB Carter
RM Cubs
P277 6:00 PM Snow Hill - F1 SH Robertson
EB Denny Howell
P278 6:00 PM Chickamauga Recreation Association - F3 CRA WILLIAMS
CRA HELTON
P253 7:15 PM Camp Jordan - F5 EB Chris Cowan
ER Lora Feinauer
P279 7:15 PM Harrison Recreation - F2 SD Steadman
Harr Rogers
Tuesday, May 04, 2021
Game Time Location Team Score Team
P160 6:00 PM Chickamauga Recreation Association - F3 CRA WILLIAMS
CRA EDWARDS
P239 6:00 PM Soddy Daisy - F5 SH Robertson
SD Dunn
P280 6:00 PM Hixson - F5 MV Dillon
Hixson Walker 6u
P281 6:00 PM Dayton - F4 Beth Valerie 5/6
Day Lytle
P283 6:00 PM Fort Oglethorpe F.O. Cloud
ER Wes Gaier
P284 6:00 PM Warner Park - F1 RM Cubs
EL Larry Hunt
P285 6:00 PM Ooltewah - F3 OOL Tori Smith
Harr Rogers
P286 6:00 PM Rock Springs - F3 F.O. Ridge
RS Lauren Tatum
P288 6:00 PM Ooltewah - F4 OOL Areesa Arner
LS Ware (5/6)
P290 6:00 PM East Brainerd - F1 EB Chris Cowan
EB Josh Woodard
P282 7:15 PM Ooltewah - F1 ER Lora Feinauer
OOL Angie Gentry
P291 7:15 PM Warner Park - F1 EL Larry Hunt
RM Diamond Divas
P292 7:15 PM Soddy Daisy - F5 SD Cunningham
SD Steadman
P293 7:15 PM East Brainerd - F1 EB Blake Hodge
EB Denny Howell
Thursday, May 06, 2021
Game Time Location Team Score Team
P78 6:00 PM Harrison Recreation - F5 Harr Rogers
EB Josh Woodard
P85 6:00 PM Chickamauga Recreation Association - F3 CRA HELTON
OOL Angie Gentry
P170 6:00 PM Middle Valley - F10 MV Dillon
SD Dunn
P173 6:00 PM Harrison Recreation - F3 Harr Morgan
OOL Tori Smith
P178 6:00 PM Camp Jordan - F5 ER BB Clark
ER Wes Gaier
P294 6:00 PM Lakeside - F3 SH Robertson
LS Ware (5/6)
P333 6:00 PM Hixson - F5 Hixson Walker 6u
Day Lytle
P334 6:00 PM Chickamauga Recreation Association - F4 CRA EDWARDS
CRA WILLIAMS
P335 6:00 PM Rivermont - F5 RM Diamond Divas
RB Carter
P336 6:00 PM East Brainerd - F1 EB Denny Howell
EB Chris Cowan
P295 7:15 PM Rivermont - F5 RM Cubs
RS Lauren Tatum
P296 7:15 PM East Brainerd - F1 SD Cunningham
EB Blake Hodge
P297 7:15 PM Camp Jordan - F5 ER BB Clark
F.O. Cloud
P298 7:15 PM Harrison Recreation - F3 OOL Areesa Arner
Beth Valerie 5/6
Monday, May 10, 2021
Game Time Location Team Score Team
P299 6:00 PM Rivermont - F5 CRA HELTON
RM Cubs
P300 6:00 PM Red Bank - F2 RB Carter
OOL Angie Gentry
P301 6:00 PM Camp Jordan - F5 CRA EDWARDS
ER Lora Feinauer
P302 6:00 PM Snow Hill - F1 SH Robertson
EB Denny Howell
P303 7:15 PM Rivermont - F5 RM Diamond Divas
SD Steadman
P304 7:15 PM Red Bank - F2 Harr Morgan
CRA WILLIAMS
Tuesday, May 11, 2021
Game Time Location Team Score Team
P44 6:00 PM Ooltewah - F3 CRA EDWARDS
OOL Tori Smith
P306 6:00 PM Fort Oglethorpe F.O. Ridge
ER Wes Gaier
P307 6:00 PM Camp Jordan - F5 ER BB Clark
RB Carter
P308 6:00 PM Dayton - F4 SD Dunn
Day Lytle
P309 6:00 PM Hixson - F5 SD Cunningham
Hixson Walker 6u
P310 6:00 PM Warner Park - F1 LS Ware (5/6)
EL Larry Hunt
P311 6:00 PM Ooltewah - F1 Beth Valerie 5/6
OOL Angie Gentry
P312 6:00 PM East Brainerd - F1 EB Chris Cowan
EB Josh Woodard
P317 6:00 PM Rock Springs - F3 CRA HELTON
RS Lauren Tatum
P210 7:15 PM Camp Jordan - F5 ER BB Clark
ER Lora Feinauer
P313 7:15 PM Fort Oglethorpe SH Robertson
F.O. Cloud
P314 7:15 PM East Brainerd - F1 EB Blake Hodge
Harr Rogers
P318 7:15 PM Ooltewah - F1 MV Dillon
OOL Areesa Arner
Thursday, May 13, 2021
Game Time Location Team Score Team
P315 6:00 PM Middle Valley - F10 OOL Areesa Arner
MV Dillon
P319 6:00 PM Soddy Daisy - F5 SD Dunn
Hixson Walker 6u
P320 6:00 PM Rivermont - F5 F.O. Ridge
RM Cubs
P321 6:00 PM Camp Jordan - F5 ER Wes Gaier
CRA WILLIAMS
P322 6:00 PM Harrison Recreation - F4 F.O. Cloud
Harr Morgan
P323 6:00 PM Lakeside - F3 LS Ware (5/6)
EB Chris Cowan
P324 6:00 PM East Brainerd - F1 EL Larry Hunt
EB Josh Woodard
P325 6:00 PM Harrison Recreation - F5 Harr Rogers
OOL Tori Smith
P326 7:15 PM Rivermont - F5 RM Diamond Divas
Day Lytle
P327 7:15 PM East Brainerd - F1 EB Blake Hodge
EB Denny Howell
P328 7:15 PM Soddy Daisy - F5 SD Cunningham
SD Steadman
P329 7:15 PM Harrison Recreation - F5 RS Lauren Tatum
Beth Valerie 5/6
Monday, May 17, 2021
Game Time Location Team Score Team
P330 6:00 PM Camp Jordan - F5 EB Denny Howell
ER BB Clark
P331 7:15 PM Camp Jordan - F5 ER BB Clark
OOL Areesa Arner
Tuesday, May 18, 2021
Game Time Location Team Score Team
P332 7:15 PM Camp Jordan - F5 SH Robertson
ER BB Clark

Bracket

No Bracket Games for this Division