Basketball

10th Red

Super 16 Showcase

Jul 9 - 11, 2021
Des Moines, IA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Howard Pulley/Team Tyus (15U)

10th Red Champion

Fri Jul 9, 2021 - Sun Jul 11, 2021

Schedule

Filter by:

Friday, July 09, 2021
Game Time Location Team Score Team
P2 3:20 PM HyVee Hall - Court 6 MN Lightning Ellerbusch
89 49 Powerhouse NE Perkins
P4 3:20 PM HyVee Hall - Court 8 OSA Crusader U16 Regional Benedetto Green
39 49 MN Heat 16U Lewis
P1 4:25 PM HyVee Hall - Court 5 MN Heat 16U Dedina
44 60 Howard Pulley/Team Tyus (15U)
P3 4:25 PM HyVee Hall - Court 7 Sizzle 16U Silas
62 53 Beyond Ball 16U Next Up
P5 6:35 PM HyVee Hall - Court 5 ND Attack 16U Green
77 65 MN Heat 16U Dedina
P7 6:35 PM HyVee Hall - Court 6 Minnesota Select James
59 67 Sizzle 16U Silas
P6 7:40 PM HyVee Hall - Court 6 Howard Pulley/Team Tyus (15U)
69 53 Powerhouse NE Perkins
P8 7:40 PM HyVee Hall - Court 7 Beyond Ball 16U Next Up
43 44 MN Heat 16U Lewis
P9 8:45 PM HyVee Hall - Court 3 MN Lightning Ellerbusch
57 69 ND Attack 16U Green
P11 8:45 PM HyVee Hall - Court 1 OSA Crusader U16 Regional Benedetto Green
56 41 Minnesota Select James
Saturday, July 10, 2021
Game Time Location Team Score Team
P12 2:25 PM HyVee Hall - Court 7 MN Heat 16U Lewis
32 59 Sizzle 16U Silas
P10 3:30 PM HyVee Hall - Court 1 Powerhouse NE Perkins
30 49 MN Heat 16U Dedina
P19 4:35 PM HyVee Hall - Court 7 Beyond Ball 16U Next Up
50 49 Minnesota Select James
P13 6:45 PM HyVee Hall - Court 1 ND Attack 16U Green
54 46 Powerhouse NE Perkins
P14 6:45 PM HyVee Hall - Court 2 MN Lightning Ellerbusch
40 57 Howard Pulley/Team Tyus (15U)
P15 6:45 PM HyVee Hall - Court 5 Minnesota Select James
52 39 MN Heat 16U Lewis
P16 6:45 PM HyVee Hall - Court 6 OSA Crusader U16 Regional Benedetto Green
54 43 Beyond Ball 16U Next Up
P17 8:55 PM HyVee Hall - Court 1 Howard Pulley/Team Tyus (15U)
64 66 ND Attack 16U Green
P18 8:55 PM HyVee Hall - Court 2 MN Heat 16U Dedina
41 59 MN Lightning Ellerbusch
P20 8:55 PM HyVee Hall - Court 8 Sizzle 16U Silas
52 53 OSA Crusader U16 Regional Benedetto Green
Sunday, July 11, 2021
Game Time Location Team Score Team
B1 11:15 AM HyVee Hall - Court 2 [1] ND Attack 16U Green
52 57 Sizzle 16U Silas
B2 11:15 AM HyVee Hall - Court 1 [2] Howard Pulley/Team Tyus (15U)
60 35 OSA Crusader U16 Regional Benedetto Green
B3 1:25 PM HyVee Hall - Court 2 [2] Sizzle 16U Silas
48 61 [2] Howard Pulley/Team Tyus (15U)
B4 1:25 PM Kingdom Courts - Court 3 [3] MN Lightning Ellerbusch
63 35 [3] MN Heat 16U Lewis
B5 2:30 PM Kingdom Courts - Court 3 [4] MN Heat 16U Dedina
67 45 [4] Beyond Ball 16U Next Up
B6 3:35 PM Kingdom Courts - Court 3 [5] Powerhouse NE Perkins
37 39 [5] Minnesota Select James