Basketball

12U - Boys

Star City Classic

Apr 30 - May 2, 2021
Lincoln, NE
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

OSA National - Coffman/Travis

12U - Boys Champion

Fri Apr 30, 2021 - Sun May 2, 2021

Pool Standings

Brooklyn Nets
Team W L
PD
PS
PA
Lincoln Supreme - White 1 3 1 35 181 120
OSA Regional - Douglas 3 1 31 188 139
RDC Patriot 2 2 -9 142 162
OSA Regional - Davis-Green 2 2 -17 130 152
Sandhills Select 0 4 -40 116 184
Los Angeles Lakers - Pool A
Team W L
PD
PS
PA
5th Lincoln Supreme - UA 1 0 7 50 43
HHA - Red 0 1 -7 43 50
Los Angeles Lakers - Pool B
Team W L
PD
PS
PA
OSA National - Coffman/Travis 1 0 15 52 30
Team Factory - Gold 0 1 -15 30 52
Los Angeles Lakers - Pool C
Team W L
PD
PS
PA
5th Team Factory - UA 1 0 15 45 30
5th OSA National - Jones 0 1 -15 30 45
Los Angeles Lakers - Pool D
Team W L
PD
PS
PA
OSA National -Beckman/Morrison 1 0 5 44 39
Play 4 Him Academy 0 1 -5 39 44
Philadelphia 76'ers
Team W L
PD
PS
PA
Red N White (Omaha, NE) 3 0 42 133 83
Lincoln Supreme - White 2 2 1 17 139 110
Tri City Supreme - Red 1 2 -22 83 110
OSA Regional - Davis-White 0 3 -37 79 131
Utah Jazz
Team W L
PD
PS
PA
Tri City Supreme - Gray 3 0 45 125 58
Lincoln Supreme - Silver 2 1 15 122 85
OSA Regional - Jackson/Schaffer 1 2 -15 84 105
OSA Regional - Saucedo/Stevens 0 3 -45 66 149

Schedule

Filter by:

Friday, April 30, 2021
Game Time Location Team Score Team
P12 5:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 4 Lincoln Supreme - White 1
43 36 OSA Regional - Douglas
P26 5:00 PM Speedway Village - Court 6 OSA Regional - Saucedo/Stevens
34 54 Lincoln Supreme - Silver
P1 5:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 7 HHA - Red
43 50 5th Lincoln Supreme - UA
P7 6:00 PM Speedway Village - Court 8 Tri City Supreme - Red
29 43 Lincoln Supreme - White 2
P3 7:00 PM Speedway Village - Court 6 5th Team Factory - UA
45 30 5th OSA National - Jones
P29 7:00 PM Speedway Village - Court 8 Lincoln Supreme - Silver
23 40 Tri City Supreme - Gray
P2 8:00 PM Speedway Village - Court 7 Team Factory - Gold
30 52 OSA National - Coffman/Travis
P5 8:00 PM Speedway Village - Court 4 OSA Regional - Davis-Green
38 36 Lincoln Supreme - White 1
P14 8:00 PM Speedway Village - Court 8 Tri City Supreme - Red
21 41 Red N White
P15 9:00 PM Speedway Village - Court 8 Tri City Supreme - Gray
42 21 OSA Regional - Jackson/Schaffer
Saturday, May 01, 2021
Game Time Location Team Score Team
P30 9:00 AM Speedway Village - Court 4 OSA Regional - Jackson/Schaffer
52 18 OSA Regional - Saucedo/Stevens
P9 11:00 AM Speedway Village - Court 2 OSA Regional - Jackson/Schaffer
11 45 Lincoln Supreme - Silver
P6 3:00 PM Speedway Village - Court 1 Sandhills Select
29 62 OSA Regional - Douglas
P4 4:00 PM Speedway Village - Court 6 Play 4 Him Academy
39 44 OSA National -Beckman/Morrison
P8 4:00 PM Speedway Village - Court 1 OSA Regional - Davis-White
23 41 Red N White
P27 4:00 PM Speedway Village - Court 2 Lincoln Supreme - White 1
54 23 RDC Patriot
B1 6:00 PM Speedway Village - Court 5 [1] 5th Lincoln Supreme - UA
53 28 [2] Play 4 Him Academy
B2 6:00 PM Speedway Village - Court 6 [1] OSA National - Coffman/Travis
58 22 [2] 5th OSA National - Jones
B3 6:00 PM Speedway Village - Court 7 [1] OSA National -Beckman/Morrison
38 36 [2] HHA - Red
B4 6:00 PM Speedway Village - Court 8 [1] 5th Team Factory - UA
45 40 [2] Team Factory - Gold
P13 6:00 PM Speedway Village - Court 1 Lincoln Supreme - White 2
57 30 OSA Regional - Davis-White
P23 7:00 PM Speedway Village - Court 2 RDC Patriot
42 53 OSA Regional - Douglas
P28 7:00 PM Speedway Village - Court 1 OSA Regional - Davis-Green
42 34 Sandhills Select
B5 8:00 PM Speedway Village - Court 7 5th Lincoln Supreme - UA
20 39 OSA National - Coffman/Travis
B6 8:00 PM Speedway Village - Court 8 OSA National -Beckman/Morrison
51 53 5th Team Factory - UA
B7 8:00 PM Speedway Village - Court 5 Play 4 Him Academy
22 59 5th OSA National - Jones
B8 8:00 PM Speedway Village - Court 6 HHA - Red
35 37 Team Factory - Gold
P19 8:00 PM Speedway Village - Court 1 Red N White
51 39 Lincoln Supreme - White 2
Sunday, May 02, 2021
Game Time Location Team Score Team
P18 8:00 AM Speedway Village - Court 5 OSA Regional - Douglas
37 25 OSA Regional - Davis-Green
P21 8:00 AM Speedway Village - Court 6 OSA Regional - Saucedo/Stevens
14 43 Tri City Supreme - Gray
P17 9:00 AM Speedway Village - Court 7 Sandhills Select
30 32 RDC Patriot
P20 9:00 AM Speedway Village - Court 6 Tri City Supreme - Red
33 26 OSA Regional - Davis-White
B16 11:00 AM Speedway Village - Court 5 [1] Tri City Supreme - Gray
69 18 [4] OSA Regional - Saucedo/Stevens
B17 11:00 AM Speedway Village - Court 6 [2] Lincoln Supreme - Silver
32 13 [3] OSA Regional - Jackson/Schaffer
P11 12:00 PM Speedway Village - Court 5 RDC Patriot
45 25 OSA Regional - Davis-Green
B13 12:00 PM Speedway Village - Court 6 [1] Red N White
57 25 [4] OSA Regional - Davis-White
B14 12:00 PM Speedway Village - Court 7 [2] Lincoln Supreme - White 2
46 24 [3] Tri City Supreme - Red
B18 1:00 PM Speedway Village - Court 5 Tri City Supreme - Gray
34 27 Lincoln Supreme - Silver
P24 1:00 PM Speedway Village - Court 4 Sandhills Select
23 48 Lincoln Supreme - White 1
B15 2:00 PM Speedway Village - Court 7 Red N White
47 40 Lincoln Supreme - White 2
B9 4:30 PM Kinetic Sports Complex - Court 6 Play 4 Him Academy
32 31 HHA - Red
B10 4:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 8 5th Lincoln Supreme - UA
38 34 OSA National -Beckman/Morrison
B11 5:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 7 5th OSA National - Jones
31 54 Team Factory - Gold
B12 5:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 8 OSA National - Coffman/Travis
37 29 5th Team Factory - UA

Bracket

Los Angeles Lakers
Philadelphia 76'ers
Utah Jazz
[2] Play 4 Him Academy
7th Place
[2] Team Factory - Gold
5th Place
[1] OSA National - Coffman/Travis
Champion
[1] 5th Lincoln Supreme - UA
3rd Place
[1] Tri City Supreme - Gray
Champion
Play 4 Him Academy - 32
B9 - Sun 5/2 4:30PM Kinetic Sports Complex - Court 6
HHA - Red - 31
OSA National - Coffman/Travis - 37
B12 - Sun 5/2 5:45PM Kinetic Sports Complex - Court 8
5th Team Factory - UA - 29
[1] 5th Team Factory - UA - 45
B4 - Sat 5/1 6:00PM Speedway Village - Court 8
[2] Team Factory - Gold - 40
OSA National -Beckman/Morrison - 51
B6 - Sat 5/1 8:00PM Speedway Village - Court 8
5th Team Factory - UA - 53
[1] 5th Lincoln Supreme - UA - 53
B1 - Sat 5/1 6:00PM Speedway Village - Court 5
[2] Play 4 Him Academy - 28
[1] OSA National - Coffman/Travis - 58
B2 - Sat 5/1 6:00PM Speedway Village - Court 6
[2] 5th OSA National - Jones - 22
Play 4 Him Academy - 22
B7 - Sat 5/1 8:00PM Speedway Village - Court 5
5th OSA National - Jones - 59
[1] OSA National -Beckman/Morrison - 38
B3 - Sat 5/1 6:00PM Speedway Village - Court 7
[2] HHA - Red - 36
5th Lincoln Supreme - UA - 20
B5 - Sat 5/1 8:00PM Speedway Village - Court 7
OSA National - Coffman/Travis - 39
5th OSA National - Jones - 31
B11 - Sun 5/2 5:45PM Kinetic Sports Complex - Court 7
Team Factory - Gold - 54
HHA - Red - 35
B8 - Sat 5/1 8:00PM Speedway Village - Court 6
Team Factory - Gold - 37
5th Lincoln Supreme - UA - 38
B10 - Sun 5/2 4:45PM Kinetic Sports Complex - Court 8
OSA National -Beckman/Morrison - 34
[1] Tri City Supreme - Gray - 69
B16 - Sun 5/2 11:00AM Speedway Village - Court 5
[4] OSA Regional - Saucedo/Stevens - 18
[2] Lincoln Supreme - Silver - 32
B17 - Sun 5/2 11:00AM Speedway Village - Court 6
[3] OSA Regional - Jackson/Schaffer - 13
Tri City Supreme - Gray - 34
B18 - Sun 5/2 1:00PM Speedway Village - Court 5
Lincoln Supreme - Silver - 27
[2] Lincoln Supreme - White 2 - 46
B14 - Sun 5/2 12:00PM Speedway Village - Court 7
[3] Tri City Supreme - Red - 24
Red N White - 47
B15 - Sun 5/2 2:00PM Speedway Village - Court 7
Lincoln Supreme - White 2 - 40
[1] Red N White - 57
B13 - Sun 5/2 12:00PM Speedway Village - Court 6
[4] OSA Regional - Davis-White - 25