Basketball

13U - Boys

Star City Classic

Apr 30 - May 2, 2021
Lincoln, NE
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Lincoln Supreme - Black

13U - Boys Champion

Fri Apr 30, 2021 - Sun May 2, 2021

Pool Standings

Brooklyn Nets - Pool A
Team W L
PD
PS
PA
Lincoln Supreme - White 2 1 0 5 40 35
Running Rebels Silver 1 0 1 -5 35 40
Brooklyn Nets - Pool B
Team W L
PD
PS
PA
H-D Jaguars 1 0 4 40 36
Jr Monarchs Moseley (BELLEVUE, NE) 0 1 -4 36 40
Brooklyn Nets - Pool C
Team W L
PD
PS
PA
Nebraska Impact - Stave 1 0 15 47 20
OSA Regional - Drazic-Green 0 1 -15 20 47
Brooklyn Nets - Pool D
Team W L
PD
PS
PA
Running Rebels Silver 2 1 0 4 49 45
Platte Valley Heat 0 1 -4 45 49
Los Angeles Lakers - Pool A
Team W L
PD
PS
PA
The West 1 0 1 45 44
Tri City Supreme - Red 0 1 -1 44 45
Los Angeles Lakers - Pool B
Team W L
PD
PS
PA
6th Team Factory - UA 1 0 4 45 41
6th OSA National - Dada 0 1 -4 41 45
Los Angeles Lakers - Pool C
Team W L
PD
PS
PA
Lincoln Supreme - Black 1 0 15 54 34
OSA National - Davenport 0 1 -15 34 54
Los Angeles Lakers - Pool D
Team W L
PD
PS
PA
Team Factory - Gold 1 0 15 43 24
Norris 6th 0 1 -15 24 43
Philadelphia 76'ers - Pool A
Team W L
PD
PS
PA
Sandhills Storm 1 0 15 42 12
OSA Regional - Wright 0 1 -15 12 42
Philadelphia 76'ers - Pool B
Team W L
PD
PS
PA
Green Dream 1 0 9 32 23
Lincoln Supreme - Silver 0 1 -9 23 32
Philadelphia 76'ers - Pool C
Team W L
PD
PS
PA
Eagles Nest 1 0 2 47 45
OSA Regional - Drazic-White 0 1 -2 45 47
Philadelphia 76'ers - Pool D
Team W L
PD
PS
PA
HHA - Lovely 1 0 15 62 42
OSA Regional - Clarkson 0 1 -15 42 62

Schedule

Filter by:

Friday, April 30, 2021
Game Time Location Team Score Team
P10 5:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 1 Lincoln Supreme - Silver
23 32 Green Dream
P4 6:00 PM Speedway Village - Court 4 Norris 6th
24 43 Team Factory - Gold
P2 8:00 PM Speedway Village - Court 6 6th Team Factory - UA
45 41 6th OSA National - Dada
P11 8:00 PM Speedway Village - Court 5 OSA Regional - Drazic-White
45 47 Eagles Nest
P3 9:00 PM Speedway Village - Court 6 OSA National - Davenport
34 54 Lincoln Supreme - Black
P7 9:00 PM Speedway Village - Court 5 Nebraska Impact - Stave
47 20 OSA Regional - Drazic-Green
Saturday, May 01, 2021
Game Time Location Team Score Team
P5 8:00 AM Speedway Village - Court 1 Running Rebels Silver 1
35 40 Lincoln Supreme - White 2
P6 9:00 AM Speedway Village - Court 3 Jr Monarchs Moseley
36 40 H-D Jaguars
P8 9:00 AM Speedway Village - Court 1 Platte Valley Heat
45 49 Running Rebels Silver 2
P12 9:00 AM Pius X High School - Court 2 OSA Regional - Clarkson
42 62 HHA - Lovely
P1 9:45 AM Kinetic Sports Complex - Court 8 Tri City Supreme - Red
44 45 The West
P9 10:00 AM Speedway Village - Court 2 OSA Regional - Wright
12 42 Sandhills Storm
B13 11:00 AM Speedway Village - Court 4 [1] Lincoln Supreme - White 2
43 41 [2] OSA Regional - Drazic-Green
B14 11:00 AM Speedway Village - Court 5 [1] H-D Jaguars
36 28 [2] Platte Valley Heat
B15 11:00 AM Speedway Village - Court 7 [1] Nebraska Impact - Stave
55 62 [2] Running Rebels Silver 1
B16 11:00 AM Speedway Village - Court 8 [1] Running Rebels Silver 2
43 46 [2] Jr Monarchs Moseley
B1 11:45 AM Kinetic Sports Complex - Court 7 [1] The West
49 26 [2] OSA National - Davenport
B2 11:45 AM Kinetic Sports Complex - Court 8 [1] 6th Team Factory - UA
49 28 [2] Norris 6th
B25 12:00 PM Speedway Village - Court 8 [1] Sandhills Storm
45 37 [2] OSA Regional - Drazic-White
B26 12:00 PM Speedway Village - Court 2 [1] Green Dream
49 20 [2] OSA Regional - Clarkson
B3 12:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 8 [1] Lincoln Supreme - Black
67 50 [2] Tri City Supreme - Red
B4 12:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 7 [1] Team Factory - Gold
42 40 [2] 6th OSA National - Dada
B27 1:00 PM Speedway Village - Court 7 [1] Eagles Nest
80 20 [2] OSA Regional - Wright
B28 1:00 PM Speedway Village - Court 8 [1] HHA - Lovely
46 26 [2] Lincoln Supreme - Silver
B6 3:00 PM Speedway Village - Court 8 Lincoln Supreme - Black
70 38 Team Factory - Gold
B19 3:00 PM Speedway Village - Court 7 OSA Regional - Drazic-Green
44 42 Platte Valley Heat
B20 3:00 PM Speedway Village - Court 3 Nebraska Impact - Stave
51 36 Running Rebels Silver 2
B5 3:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 7 The West
61 33 6th Team Factory - UA
B30 4:00 PM Speedway Village - Court 7 Eagles Nest
36 49 HHA - Lovely
B31 4:00 PM Speedway Village - Court 4 OSA Regional - Drazic-White
34 30 OSA Regional - Clarkson
B32 4:00 PM Speedway Village - Court 5 OSA Regional - Wright
21 79 Lincoln Supreme - Silver
B7 5:00 PM Speedway Village - Court 7 OSA National - Davenport
40 44 Norris 6th
B29 5:00 PM Speedway Village - Court 8 Sandhills Storm
39 29 Green Dream
B8 7:00 PM Speedway Village - Court 8 Tri City Supreme - Red
51 30 6th OSA National - Dada
Sunday, May 02, 2021
Game Time Location Team Score Team
B9 9:45 AM Kinetic Sports Complex - Court 7 OSA National - Davenport
36 43 6th OSA National - Dada
B10 9:45 AM Kinetic Sports Complex - Court 8 6th Team Factory - UA
24 45 Team Factory - Gold
B11 10:45 AM Kinetic Sports Complex - Court 8 Norris 6th
32 18 Tri City Supreme - Red
B12 10:45 AM Kinetic Sports Complex - Court 7 The West
55 56 Lincoln Supreme - Black
B17 1:00 PM Speedway Village - Court 3 Lincoln Supreme - White 2
37 41 H-D Jaguars
B18 1:00 PM Speedway Village - Court 6 Running Rebels Silver 1
41 43 Jr Monarchs Moseley
B34 1:00 PM Speedway Village - Court 7 Green Dream
20 37 Eagles Nest
B33 2:00 PM Speedway Village - Court 4 OSA Regional - Clarkson
42 33 OSA Regional - Wright
B21 3:00 PM Speedway Village - Court 3 Platte Valley Heat
30 42 Running Rebels Silver 2
B22 3:00 PM Speedway Village - Court 6 Lincoln Supreme - White 2
47 43 Running Rebels Silver 1
B23 3:00 PM Speedway Village - Court 7 OSA Regional - Drazic-Green
41 24 Nebraska Impact - Stave
B24 3:00 PM Speedway Village - Court 8 H-D Jaguars
40 42 Jr Monarchs Moseley
B35 3:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 7 OSA Regional - Drazic-White
41 25 Lincoln Supreme - Silver
B36 3:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 8 Sandhills Storm
18 41 HHA - Lovely

Bracket

Los Angeles Lakers
Brooklyn Nets
Philadelphia 76'ers
[1] Lincoln Supreme - Black
Champion
[2] Norris 6th
5th Place
[1] Eagles Nest
3rd Place
[2] Jr Monarchs Moseley
Champion
[2] OSA Regional - Drazic-Green
5th Place
[2] OSA Regional - Clarkson
7th Place
[2] OSA Regional - Drazic-White
5th Place
[1] HHA - Lovely
Champion
Sandhills Storm - 18
B36 - Sun 5/2 3:45PM Kinetic Sports Complex - Court 8
HHA - Lovely - 41
OSA Regional - Clarkson - 42
B33 - Sun 5/2 2:00PM Speedway Village - Court 4
OSA Regional - Wright - 33
Eagles Nest - 36
B30 - Sat 5/1 4:00PM Speedway Village - Court 7
HHA - Lovely - 49
[1] HHA - Lovely - 46
B28 - Sat 5/1 1:00PM Speedway Village - Court 8
[2] Lincoln Supreme - Silver - 26
[1] Eagles Nest - 80
B27 - Sat 5/1 1:00PM Speedway Village - Court 7
[2] OSA Regional - Wright - 20
Sandhills Storm - 39
B29 - Sat 5/1 5:00PM Speedway Village - Court 8
Green Dream - 29
[1] Sandhills Storm - 45
B25 - Sat 5/1 12:00PM Speedway Village - Court 8
[2] OSA Regional - Drazic-White - 37
Green Dream - 20
B34 - Sun 5/2 1:00PM Speedway Village - Court 7
Eagles Nest - 37
OSA Regional - Drazic-White - 34
B31 - Sat 5/1 4:00PM Speedway Village - Court 4
OSA Regional - Clarkson - 30
OSA Regional - Drazic-White - 41
B35 - Sun 5/2 3:45PM Kinetic Sports Complex - Court 7
Lincoln Supreme - Silver - 25
Tri City Supreme - Red - 51
B8 - Sat 5/1 7:00PM Speedway Village - Court 8
6th OSA National - Dada - 30
OSA National - Davenport - 36
B9 - Sun 5/2 9:45AM Kinetic Sports Complex - Court 7
6th OSA National - Dada - 43
[1] Green Dream - 49
B26 - Sat 5/1 12:00PM Speedway Village - Court 2
[2] OSA Regional - Clarkson - 20
[1] The West - 49
B1 - Sat 5/1 11:45AM Kinetic Sports Complex - Court 7
[2] OSA National - Davenport - 26
OSA Regional - Wright - 21
B32 - Sat 5/1 4:00PM Speedway Village - Court 5
Lincoln Supreme - Silver - 79
[1] 6th Team Factory - UA - 49
B2 - Sat 5/1 11:45AM Kinetic Sports Complex - Court 8
[2] Norris 6th - 28
Lincoln Supreme - Black - 70
B6 - Sat 5/1 3:00PM Speedway Village - Court 8
Team Factory - Gold - 38
Norris 6th - 32
B11 - Sun 5/2 10:45AM Kinetic Sports Complex - Court 8
Tri City Supreme - Red - 18
OSA National - Davenport - 40
B7 - Sat 5/1 5:00PM Speedway Village - Court 7
Norris 6th - 44
6th Team Factory - UA - 24
B10 - Sun 5/2 9:45AM Kinetic Sports Complex - Court 8
Team Factory - Gold - 45
The West - 55
B12 - Sun 5/2 10:45AM Kinetic Sports Complex - Court 7
Lincoln Supreme - Black - 56
The West - 61
B5 - Sat 5/1 3:45PM Kinetic Sports Complex - Court 7
6th Team Factory - UA - 33
[1] Lincoln Supreme - Black - 67
B3 - Sat 5/1 12:45PM Kinetic Sports Complex - Court 8
[2] Tri City Supreme - Red - 50
[1] Team Factory - Gold - 42
B4 - Sat 5/1 12:45PM Kinetic Sports Complex - Court 7
[2] 6th OSA National - Dada - 40
[1] Nebraska Impact - Stave - 55
B15 - Sat 5/1 11:00AM Speedway Village - Court 7
[2] Running Rebels Silver 1 - 62
Platte Valley Heat - 30
B21 - Sun 5/2 3:00PM Speedway Village - Court 3
Running Rebels Silver 2 - 42
Nebraska Impact - Stave - 51
B20 - Sat 5/1 3:00PM Speedway Village - Court 3
Running Rebels Silver 2 - 36
[1] H-D Jaguars - 36
B14 - Sat 5/1 11:00AM Speedway Village - Court 5
[2] Platte Valley Heat - 28
H-D Jaguars - 40
B24 - Sun 5/2 3:00PM Speedway Village - Court 8
Jr Monarchs Moseley - 42
Running Rebels Silver 1 - 41
B18 - Sun 5/2 1:00PM Speedway Village - Court 6
Jr Monarchs Moseley - 43
Lincoln Supreme - White 2 - 47
B22 - Sun 5/2 3:00PM Speedway Village - Court 6
Running Rebels Silver 1 - 43
[1] Running Rebels Silver 2 - 43
B16 - Sat 5/1 11:00AM Speedway Village - Court 8
[2] Jr Monarchs Moseley - 46
Lincoln Supreme - White 2 - 37
B17 - Sun 5/2 1:00PM Speedway Village - Court 3
H-D Jaguars - 41
[1] Lincoln Supreme - White 2 - 43
B13 - Sat 5/1 11:00AM Speedway Village - Court 4
[2] OSA Regional - Drazic-Green - 41
OSA Regional - Drazic-Green - 44
B19 - Sat 5/1 3:00PM Speedway Village - Court 7
Platte Valley Heat - 42
OSA Regional - Drazic-Green - 41
B23 - Sun 5/2 3:00PM Speedway Village - Court 7
Nebraska Impact - Stave - 24