Basketball

14U - Boys

Star City Classic

Apr 30 - May 2, 2021
Lincoln, NE
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Brooklyn Nets - Pool A
Team W L
PD
PS
PA
Lincoln Supreme - White 1 1 0 8 55 47
7th OSA National - Brewer 0 1 -8 47 55
Brooklyn Nets - Pool B
Team W L
PD
PS
PA
7th Lincoln Supreme UA - Salsman 1 0 9 45 36
M&N (Roca, NE) 0 1 -9 36 45
Brooklyn Nets - Pool C
Team W L
PD
PS
PA
7th Team Warwick (Sioux Falls, SD) 1 0 15 47 26
OSA Regional - Jewell-Green 0 1 -15 26 47
Brooklyn Nets - Pool D
Team W L
PD
PS
PA
7th Team Factory - UA 1 0 15 55 37
SD Network 0 1 -15 37 55
Los Angeles Lakers
Team W L
PD
PS
PA
7th Lincoln Supreme UA - Rice 3 1 33 211 160
Lincoln Supreme - Black 3 1 16 185 171
Avera Select 14U Skye (Sioux Falls, SD) 2 2 -8 171 183
HHA - Red 2 2 3 181 178
Team Factory - Gold 0 4 -44 153 209
Milwaukee Bucks
Team W L
PD
PS
PA
Tri City Supreme - Gray 3 0 43 149 79
Lincoln Supreme - Hovelsrud 2 1 17 152 126
OSA Regional - Honz 1 2 -28 94 152
The Wolfpack 0 3 -32 110 148
Philadelphia 76'ers - Pool A
Team W L
PD
PS
PA
712 1 0 15 70 38
Wilkinson Hoops (Council Bluffs, IA) 0 1 -15 38 70
Philadelphia 76'ers - Pool B
Team W L
PD
PS
PA
Lincoln Supreme - White 2 1 0 15 55 40
OSA Regional - Jewell-White 0 1 -15 40 55
Philadelphia 76'ers - Pool C
Team W L
PD
PS
PA
CSS 1 0 8 50 42
Lincoln Supreme - Deisley 0 1 -8 42 50
Philadelphia 76'ers - Pool D
Team W L
PD
PS
PA
HHA - White 1 0 6 42 36
Play 4 Him Academy 0 1 -6 36 42
Utah Jazz - Pool A
Team W L
PD
PS
PA
Lincoln Supreme - Hutchinson 1 0 3 62 59
Lincoln Jazz (Lincoln, Nebraska) 0 1 -3 59 62
Utah Jazz - Pool B
Team W L
PD
PS
PA
RDC Patriot 1 0 15 52 19
OSA Regional - Thompson 0 1 -15 19 52
Utah Jazz - Pool C
Team W L
PD
PS
PA
Lincoln Supreme - Schulz 1 0 15 46 30
OSA Regional - Frost/Graver 0 1 -15 30 46
Utah Jazz - Pool D
Team W L
PD
PS
PA
OSA Regional - Koehn 1 0 2 42 40
Tri City Supreme - Red 0 1 -2 40 42

Schedule

Filter by:

Friday, April 30, 2021
Game Time Location Team Score Team
P4 5:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 2 7th Lincoln Supreme UA - Salsman
45 36 M&N
P11 5:00 PM Speedway Village - Court 7 Lincoln Jazz
59 62 Lincoln Supreme - Hutchinson
P3 7:00 PM Speedway Village - Court 3 Lincoln Supreme - White 1
55 47 7th OSA National - Brewer
P15 7:00 PM Speedway Village - Court 7 OSA Regional - Honz
31 53 Lincoln Supreme - Hovelsrud
P9 9:00 PM Speedway Village - Court 4 CSS
50 42 Lincoln Supreme - Deisley
P22 9:00 PM Speedway Village - Court 7 Team Factory - Gold
33 60 7th Lincoln Supreme UA - Rice
Saturday, May 01, 2021
Game Time Location Team Score Team
P19 8:00 AM Speedway Village - Court 3 Tri City Supreme - Gray
48 10 OSA Regional - Honz
P20 8:00 AM Speedway Village - Court 2 Lincoln Supreme - Hovelsrud
53 36 The Wolfpack
P13 8:45 AM Kinetic Sports Complex - Court 8 OSA Regional - Frost/Graver
30 46 Lincoln Supreme - Schulz
P14 8:45 AM Kinetic Sports Complex - Court 7 OSA Regional - Koehn
42 40 Tri City Supreme - Red
P7 9:00 AM Speedway Village - Court 5 712
70 38 Wilkinson Hoops
P8 9:00 AM Speedway Village - Court 7 Lincoln Supreme - White 2
55 40 OSA Regional - Jewell-White
P10 9:00 AM Speedway Village - Court 8 Play 4 Him Academy
36 42 HHA - White
P12 9:00 AM Pius X High School - Court 1 RDC Patriot
52 19 OSA Regional - Thompson
P24 10:00 AM Speedway Village - Court 3 The Wolfpack
51 53 OSA Regional - Honz
P31 10:00 AM Speedway Village - Court 1 Lincoln Supreme - Hovelsrud
46 59 Tri City Supreme - Gray
B1 10:45 AM Kinetic Sports Complex - Court 7 [1] Lincoln Supreme - Hutchinson
52 44 [2] OSA Regional - Frost/Graver
B2 10:45 AM Kinetic Sports Complex - Court 8 [1] RDC Patriot
56 31 [2] Tri City Supreme - Red
B3 11:00 AM Pius X High School - Court 1 [1] Lincoln Supreme - Schulz
39 30 [2] Lincoln Jazz
B4 11:00 AM Pius X High School - Court 2 [1] OSA Regional - Koehn
35 56 [2] OSA Regional - Thompson
B25 11:00 AM Speedway Village - Court 6 [1] 712
48 32 [2] Lincoln Supreme - Deisley
B26 11:00 AM Speedway Village - Court 1 [1] Lincoln Supreme - White 2
62 33 [2] Play 4 Him Academy
P27 12:00 PM Speedway Village - Court 7 Tri City Supreme - Gray
42 23 The Wolfpack
B27 12:00 PM Pius X High School - Court 1 [1] CSS
28 48 [2] Wilkinson Hoops
B28 12:00 PM Speedway Village - Court 1 [1] HHA - White
51 63 [2] OSA Regional - Jewell-White
B5 1:00 PM Speedway Village - Court 5 Lincoln Supreme - Hutchinson
31 41 RDC Patriot
B6 1:00 PM Pius X High School - Court 1 Lincoln Supreme - Schulz
38 63 OSA Regional - Thompson
P5 1:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 7 OSA Regional - Jewell-Green
26 47 7th Team Warwick
B29 1:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 8 712
36 40 Lincoln Supreme - White 2
P17 2:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 7 Avera Select 14U Skye
44 49 7th Lincoln Supreme UA - Rice
P26 2:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 8 Lincoln Supreme - Black
49 48 HHA - Red
B7 3:00 PM Speedway Village - Court 2 OSA Regional - Frost/Graver
33 47 Tri City Supreme - Red
B31 3:00 PM Speedway Village - Court 4 Lincoln Supreme - Deisley
40 38 Play 4 Him Academy
P6 3:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 8 SD Network
37 55 7th Team Factory - UA
B30 4:00 PM Speedway Village - Court 3 Wilkinson Hoops
57 43 OSA Regional - Jewell-White
P18 4:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 8 HHA - Red
42 35 Team Factory - Gold
B32 5:00 PM Speedway Village - Court 2 CSS
42 55 HHA - White
B13 5:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 7 [1] Lincoln Supreme - White 1
68 41 [2] OSA Regional - Jewell-Green
B14 5:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 8 [1] 7th Lincoln Supreme UA - Salsman
36 55 [2] SD Network
B15 6:00 PM Speedway Village - Court 3 [1] 7th Team Warwick
48 33 [2] 7th OSA National - Brewer
B16 6:00 PM Speedway Village - Court 2 [1] 7th Team Factory - UA
33 47 [2] M&N
P21 6:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 7 Lincoln Supreme - Black
43 24 Avera Select 14U Skye
P1 7:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 8 7th Lincoln Supreme UA - Rice
43 45 HHA - Red
B19 7:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 7 OSA Regional - Jewell-Green
41 62 7th Lincoln Supreme UA - Salsman
B18 8:00 PM Speedway Village - Court 4 7th Team Warwick
41 47 M&N
B20 8:00 PM Speedway Village - Court 3 7th OSA National - Brewer
36 47 7th Team Factory - UA
B17 8:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 7 Lincoln Supreme - White 1
46 50 SD Network
Sunday, May 02, 2021
Game Time Location Team Score Team
P25 9:30 AM Kinetic Sports Complex - Court 6 Avera Select 14U Skye
52 45 Team Factory - Gold
B34 12:00 PM Speedway Village - Court 2 712
55 19 OSA Regional - Jewell-White
B36 12:00 PM Speedway Village - Court 1 Lincoln Supreme - White 2
39 38 Wilkinson Hoops
P29 12:30 PM Kinetic Sports Complex - Court 6 HHA - Red
46 51 Avera Select 14U Skye
B22 12:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 8 Lincoln Supreme - White 1
47 49 7th Team Warwick
B24 12:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 7 SD Network
45 33 M&N
B8 1:30 PM Kinetic Sports Complex - Court 6 Lincoln Jazz
54 45 OSA Regional - Koehn
P2 1:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 8 Lincoln Supreme - Black
55 40 Team Factory - Gold
B12 1:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 7 RDC Patriot
47 39 OSA Regional - Thompson
B33 2:00 PM Speedway Village - Court 1 Play 4 Him Academy
44 40 CSS
B35 2:00 PM Speedway Village - Court 2 Lincoln Supreme - Deisley
29 46 HHA - White
B10 2:30 PM Kinetic Sports Complex - Court 6 Lincoln Supreme - Hutchinson
Lincoln Supreme - Schulz
B37 2:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 7 [1] Tri City Supreme - Gray
50 41 [4] The Wolfpack
B38 2:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 8 [2] Lincoln Supreme - Hovelsrud
[3] OSA Regional - Honz
B21 3:00 PM Speedway Village - Court 5 OSA Regional - Jewell-Green
52 55 7th OSA National - Brewer
B11 3:30 PM Kinetic Sports Complex - Court 6 Tri City Supreme - Red
37 26 Lincoln Jazz
B23 4:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 7 7th Lincoln Supreme UA - Salsman
50 41 7th Team Factory - UA
B9 5:30 PM Kinetic Sports Complex - Court 6 OSA Regional - Frost/Graver
42 28 OSA Regional - Koehn
B39 6:30 PM Kinetic Sports Complex - Court 6 Tri City Supreme - Gray
Bracket Winner B38
P30 6:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 7 7th Lincoln Supreme UA - Rice
59 38 Lincoln Supreme - Black

Bracket

Brooklyn Nets
Philadelphia 76'ers
Utah Jazz
Milwaukee Bucks
[1] RDC Patriot
Champion
[2] Tri City Supreme - Red
5th Place
[1] 7th Lincoln Supreme UA - Salsman
5th Place
[1] HHA - White
5th Place
[1] 712
3rd Place
[2] Play 4 Him Academy
7th Place
[2] SD Network
Champion
[1] Lincoln Supreme - White 2
Champion
Bracket Winner B39
Champion
Play 4 Him Academy - 44
B33 - Sun 5/2 2:00PM Speedway Village - Court 1
CSS - 40
[1] HHA - White - 51
B28 - Sat 5/1 12:00PM Speedway Village - Court 1
[2] OSA Regional - Jewell-White - 63
Tri City Supreme - Gray
B39 - Sun 5/2 6:30PM Kinetic Sports Complex - Court 6
Bracket Winner B38
[2] Lincoln Supreme - Hovelsrud
B38 - Sun 5/2 2:45PM Kinetic Sports Complex - Court 8
[3] OSA Regional - Honz
[1] CSS - 28
B27 - Sat 5/1 12:00PM Pius X High School - Court 1
[2] Wilkinson Hoops - 48
[1] 712 - 48
B25 - Sat 5/1 11:00AM Speedway Village - Court 6
[2] Lincoln Supreme - Deisley - 32
712 - 55
B34 - Sun 5/2 12:00PM Speedway Village - Court 2
OSA Regional - Jewell-White - 19
[1] Tri City Supreme - Gray - 50
B37 - Sun 5/2 2:45PM Kinetic Sports Complex - Court 7
[4] The Wolfpack - 41
Lincoln Supreme - Deisley - 29
B35 - Sun 5/2 2:00PM Speedway Village - Court 2
HHA - White - 46
Lincoln Supreme - Deisley - 40
B31 - Sat 5/1 3:00PM Speedway Village - Court 4
Play 4 Him Academy - 38
Lincoln Jazz - 54
B8 - Sun 5/2 1:30PM Kinetic Sports Complex - Court 6
OSA Regional - Koehn - 45
OSA Regional - Frost/Graver - 42
B9 - Sun 5/2 5:30PM Kinetic Sports Complex - Court 6
OSA Regional - Koehn - 28
[1] Lincoln Supreme - Hutchinson - 52
B1 - Sat 5/1 10:45AM Kinetic Sports Complex - Court 7
[2] OSA Regional - Frost/Graver - 44
[1] Lincoln Supreme - White 2 - 62
B26 - Sat 5/1 11:00AM Speedway Village - Court 1
[2] Play 4 Him Academy - 33
[1] RDC Patriot - 56
B2 - Sat 5/1 10:45AM Kinetic Sports Complex - Court 8
[2] Tri City Supreme - Red - 31
Tri City Supreme - Red - 37
B11 - Sun 5/2 3:30PM Kinetic Sports Complex - Court 6
Lincoln Jazz - 26
CSS - 42
B32 - Sat 5/1 5:00PM Speedway Village - Court 2
HHA - White - 55
Lincoln Supreme - Hutchinson
B10 - Sun 5/2 2:30PM Kinetic Sports Complex - Court 6
Lincoln Supreme - Schulz
Lincoln Supreme - Schulz - 38
B6 - Sat 5/1 1:00PM Pius X High School - Court 1
OSA Regional - Thompson - 63
OSA Regional - Frost/Graver - 33
B7 - Sat 5/1 3:00PM Speedway Village - Court 2
Tri City Supreme - Red - 47
[1] OSA Regional - Koehn - 35
B4 - Sat 5/1 11:00AM Pius X High School - Court 2
[2] OSA Regional - Thompson - 56
OSA Regional - Jewell-Green - 52
B21 - Sun 5/2 3:00PM Speedway Village - Court 5
7th OSA National - Brewer - 55
[1] Lincoln Supreme - Schulz - 39
B3 - Sat 5/1 11:00AM Pius X High School - Court 1
[2] Lincoln Jazz - 30
[1] 7th Team Warwick - 48
B15 - Sat 5/1 6:00PM Speedway Village - Court 3
[2] 7th OSA National - Brewer - 33
RDC Patriot - 47
B12 - Sun 5/2 1:45PM Kinetic Sports Complex - Court 7
OSA Regional - Thompson - 39
Lincoln Supreme - Hutchinson - 31
B5 - Sat 5/1 1:00PM Speedway Village - Court 5
RDC Patriot - 41
SD Network - 45
B24 - Sun 5/2 12:45PM Kinetic Sports Complex - Court 7
M&N - 33
7th OSA National - Brewer - 36
B20 - Sat 5/1 8:00PM Speedway Village - Court 3
7th Team Factory - UA - 47
7th Team Warwick - 41
B18 - Sat 5/1 8:00PM Speedway Village - Court 4
M&N - 47
[1] 7th Lincoln Supreme UA - Salsman - 36
B14 - Sat 5/1 5:45PM Kinetic Sports Complex - Court 8
[2] SD Network - 55
[1] 7th Team Factory - UA - 33
B16 - Sat 5/1 6:00PM Speedway Village - Court 2
[2] M&N - 47
Lincoln Supreme - White 1 - 47
B22 - Sun 5/2 12:45PM Kinetic Sports Complex - Court 8
7th Team Warwick - 49
7th Lincoln Supreme UA - Salsman - 50
B23 - Sun 5/2 4:45PM Kinetic Sports Complex - Court 7
7th Team Factory - UA - 41
Lincoln Supreme - White 1 - 46
B17 - Sat 5/1 8:45PM Kinetic Sports Complex - Court 7
SD Network - 50
[1] Lincoln Supreme - White 1 - 68
B13 - Sat 5/1 5:45PM Kinetic Sports Complex - Court 7
[2] OSA Regional - Jewell-Green - 41
OSA Regional - Jewell-Green - 41
B19 - Sat 5/1 7:45PM Kinetic Sports Complex - Court 7
7th Lincoln Supreme UA - Salsman - 62
Wilkinson Hoops - 57
B30 - Sat 5/1 4:00PM Speedway Village - Court 3
OSA Regional - Jewell-White - 43
712 - 36
B29 - Sat 5/1 1:45PM Kinetic Sports Complex - Court 8
Lincoln Supreme - White 2 - 40
Lincoln Supreme - White 2 - 39
B36 - Sun 5/2 12:00PM Speedway Village - Court 1
Wilkinson Hoops - 38