Basketball

9th / 10th - Boys

SCB/MAYB - Blowout

Jul 9 - 11, 2021
Lincoln, NE • Waverly, NE
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Brooklyn Nets
Team W L
PD
PS
PA
Malone Fastbreakers 16U 4 1 43 259 190
15U Tri City Supreme - Red 4 1 37 198 151
16U Lincoln Supreme - Black 4 1 23 237 204
ASCENT 2 3 -9 198 218
16U Tri City Supreme - Red 1 4 -19 200 220
Team Beatrice 0 5 -75 140 249
Los Angeles Lakers
Team W L
PD
PS
PA
16U Lincoln Supreme - White 3 2 36 214 158
JCC 3 2 23 190 164
16U Tri City Supreme - Gray 3 2 1 168 167
15U Lincoln Supreme - Black 2 3 -14 200 205
Mission Elite - Silver 2 3 -21 148 171
Nebraska Legacy United 16U 2 3 -25 164 219
Milwaukee Bucks
Team W L
PD
PS
PA
Cardinals 5 0 63 215 120
Astoria Comets 3 2 -9 186 227
Centennial 3 2 8 168 160
15U Lincoln Supreme - White 2 3 -9 185 194
16U Lincoln Supreme - Silver 1 3 -2 212 214
Nebraska Legacy United 15U 0 4 -51 28 79

Schedule

Filter by:

Friday, July 09, 2021
Game Time Location Team Score Team
P10 4:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 7 16U Tri City Supreme - Red
21 42 15U Tri City Supreme - Red
P32 5:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 7 16U Tri City Supreme - Gray
28 37 JCC
P13 6:15 PM Kinetic Sports Complex - Court 3 Nebraska Legacy United 16U
27 60 16U Lincoln Supreme - White
P28 6:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 7 16U Tri City Supreme - Red
43 55 Malone Fastbreakers 16U
P39 7:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 7 15U Tri City Supreme - Red
42 40 ASCENT
P9 8:00 PM Speedway Village - Court 7 Astoria Comets
34 28 Nebraska Legacy United 15U
P36 8:00 PM Speedway Village - Court 2 15U Lincoln Supreme - White
32 33 Centennial
P14 8:15 PM Kinetic Sports Complex - Court 4 Mission Elite - Silver
31 36 16U Tri City Supreme - Gray
P15 8:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 8 JCC
42 29 15U Lincoln Supreme - Black
P21 9:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 1 16U Lincoln Supreme - Black
53 28 Team Beatrice
P43 9:00 PM Speedway Village - Court 2 16U Lincoln Supreme - Silver
38 44 Cardinals
Saturday, July 10, 2021
Game Time Location Team Score Team
P37 9:15 AM Kinetic Sports Complex - Court 3 16U Lincoln Supreme - Black
57 53 16U Tri City Supreme - Red
P3 9:30 AM Kinetic Sports Complex - Court 5 ASCENT
34 65 Malone Fastbreakers 16U
P30 10:15 AM Kinetic Sports Complex - Court 3 15U Tri City Supreme - Red
45 26 Team Beatrice
P11 12:15 PM Kinetic Sports Complex - Court 4 Team Beatrice
21 41 ASCENT
P12 12:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 7 16U Lincoln Supreme - Black
39 46 Malone Fastbreakers 16U
P4 2:30 PM Kinetic Sports Complex - Court 5 Mission Elite - Silver
26 37 Nebraska Legacy United 16U
P25 3:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 1 Astoria Comets
23 70 Cardinals
P29 3:15 PM Kinetic Sports Complex - Court 4 ASCENT
43 53 16U Lincoln Supreme - Black
P42 3:15 PM Kinetic Sports Complex - Court 3 16U Lincoln Supreme - White
24 27 16U Tri City Supreme - Gray
P38 4:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 1 Team Beatrice
39 64 Malone Fastbreakers 16U
P18 5:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 1 16U Lincoln Supreme - Silver
0 0 Nebraska Legacy United 15U
P17 5:30 PM Kinetic Sports Complex - Court 6 Centennial
38 41 Astoria Comets
P41 5:30 PM Kinetic Sports Complex - Court 5 Mission Elite - Silver
40 32 15U Lincoln Supreme - Black
P5 6:15 PM Kinetic Sports Complex - Court 3 16U Lincoln Supreme - White
51 39 JCC
P22 6:15 PM Kinetic Sports Complex - Court 4 16U Tri City Supreme - Gray
29 38 Nebraska Legacy United 16U
P45 7:15 PM Kinetic Sports Complex - Court 3 15U Lincoln Supreme - White
34 45 Astoria Comets
P34 7:30 PM Kinetic Sports Complex - Court 6 Cardinals
15 0 Nebraska Legacy United 15U
P27 8:00 PM Speedway Village - Court 5 16U Lincoln Supreme - Silver
45 53 Centennial
P40 8:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 1 JCC
45 27 Nebraska Legacy United 16U
P23 8:15 PM Kinetic Sports Complex - Court 3 15U Lincoln Supreme - Black
43 40 16U Lincoln Supreme - White
P26 9:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 1 Nebraska Legacy United 15U
0 15 15U Lincoln Supreme - White
Sunday, July 11, 2021
Game Time Location Team Score Team
P24 12:15 PM Kinetic Sports Complex - Court 4 JCC
27 29 Mission Elite - Silver
P1 2:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 1 Team Beatrice
26 46 16U Tri City Supreme - Red
P7 2:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 2 Centennial
29 42 Cardinals
P35 2:30 PM Kinetic Sports Complex - Court 5 Astoria Comets
43 57 16U Lincoln Supreme - Silver
P2 4:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 1 15U Tri City Supreme - Red
34 35 16U Lincoln Supreme - Black
P16 4:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 2 Cardinals
44 30 15U Lincoln Supreme - White
P6 4:15 PM Kinetic Sports Complex - Court 3 16U Tri City Supreme - Gray
48 37 15U Lincoln Supreme - Black
P33 4:15 PM Kinetic Sports Complex - Court 4 16U Lincoln Supreme - White
39 22 Mission Elite - Silver
P19 5:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 1 ASCENT
40 37 16U Tri City Supreme - Red
P44 5:30 PM Kinetic Sports Complex - Court 5 Centennial
15 0 Nebraska Legacy United 15U
P8 6:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 2 15U Lincoln Supreme - White
74 72 16U Lincoln Supreme - Silver
P20 6:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 1 Malone Fastbreakers 16U
29 35 15U Tri City Supreme - Red
P31 6:15 PM Kinetic Sports Complex - Court 3 Nebraska Legacy United 16U
35 59 15U Lincoln Supreme - Black

Bracket

No Bracket Games for this Division