Basketball

6th - Girls

SCB/MAYB - Blowout

Jul 9 - 11, 2021
Lincoln, NE • Waverly, NE
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Connecticut Sun
Team W L
PD
PS
PA
Nebraska Lasers Supreme - 6th Silver 5 0 50 177 104
CSS 4 1 28 129 101
FC Panthers 3 2 3 130 127
Ubuntu/Timberwolves MIS (Lincoln, State) 2 3 -8 119 127
Team Factory Regional 1 4 -40 80 138
All Nebraska Attack - Gray 0 5 -33 101 139
Las Vegas Aces
Team W L
PD
PS
PA
Jr. Monarchs 5 0 45 161 99
CNBA Gold 4 1 38 144 97
Crusader Hoops 2 3 6 135 115
All Nebraska Attack - Black 2 3 -9 91 101
Slamrocks 2 3 -26 118 146
FORCE - Silver 0 5 -54 88 179
Seattle Storm
Team W L
PD
PS
PA
Elkhorn Elite Diamond 5 0 41 154 113
NE - Force Gold 3 2 3 141 138
Team Factory Select 3 2 24 150 118
Nebraska Lasers Supreme - 5th Gold 2 3 -10 153 163
MBA 1 4 -32 109 144
MO - All Missouri Attack 1 4 -26 151 182

Schedule

Filter by:

Friday, July 09, 2021
Game Time Location Team Score Team
P17 5:00 PM Speedway Village - Court 7 Nebraska Lasers Supreme - 6th Silver
37 17 All Nebraska Attack - Gray
P18 5:00 PM Speedway Village - Court 8 Ubuntu/Timberwolves MIS
23 15 Team Factory Regional
P29 5:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 1 Elkhorn Elite Diamond
34 31 NE - Force Gold
P6 7:00 PM Speedway Village - Court 7 All Nebraska Attack - Black
18 26 Jr. Monarchs
P24 7:00 PM Speedway Village - Court 6 FORCE - Silver
23 28 Slamrocks
P38 8:00 PM Speedway Village - Court 1 MBA
30 39 Nebraska Lasers Supreme - 5th Gold
P26 9:00 PM Speedway Village - Court 8 Team Factory Regional
17 27 CSS
P32 9:00 PM Speedway Village - Court 7 All Nebraska Attack - Black
22 18 FORCE - Silver
Saturday, July 10, 2021
Game Time Location Team Score Team
P35 8:00 AM Speedway Village - Court 8 All Nebraska Attack - Gray
26 28 Ubuntu/Timberwolves MIS
P42 9:00 AM Speedway Village - Court 8 Crusader Hoops
0 15 All Nebraska Attack - Black
P43 10:00 AM Speedway Village - Court 7 Ubuntu/Timberwolves MIS
21 24 FC Panthers
P45 10:00 AM Speedway Village - Court 8 CSS
23 15 All Nebraska Attack - Gray
P14 11:00 AM Speedway Village - Court 8 Slamrocks
24 19 All Nebraska Attack - Black
P19 11:15 AM Kinetic Sports Complex - Court 3 Elkhorn Elite Diamond
28 24 Team Factory Select
P34 1:00 PM Speedway Village - Court 7 FC Panthers
27 15 Team Factory Regional
P41 1:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 8 Slamrocks
29 40 Jr. Monarchs
P36 2:00 PM Speedway Village - Court 8 CSS
21 27 Nebraska Lasers Supreme - 6th Silver
P39 2:30 PM Kinetic Sports Complex - Court 6 MO - All Missouri Attack
29 37 Elkhorn Elite Diamond
P37 3:30 PM Kinetic Sports Complex - Court 6 NE - Force Gold
24 18 Team Factory Select
P13 3:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 8 CNBA Gold
32 27 Crusader Hoops
P16 4:00 PM Speedway Village - Court 8 FC Panthers
17 29 CSS
P44 4:00 PM Speedway Village - Court 1 Nebraska Lasers Supreme - 6th Silver
45 12 Team Factory Regional
P11 5:15 PM Kinetic Sports Complex - Court 3 MBA
13 25 Elkhorn Elite Diamond
P4 5:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 7 Slamrocks
17 27 CNBA Gold
P2 6:00 PM Speedway Village - Court 7 MO - All Missouri Attack
37 28 NE - Force Gold
P28 6:00 PM Speedway Village - Court 8 Team Factory Select
33 29 Nebraska Lasers Supreme - 5th Gold
P40 7:30 PM Kinetic Sports Complex - Court 5 FORCE - Silver
12 35 CNBA Gold
P21 7:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 8 NE - Force Gold
26 22 MBA
P20 8:00 PM Speedway Village - Court 7 Nebraska Lasers Supreme - 5th Gold
42 38 MO - All Missouri Attack
P23 8:00 PM Speedway Village - Court 3 Jr. Monarchs
26 22 Crusader Hoops
Sunday, July 11, 2021
Game Time Location Team Score Team
P1 9:00 AM Kinetic Sports Complex - Court 2 MBA
13 31 Team Factory Select
P8 9:00 AM Speedway Village - Court 8 CSS
29 25 Ubuntu/Timberwolves MIS
P9 9:00 AM Speedway Village - Court 5 All Nebraska Attack - Gray
16 21 Team Factory Regional
P3 11:00 AM Kinetic Sports Complex - Court 1 Elkhorn Elite Diamond
30 16 Nebraska Lasers Supreme - 5th Gold
P30 12:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 1 MO - All Missouri Attack
23 31 MBA
P27 12:30 PM Kinetic Sports Complex - Court 6 Ubuntu/Timberwolves MIS
22 33 Nebraska Lasers Supreme - 6th Silver
P12 1:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 1 NE - Force Gold
32 27 Nebraska Lasers Supreme - 5th Gold
P25 1:00 PM Speedway Village - Court 6 All Nebraska Attack - Gray
27 30 FC Panthers
P22 2:00 PM Speedway Village - Court 6 All Nebraska Attack - Black
17 33 CNBA Gold
P10 3:30 PM Kinetic Sports Complex - Court 5 Team Factory Select
44 24 MO - All Missouri Attack
P7 4:00 PM Speedway Village - Court 6 Nebraska Lasers Supreme - 6th Silver
35 32 FC Panthers
P31 4:00 PM Speedway Village - Court 7 CNBA Gold
17 24 Jr. Monarchs
P5 4:30 PM Kinetic Sports Complex - Court 6 Crusader Hoops
49 22 FORCE - Silver
P15 6:30 PM Kinetic Sports Complex - Court 6 FORCE - Silver
13 45 Jr. Monarchs
P33 6:30 PM Kinetic Sports Complex - Court 5 Crusader Hoops
37 20 Slamrocks

Bracket

No Bracket Games for this Division