Basketball

9th / 10th - Girls

SCB/MAYB - Blowout

Jul 9 - 11, 2021
Lincoln, NE • Waverly, NE
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Team Factory Select

9th / 10th - Girls Champion

Fri Jul 9, 2021 - Sun Jul 11, 2021

Schedule

Filter by:

Friday, July 09, 2021
Game Time Location Team Score Team
P7 5:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 2 15U Nebraska Lasers Supreme - Purple
42 52 OSA Regional - Eldridge
P12 7:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 2 Team Factory Select
44 31 OSA Regional - Eldridge
P2 9:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 2 Ubuntu/Timberwolves MIS
43 41 OSA Regional - Doner
Saturday, July 10, 2021
Game Time Location Team Score Team
P3 8:30 AM Kinetic Sports Complex - Court 5 Team Factory Select
50 22 15U Nebraska Lasers Supreme - Purple
P4 8:30 AM Kinetic Sports Complex - Court 6 OSA Regional - Eldridge
28 60 Nebraska Chaos
P11 10:30 AM Kinetic Sports Complex - Court 5 Nebraska Chaos
64 40 15U Nebraska Lasers Supreme - Purple
P8 1:15 PM Kinetic Sports Complex - Court 3 Team Factory Select
43 42 Nebraska Chaos
P1 3:30 PM Kinetic Sports Complex - Court 5 Northeast NE Storm - Silver
16 42 Tri City Supreme - White
P5 6:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 2 Tri City Supreme - White
22 19 Ubuntu/Timberwolves MIS
P6 6:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 1 Northeast NE Storm - Silver
35 40 OSA Regional - Doner
P9 8:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 2 OSA Regional - Doner
29 33 Tri City Supreme - White
P10 8:00 PM Speedway Village - Court 6 Northeast NE Storm - Silver
22 35 Ubuntu/Timberwolves MIS
Sunday, July 11, 2021
Game Time Location Team Score Team
B1 3:00 PM Speedway Village - Court 7 [1] Tri City Supreme - White
37 36 [2] Nebraska Chaos
B2 3:00 PM Speedway Village - Court 8 [1] Team Factory Select
42 23 [2] Ubuntu/Timberwolves MIS
B5 3:00 PM Speedway Village - Court 3 [3] OSA Regional - Doner
47 42 [4] 15U Nebraska Lasers Supreme - Purple
B6 3:00 PM Speedway Village - Court 4 [3] OSA Regional - Eldridge
38 34 [4] Northeast NE Storm - Silver
B3 5:00 PM Speedway Village - Court 8 [2] Nebraska Chaos
37 30 [2] Ubuntu/Timberwolves MIS
B4 5:00 PM Speedway Village - Court 7 [1] Tri City Supreme - White
17 34 [1] Team Factory Select
B7 5:00 PM Speedway Village - Court 4 [4] 15U Nebraska Lasers Supreme - Purple
43 25 [4] Northeast NE Storm - Silver
B8 5:00 PM Speedway Village - Court 3 [3] OSA Regional - Doner
29 42 [3] OSA Regional - Eldridge