Baseball

Tournament Note

-Teams Will Play Two Saturday Games For Sunday Seeding
-Sunday Games Are Single Elimination
-Pool Play Games Are 1 hour 45 Minute No New Inning
-Semi Finals And Championship Games Are 2 Hours No New Inning

-DAILY GATE FEE IS $5 FOR 18 AND OLDER

11U

MSI Gold Glove

Aug 14 - 15, 2021
Aston, PA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Schedule

Filter by:

Saturday, August 14, 2021
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM Maplezone Sports Institute Field - Field F Delaware Fury 11U #2
2 1 West Chester Dragons #4
P6 8:00 AM Maplezone Sports Institute Field - Field G South Jersey Young Guns #7
8 8 Philadelphia Prime #6
P2 10:00 AM Maplezone Sports Institute Field - Field F Philadelphia Prime #6
3 5 Delaware Fury 11U #2
P7 10:00 AM Maplezone Sports Institute Field - Field G East Brandywine BULLS #5
12 2 South Jersey Young Guns #7
P3 12:00 PM Maplezone Sports Institute Field - Field F West Chester Dragons #4
9 1 Revolution Baseball Club #8
P8 12:00 PM Maplezone Sports Institute Field - Field G Altered Beast 11U #9
2 11 Lower Dauphin 11U #3
P4 2:00 PM Maplezone Sports Institute Field - Field F Lower Dauphin 11U #3
14 7 East Brandywine BULLS #5
P9 2:00 PM Maplezone Sports Institute Field - Field G Delco Futures #1
13 1 Altered Beast 11U #9
P5 4:00 PM Maplezone Sports Institute Field - Field F Delco Futures #1
12 0 Revolution Baseball Club #8
Sunday, August 15, 2021
Game Time Location Team Score Team
B1 8:00 AM Maplezone Sports Institute Field - Field F Revolution Baseball Club #8
3 6 Altered Beast 11U #9
B5 8:00 AM Maplezone Sports Institute Field - Field G Lower Dauphin 11U #3
9 6 Philadelphia Prime #6
B2 10:00 AM Maplezone Sports Institute Field - Field F Delco Futures #1
17 1 [9] Altered Beast 11U #9
B4 10:00 AM Maplezone Sports Institute Field - Field G Delaware Fury 11U #2
12 4 South Jersey Young Guns #7
B3 12:00 PM Maplezone Sports Institute Field - Field F West Chester Dragons #4
5 0 East Brandywine BULLS #5
B7 12:00 PM Maplezone Sports Institute Field - Field G [2] Delaware Fury 11U #2
7 3 [3] Lower Dauphin 11U #3
B6 2:00 PM Maplezone Sports Institute Field - Field F [1] Delco Futures #1
9 8 [4] West Chester Dragons #4
B8 4:00 PM Maplezone Sports Institute Field - Field F [1] Delco Futures #1
5 1 [2] Delaware Fury 11U #2

Bracket

[1] Delco Futures #1
Champion
[2] Delaware Fury 11U #2 - 7
B7 - Sun 8/15 12:00PM Maplezone Sports Institute Field - Field G
[3] Lower Dauphin 11U #3 - 3
Revolution Baseball Club #8 - 3
B1 - Sun 8/15 8:00AM Maplezone Sports Institute Field - Field F
Altered Beast 11U #9 - 6
West Chester Dragons #4 - 5
B3 - Sun 8/15 12:00PM Maplezone Sports Institute Field - Field F
East Brandywine BULLS #5 - 0
[1] Delco Futures #1 - 9
B6 - Sun 8/15 2:00PM Maplezone Sports Institute Field - Field F
[4] West Chester Dragons #4 - 8
Delco Futures #1 - 17
B2 - Sun 8/15 10:00AM Maplezone Sports Institute Field - Field F
[9] Altered Beast 11U #9 - 1
Delaware Fury 11U #2 - 12
B4 - Sun 8/15 10:00AM Maplezone Sports Institute Field - Field G
South Jersey Young Guns #7 - 4
[1] Delco Futures #1 - 5
B8 - Sun 8/15 4:00PM Maplezone Sports Institute Field - Field F
[2] Delaware Fury 11U #2 - 1
Lower Dauphin 11U #3 - 9
B5 - Sun 8/15 8:00AM Maplezone Sports Institute Field - Field G
Philadelphia Prime #6 - 6