Baseball

Community 9

2021 MBA End of Season Tournaments

Jun 21 - 29, 2021
Excelsior, MN • Minnetonka, MN • Shorewood, MN
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

THE SUBURBAN

Community 9 Champion

Mon Jun 21, 2021 - Tue Jun 29, 2021

Teams

Schedule

Filter by:

Monday, June 21, 2021
Game Time Location Team Score Team
B1 5:00 PM Freeman Park - Freeman 3 [8] AMJ CONSTRUCTION
18 17 [9] TONKA SMILES
B2 5:00 PM Bennett Family Park - Bennett 4 [6] COPPERWOOD REAL ESTATE
4 9 [11] GOPHER ACE HARDWARE
B3 7:00 PM Bennett Family Park - Bennett 4 [7] GREENWOOD MARINA
9 10 [10] PAIS
Tuesday, June 22, 2021
Game Time Location Team Score Team
B6 5:00 PM Freeman Park - Freeman 1 [3] SOTA LICIOUS
15 4 [11] GOPHER ACE HARDWARE
B5 5:30 PM Excelsior Commons [1] UNIVERSAL ATHLETICS
11 13 [8] AMJ CONSTRUCTION
B7 7:00 PM Freeman Park - Freeman 1 [2] LAKE RUNNING COMPANY
11 6 [10] PAIS
B4 7:30 PM Excelsior Commons [4] THE SUBURBAN
7 3 [5] MAD DOG PRODUCTS
Thursday, June 24, 2021
Game Time Location Team Score Team
B11 5:00 PM Bennett Family Park - Bennett 2 GREENWOOD MARINA
8 20 TONKA SMILES
B13 5:00 PM Freeman Park - Freeman 1 MAD DOG PRODUCTS
16 4 GOPHER ACE HARDWARE
B12 7:00 PM Freeman Park - Freeman 1 COPPERWOOD REAL ESTATE
7 6 PAIS
Friday, June 25, 2021
Game Time Location Team Score Team
B8 5:00 PM Freeman Park - Freeman 3 [8] AMJ CONSTRUCTION
3 17 [4] THE SUBURBAN
B14 5:30 PM Excelsior Commons UNIVERSAL ATHLETICS
8 13 [9] TONKA SMILES
B9 7:00 PM Freeman Park - Freeman 3 [3] SOTA LICIOUS
5 10 [2] LAKE RUNNING COMPANY
B15 7:30 PM Excelsior Commons [6] COPPERWOOD REAL ESTATE
17 15 [5] MAD DOG PRODUCTS
Saturday, June 26, 2021
Game Time Location Team Score Team
B10 2:00 PM Bennett Family Park - Bennett 4 [4] THE SUBURBAN
11 5 [2] LAKE RUNNING COMPANY
Sunday, June 27, 2021
Game Time Location Team Score Team
B16 2:00 PM Bennett Family Park - Bennett 2 [9] TONKA SMILES
11 7 [6] COPPERWOOD REAL ESTATE
Tuesday, June 29, 2021
Game Time Location Team Score Team
B17 6:00 PM Freeman Park - Freeman 3 [8] AMJ CONSTRUCTION
7 22 [3] SOTA LICIOUS

Bracket

Consolation Bracket
Losers of games 1-7 will move to the consolation bracket and be re-seeded
with the highest remaining seed moving directly to the semi-finals
Championship Bracket
[4] THE SUBURBAN
Champion
[9] TONKA SMILES
Consolation Champion
[3] SOTA LICIOUS
3rd Place
[1] UNIVERSAL ATHLETICS - 11
B5 - Tue 6/22 5:30PM Excelsior Commons
[8] AMJ CONSTRUCTION - 13
[8] AMJ CONSTRUCTION - 18
B1 - Mon 6/21 5:00PM Freeman Park - Freeman 3
[9] TONKA SMILES - 17
[6] COPPERWOOD REAL ESTATE - 4
B2 - Mon 6/21 5:00PM Bennett Family Park - Bennett 4
[11] GOPHER ACE HARDWARE - 9
[8] AMJ CONSTRUCTION - 3
B8 - Fri 6/25 5:00PM Freeman Park - Freeman 3
[4] THE SUBURBAN - 17
[4] THE SUBURBAN - 7
B4 - Tue 6/22 7:30PM Excelsior Commons
[5] MAD DOG PRODUCTS - 3
[2] LAKE RUNNING COMPANY - 11
B7 - Tue 6/22 7:00PM Freeman Park - Freeman 1
[10] PAIS - 6
[3] SOTA LICIOUS - 5
B9 - Fri 6/25 7:00PM Freeman Park - Freeman 3
[2] LAKE RUNNING COMPANY - 10
[4] THE SUBURBAN - 11
B10 - Sat 6/26 2:00PM Bennett Family Park - Bennett 4
[2] LAKE RUNNING COMPANY - 5
[7] GREENWOOD MARINA - 9
B3 - Mon 6/21 7:00PM Bennett Family Park - Bennett 4
[10] PAIS - 10
[3] SOTA LICIOUS - 15
B6 - Tue 6/22 5:00PM Freeman Park - Freeman 1
[11] GOPHER ACE HARDWARE - 4
[6] COPPERWOOD REAL ESTATE - 17
B15 - Fri 6/25 7:30PM Excelsior Commons
[5] MAD DOG PRODUCTS - 15
UNIVERSAL ATHLETICS - 8
B14 - Fri 6/25 5:30PM Excelsior Commons
[9] TONKA SMILES - 13
[9] TONKA SMILES - 11
B16 - Sun 6/27 2:00PM Bennett Family Park - Bennett 2
[6] COPPERWOOD REAL ESTATE - 7
GREENWOOD MARINA - 8
B11 - Thu 6/24 5:00PM Bennett Family Park - Bennett 2
TONKA SMILES - 20
COPPERWOOD REAL ESTATE - 7
B12 - Thu 6/24 7:00PM Freeman Park - Freeman 1
PAIS - 6
MAD DOG PRODUCTS - 16
B13 - Thu 6/24 5:00PM Freeman Park - Freeman 1
GOPHER ACE HARDWARE - 4
[8] AMJ CONSTRUCTION - 7
B17 - Tue 6/29 6:00PM Freeman Park - Freeman 3
[3] SOTA LICIOUS - 22