Hockey

10UA

Alexandria Big Ole 10UA '21/'22

Dec 10 - 12, 2021
Alexandria, MN • Sauk Centre, MN
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Pool A
Team W L
Anoka Rogers 10UA (Anoka, Minnesota) 3 0
Alexandria 10UA 2 1
Minneapolis Storm 10UA (Minneapolis, MN) 1 2
NWC Riverhawks 10UA (ALBERTVILLE, MN) 0 3
Pool B
Team W L
Fargo Freeze 10UA (Fargo, ND) 3 0
Rosemount Irish 10UA (Rosemount, MN) 1 1
Central MN Riverblades 10UA (Sartell, mn) 1 1
Champlin Park/Coon Rapids 10UA (Champlin, MN) 0 3

Schedule

Filter by:

Friday, December 10, 2021
Game Time Location Team Score Team
P1 12:00 PM Runestone Community Center - Main Rink Alexandria 10UA
1 3 Anoka Rogers 10UA
P2 1:30 PM Runestone Community Center - Main Rink NWC Riverhawks 10UA
1 4 Minneapolis Storm 10UA
P3 6:15 PM Runestone Community Center - West Rink Champlin Park/Coon Rapids 10UA
4 5 Central MN Riverblades 10UA
P4 7:45 PM Runestone Community Center - West Rink Rosemount Irish 10UA
0 4 Fargo Freeze 10UA
Saturday, December 11, 2021
Game Time Location Team Score Team
P5 8:00 AM Runestone Community Center - West Rink Anoka Rogers 10UA
6 1 NWC Riverhawks 10UA
P6 9:30 AM Runestone Community Center - West Rink Minneapolis Storm 10UA
2 3 Alexandria 10UA
P7 11:00 AM Runestone Community Center - West Rink Central MN Riverblades 10UA
2 2 Rosemount Irish 10UA
P8 12:30 PM Runestone Community Center - West Rink Fargo Freeze 10UA
6 3 Champlin Park/Coon Rapids 10UA
P9 3:00 PM Runestone Community Center - West Rink Minneapolis Storm 10UA
2 6 Anoka Rogers 10UA
P10 4:30 PM Runestone Community Center - West Rink Alexandria 10UA
4 0 NWC Riverhawks 10UA
P11 6:00 PM Runestone Community Center - West Rink Rosemount Irish 10UA
4 1 Champlin Park/Coon Rapids 10UA
P12 7:30 PM Runestone Community Center - West Rink Central MN Riverblades 10UA
1 8 Fargo Freeze 10UA
Sunday, December 12, 2021
Game Time Location Team Score Team
B13 8:00 AM Runestone Community Center - Main Rink [4] NWC Riverhawks 10UA
2 6 [4] Champlin Park/Coon Rapids 10UA
B14 9:30 AM Runestone Community Center - Main Rink [3] Minneapolis Storm 10UA
5 4 [3] Central MN Riverblades 10UA
B15 11:00 AM Runestone Community Center - West Rink [2] Alexandria 10UA
0 3 [2] Rosemount Irish 10UA
B16 12:30 PM Runestone Community Center - Main Rink [1] Anoka Rogers 10UA
3 2 [1] Fargo Freeze 10UA

Bracket

[4] NWC Riverhawks 10UA - 2
B13 - Sun 12/12 8:00AM Runestone Community Center - Main Rink
[4] Champlin Park/Coon Rapids 10UA - 6
[1] Anoka Rogers 10UA - 3
B16 - Sun 12/12 12:30PM Runestone Community Center - Main Rink
[1] Fargo Freeze 10UA - 2
[2] Alexandria 10UA - 0
B15 - Sun 12/12 11:00AM Runestone Community Center - West Rink
[2] Rosemount Irish 10UA - 3
[3] Minneapolis Storm 10UA - 5
B14 - Sun 12/12 9:30AM Runestone Community Center - Main Rink
[3] Central MN Riverblades 10UA - 4