Hockey

Division 1 - Male

Alexandria Big Ole Peewee B '21/'22

Dec 17 - 19, 2021
Alexandria, MN
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Pool A
Team W L T
GD
GS
GA
Armstrong Cooper (New Hope, MN) 3 0 0 9 12 3
Minot Wolves (MINOT, ND) 2 1 0 13 27 6
Alexandria 1 2 0 -8 6 20
Minnetonka 0 3 0 -14 2 18
Pool B
Team W L T
GD
GS
GA
Minneapolis 3 0 0 21 43 2
West Fargo White (West Fargo, North Dakota) 2 1 0 2 14 17
Spring Lake Park (Blaine, MN) 0 2 1 -9 6 18
Fergus Falls 0 2 1 -14 6 32

Schedule

Filter by:

Friday, December 17, 2021
Game Time Location Team Score Team
P1 12:00 PM Runestone Community Center - Main Rink Alexandria
2 15 Minot Wolves
P2 1:30 PM Runestone Community Center - Main Rink Armstrong Cooper
5 0 Minnetonka
P3 6:00 PM Runestone Community Center - Main Rink West Fargo White
1 14 Minneapolis
P4 7:30 PM Runestone Community Center - Main Rink Fergus Falls
4 4 Spring Lake Park
Saturday, December 18, 2021
Game Time Location Team Score Team
P5 8:00 AM Runestone Community Center - West Rink Minnetonka
1 3 Alexandria
P6 9:30 AM Runestone Community Center - West Rink Minot Wolves
2 3 Armstrong Cooper
P7 11:00 AM Runestone Community Center - West Rink Minneapolis
19 1 Fergus Falls
P8 12:30 PM Runestone Community Center - West Rink Spring Lake Park
2 4 West Fargo White
P9 3:00 PM Runestone Community Center - West Rink Alexandria
1 4 Armstrong Cooper
P10 4:30 PM Runestone Community Center - West Rink Minnetonka
1 10 Minot Wolves
P11 6:00 PM Runestone Community Center - West Rink Fergus Falls
1 9 West Fargo White
P12 7:30 PM Runestone Community Center - West Rink Minneapolis
10 0 Spring Lake Park
Sunday, December 19, 2021
Game Time Location Team Score Team
B13 8:00 AM Runestone Community Center - Main Rink [4] Minnetonka
1 0 [4] Fergus Falls
B14 9:30 AM Runestone Community Center - Main Rink [3] Alexandria
2 10 [3] Spring Lake Park
B15 11:00 AM Runestone Community Center - West Rink [2] Minot Wolves
5 4 [2] West Fargo White
B16 12:30 PM Runestone Community Center - Main Rink [1] Armstrong Cooper
1 9 [1] Minneapolis

Bracket

[2] Minot Wolves - 5
B15 - Sun 12/19 11:00AM Runestone Community Center - West Rink
[2] West Fargo White - 4
[3] Alexandria - 2
B14 - Sun 12/19 9:30AM Runestone Community Center - Main Rink
[3] Spring Lake Park - 10
[4] Minnetonka - 1
B13 - Sun 12/19 8:00AM Runestone Community Center - Main Rink
[4] Fergus Falls - 0
[1] Armstrong Cooper - 1
B16 - Sun 12/19 12:30PM Runestone Community Center - Main Rink
[1] Minneapolis - 9