Baseball

16U

16U National Championship - University of Louisville

Jun 30 - Jul 4, 2021
IN • KY
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Pool A
Team W L T
RD
RS
RA
NYC Rising Stars 0 0 0 0 0 0
Lake Erie Tritons 16u Scout 0 0 0 0 0 0
Detroit Metro Stars Plouffe 16U 0 0 0 0 0 0
Demand Command Toledo Tansel 0 0 0 0 0 0
16u MMW - Victus National 0 0 0 0 0 0
Pool B
Team W L T
RD
RS
RA
Midwest Astros 16U Marrow 0 0 0 0 0 0
MaxPower Baseball Academy 2023 0 0 0 0 0 0
Hurricanes 16U 0 0 0 0 0 0
Diamond Hit Club 16u Cleveland 0 0 0 0 0 0
Blueprint Baseball 16U 0 0 0 0 0 0
Pool C
Team W L T
RD
RS
RA
Champaign Xpress 0 0 0 0 0 0
DBACKS 16U Mannan 0 0 0 0 0 0
playmakers 16 0 0 0 0 0 0
Canes Kentucky Boils 0 0 0 0 0 0
SWA STORM 0 0 0 0 0 0
Cincy Flames - Stidham 0 0 0 0 0 0
Pool D
Team W L T
RD
RS
RA
Legacy Baseball - Theisen 0 0 0 0 0 0
16u Indiana Twins 0 0 0 0 0 0
KHawks 0 0 0 0 0 0
HOJO Elite 16U Platinum 0 0 0 0 0 0
Cincy Flames 16U Hargreaves 0 0 0 0 0 0
Pool E
Team W L T
RD
RS
RA
Cincinnati Aces Elite 16u 0 0 0 0 0 0
DBACKS 16U Vilorio 0 0 0 0 0 0
Commonwealth 16U Grays Black 0 0 0 0 0 0
BB Young Guns 16U 0 0 0 0 0 0
5 Star Great Lakes Chiefs 2023 Black 0 0 0 0 0 0
Pool F
Team W L T
RD
RS
RA
HOJO Elite Diamond 0 0 0 0 0 0
Cincinnati Hornets - 16U 0 0 0 0 0 0
Commonwealth 16U Xpress Blue 0 0 0 0 0 0
Detroit Metro Stars 16U Red 0 0 0 0 0 0
CLE Prospects 0 0 0 0 0 0
Pool G
Team W L T
RD
RS
RA
LCB Legends 16u 0 0 0 0 0 0
16U NC Bruins 0 0 0 0 0 0
Mason Monarchs 16U 0 0 0 0 0 0
NYC Rising Stars Prime 0 0 0 0 0 0
Z20 Bats 15U 0 0 0 0 0 0
KBA 0 0 0 0 0 0
Pool H
Team W L T
RD
RS
RA
MidAmerica Prospects 16u 0 0 0 0 0 0
Midwest Irish 16U 0 0 0 0 0 0
Demand Command Toledo Fischer 0 0 0 0 0 0
Canton Michigan Marlins 0 0 0 0 0 0
Dallas Tigers Ahearne 16u 0 0 0 0 0 0
Pool I
Team W L T
RD
RS
RA
Indiana Nitro 0 0 0 0 0 0
TCR Maroon 0 0 0 0 0 0
Motor City Bulldogs 16U 0 0 0 0 0 0
Spiders Baseball Club 0 0 0 0 0 0
SE Rawlings Mad Mavericks KY 0 0 0 0 0 0
Pool J
Team W L T
RD
RS
RA
Motor City Hit Dogs - Legree 0 0 0 0 0 0
Locos Express 16U 0 0 0 0 0 0
KBC West 16U Ivester 0 0 0 0 0 0
TCR Gold 0 0 0 0 0 0
Indiana Spikes Cruz 0 0 0 0 0 0
Pool K
Team W L T
RD
RS
RA
Arrows Elite 15u 0 0 0 0 0 0
Ohio Heat 0 0 0 0 0 0
Indiana Expos American 0 0 0 0 0 0
KBC 16U Blue 0 0 0 0 0 0
Michigan Blue Jays - Dishman 0 0 0 0 0 0
Pool L
Team W L T
RD
RS
RA
Indiana Expos National 0 0 0 0 0 0
Rippers Baseball 0 0 0 0 0 0
KBC 16U Prime 0 0 0 0 0 0
Mid Ohio Bullets 0 0 0 0 0 0
Michigan Blue Jays - Rhodes 0 0 0 0 0 0
Pool M
Team W L T
RD
RS
RA
Mavericks 0 0 0 0 0 0
Springfield Mets 0 0 0 0 0 0
Michigan Bulls - Guenther 0 0 0 0 0 0
NEO Elite Black 0 0 0 0 0 0
Beaver Valley 16U Red 0 0 0 0 0 0
Pool N
Team W L T
RD
RS
RA
Mac N Seitz 16U Saia 0 0 0 0 0 0
16u Indiana Braves Coughlan 0 0 0 0 0 0
Midland Tomahawks 0 0 0 0 0 0
Michigan Blue Jays 16U - Henseler 0 0 0 0 0 0
Shock Baseball Club 0 0 0 0 0 0
Pool O
Team W L T
RD
RS
RA
West Oakland Wings 16U 0 0 0 0 0 0
Vipers Baseball Club - 2023 Adell 0 0 0 0 0 0
Ohio Elite - Oxender 0 0 0 0 0 0
OKPWP 16U - Frazier 0 0 0 0 0 0
Florida Heat 0 0 0 0 0 0
Pool P
Team W L T
RD
RS
RA
Jeffersontown Strike 0 0 0 0 0 0
Wolfepack 2023 0 0 0 0 0 0
Ohio Elite Statzer 0 0 0 0 0 0
WVBC Hounds 0 0 0 0 0 0
Motor City Hit Dogs 0 0 0 0 0 0
Pool Q
Team W L T
RD
RS
RA
Rawlings Tigers 2023 Scout 0 0 0 0 0 0
Dbacks Elite 0 0 0 0 0 0
16U Extreme Elite National 0 0 0 0 0 0
Richmond Flying Squirrels 0 0 0 0 0 0
Ohio Elite 2023 0 0 0 0 0 0
Pool R
Team W L T
RD
RS
RA
Midland Mohicans 0 0 0 0 0 0
Dbacks Avery 0 0 0 0 0 0
Warriors Baseball Club 16U 0 0 0 0 0 0
MidAmerica yankees 16u 0 0 0 0 0 0
Demand Command 16u Forner 0 0 0 0 0 0
Pool S
Team W L T
RD
RS
RA
Midwest Astros - Walters 0 0 0 0 0 0
Southwest Oakland Warriors 0 0 0 0 0 0
Louisville Bulldogs 0 0 0 0 0 0
Xenia Scouts 0 0 0 0 0 0
Warriors Baseball Club 16U White 0 0 0 0 0 0

Schedule

Filter by:

Wednesday, June 30, 2021
Game Time Location Team Score Team
P11 9:00 AM Spalding Unviersity Commonwealth 16U Grays Black
DBACKS 16U Vilorio
P13 9:00 AM Ballard High School Cincinnati Hornets - 16U
Commonwealth 16U Xpress Blue
P45 9:00 AM St. Matthews - Voll Canes Kentucky Boils
playmakers 16
P66 9:00 AM Eastern High School Indiana Expos National
Mid Ohio Bullets
P83 9:00 AM St. Matthews - McCandless Diamond Hit Club 16u Cleveland
Hurricanes 16U
P6 11:15 AM St. Matthews - Voll playmakers 16
Champaign Xpress
P8 11:15 AM St. Matthews - McCandless Cincy Flames 16U Hargreaves
HOJO Elite 16U Platinum
P14 11:15 AM Southern High School Z20 Bats 15U
KBA
P18 11:15 AM Louisville Bats Midwest Irish 16U
Demand Command Toledo Fischer
P19 11:15 AM Waggener High School TCR Maroon
SE Rawlings Mad Mavericks KY
P61 11:15 AM Butler Traditional High School Motor City Hit Dogs - Legree
TCR Gold
P71 11:15 AM Pleasure Ridge Park High School Vipers Baseball Club - 2023 Adell
Ohio Elite - Oxender
P108 11:15 AM Fern Creek High School Michigan Bulls - Guenther
NEO Elite Black
P116 11:15 AM Hanover College Ohio Elite 2023
Dbacks Elite
P153 11:15 AM Floyd Central High School Wolfepack 2023
Jeffersontown Strike
P168 11:15 AM Spalding Unviersity Cincinnati Aces Elite 16u
Commonwealth 16U Grays Black
P184 11:15 AM Eastern High School Mac N Seitz 16U Saia
Shock Baseball Club
P194 11:15 AM Western High School Louisville Bulldogs
Midwest Astros - Walters
P5 1:30 PM St. Matthews - Voll DBACKS 16U Mannan
Canes Kentucky Boils
P43 1:30 PM St. Matthews - McCandless Hurricanes 16U
Blueprint Baseball 16U
P53 1:30 PM Ballard High School HOJO Elite Diamond
Commonwealth 16U Xpress Blue
P59 1:30 PM Waggener High School Indiana Nitro
TCR Maroon
P63 1:30 PM Louisville Bats KBC 16U Blue
Indiana Expos American
P72 1:30 PM Pleasure Ridge Park High School OKPWP 16U - Frazier
West Oakland Wings 16U
P80 1:30 PM Western High School Southwest Oakland Warriors
Xenia Scouts
P96 1:30 PM Southern High School 16U NC Bruins
Z20 Bats 15U
P106 1:30 PM Eastern High School Mid Ohio Bullets
KBC 16U Prime
P118 1:30 PM Fern Creek High School Dbacks Avery
Warriors Baseball Club 16U
P124 1:30 PM Bellarmine University Diamond Hit Club 16u Cleveland
MaxPower Baseball Academy 2023
P130 1:30 PM Spalding Unviersity BB Young Guns 16U
DBACKS 16U Vilorio
P148 1:30 PM Butler Traditional High School Mavericks
Beaver Valley 16U Red
P183 1:30 PM Hanover College Michigan Blue Jays 16U - Henseler
16u Indiana Braves Coughlan
P187 1:30 PM Floyd Central High School Motor City Hit Dogs
Wolfepack 2023
P1 3:45 PM Bellarmine University Detroit Metro Stars Plouffe 16U
Demand Command Toledo Tansel
P7 3:45 PM St. Matthews - Voll Cincy Flames - Stidham
SWA STORM
P10 3:45 PM Spalding Unviersity Cincinnati Aces Elite 16u
5 Star Great Lakes Chiefs 2023 Black
P12 3:45 PM Ballard High School CLE Prospects
HOJO Elite Diamond
P17 3:45 PM Louisville Bats MidAmerica Prospects 16u
Dallas Tigers Ahearne 16u
P20 3:45 PM Waggener High School Spiders Baseball Club
Motor City Bulldogs 16U
P21 3:45 PM Butler Traditional High School TCR Gold
KBC West 16U Ivester
P30 3:45 PM Eastern High School Shock Baseball Club
Midland Tomahawks
P48 3:45 PM St. Matthews - McCandless KHawks
Cincy Flames 16U Hargreaves
P94 3:45 PM Southern High School NYC Rising Stars Prime
KBA
P105 3:45 PM Hanover College Rippers Baseball
Michigan Blue Jays - Rhodes
P111 3:45 PM Pleasure Ridge Park High School Florida Heat
Vipers Baseball Club - 2023 Adell
P120 3:45 PM Western High School Xenia Scouts
Louisville Bulldogs
P156 3:45 PM Fern Creek High School Richmond Flying Squirrels
Rawlings Tigers 2023 Scout
P188 3:45 PM Floyd Central High School WVBC Hounds
Ohio Elite Statzer
P84 5:00 PM University of Louisville Midwest Astros 16U Marrow
Blueprint Baseball 16U
P9 6:00 PM St. Matthews - McCandless 16u Indiana Twins
Legacy Baseball - Theisen
P22 6:00 PM Waggener High School Locos Express 16U
Indiana Spikes Cruz
P23 6:00 PM Hanover College Indiana Expos American
Michigan Blue Jays - Dishman
P24 6:00 PM Spalding Unviersity Ohio Heat
Arrows Elite 15u
P32 6:00 PM Pleasure Ridge Park High School Florida Heat
West Oakland Wings 16U
P57 6:00 PM St. Matthews - Voll Canton Michigan Marlins
MidAmerica Prospects 16u
P82 6:00 PM Bellarmine University Lake Erie Tritons 16u Scout
Detroit Metro Stars Plouffe 16U
P95 6:00 PM Southern High School LCB Legends 16u
Mason Monarchs 16U
P107 6:00 PM Butler Traditional High School Mavericks
Springfield Mets
P115 6:00 PM Fern Creek High School Richmond Flying Squirrels
16U Extreme Elite National
P191 6:00 PM Eastern High School Midland Mohicans
MidAmerica yankees 16u
P192 6:00 PM Ballard High School Warriors Baseball Club 16U
Demand Command 16u Forner
P193 6:00 PM Western High School Southwest Oakland Warriors
Warriors Baseball Club 16U White
P81 7:15 PM University of Louisville 16u MMW - Victus National
NYC Rising Stars
Thursday, July 01, 2021
Game Time Location Team Score Team
P29 9:00 AM Waggener High School Mac N Seitz 16U Saia
Michigan Blue Jays 16U - Henseler
P40 9:00 AM Eastern High School Midwest Astros - Walters
Xenia Scouts
P44 9:00 AM Butler Traditional High School MaxPower Baseball Academy 2023
Midwest Astros 16U Marrow
P46 9:00 AM Fern Creek High School DBACKS 16U Mannan
Cincy Flames - Stidham
P51 9:00 AM Western High School 5 Star Great Lakes Chiefs 2023 Black
DBACKS 16U Vilorio
P52 9:00 AM Spalding Unviersity Detroit Metro Stars 16U Red
CLE Prospects
P58 9:00 AM Pleasure Ridge Park High School Dallas Tigers Ahearne 16u
Demand Command Toledo Fischer
P68 9:00 AM St. Matthews - Voll Beaver Valley 16U Red
Michigan Bulls - Guenther
P140 9:00 AM St. Matthews - McCandless Spiders Baseball Club
SE Rawlings Mad Mavericks KY
P154 9:00 AM Ballard High School Ohio Elite Statzer
Motor City Hit Dogs
P2 11:15 AM Southern High School 16u MMW - Victus National
Lake Erie Tritons 16u Scout
P49 11:15 AM Hanover College HOJO Elite 16U Platinum
Legacy Baseball - Theisen
P60 11:15 AM St. Matthews - McCandless SE Rawlings Mad Mavericks KY
Motor City Bulldogs 16U
P67 11:15 AM St. Matthews - Voll Springfield Mets
NEO Elite Black
P70 11:15 AM Waggener High School Michigan Blue Jays 16U - Henseler
Midland Tomahawks
P87 11:15 AM Fern Creek High School Champaign Xpress
DBACKS 16U Mannan
P90 11:15 AM Western High School Commonwealth 16U Grays Black
BB Young Guns 16U
P92 11:15 AM Spalding Unviersity Cincinnati Hornets - 16U
Detroit Metro Stars 16U Red
P98 11:15 AM Pleasure Ridge Park High School Demand Command Toledo Fischer
MidAmerica Prospects 16u
P103 11:15 AM Eastern High School Ohio Heat
KBC 16U Blue
P114 11:15 AM Ballard High School Jeffersontown Strike
WVBC Hounds
P135 11:15 AM Louisville Bats NYC Rising Stars Prime
16U NC Bruins
P136 11:15 AM Bellarmine University Mason Monarchs 16U
Z20 Bats 15U
P158 11:15 AM Floyd Central High School Demand Command 16u Forner
Midland Mohicans
P164 11:15 AM Butler Traditional High School Blueprint Baseball 16U
Diamond Hit Club 16u Cleveland
P25 1:30 PM Louisville Bats KBC 16U Prime
Indiana Expos National
P31 1:30 PM Waggener High School Ohio Elite - Oxender
OKPWP 16U - Frazier
P37 1:30 PM Floyd Central High School Warriors Baseball Club 16U
Midland Mohicans
P62 1:30 PM St. Matthews - Voll KBC West 16U Ivester
Indiana Spikes Cruz
P75 1:30 PM Ballard High School 16U Extreme Elite National
Dbacks Elite
P76 1:30 PM Western High School Rawlings Tigers 2023 Scout
Ohio Elite 2023
P85 1:30 PM Fern Creek High School Cincy Flames - Stidham
Canes Kentucky Boils
P89 1:30 PM Hanover College Legacy Baseball - Theisen
Cincy Flames 16U Hargreaves
P93 1:30 PM Pleasure Ridge Park High School Commonwealth 16U Xpress Blue
CLE Prospects
P99 1:30 PM St. Matthews - McCandless Spiders Baseball Club
Indiana Nitro
P104 1:30 PM Eastern High School Arrows Elite 15u
Indiana Expos American
P119 1:30 PM Spalding Unviersity Midwest Astros - Walters
Warriors Baseball Club 16U White
P122 1:30 PM Southern High School 16u MMW - Victus National
Demand Command Toledo Tansel
P134 1:30 PM Bellarmine University KBA
LCB Legends 16u
P163 1:30 PM Butler Traditional High School MaxPower Baseball Academy 2023
Hurricanes 16U
P15 3:45 PM Butler Traditional High School Mason Monarchs 16U
16U NC Bruins
P26 3:45 PM Bellarmine University Rippers Baseball
Mid Ohio Bullets
P27 3:45 PM Louisville Bats NEO Elite Black
Beaver Valley 16U Red
P28 3:45 PM St. Matthews - Voll Mavericks
Michigan Bulls - Guenther
P38 3:45 PM Floyd Central High School Demand Command 16u Forner
Dbacks Avery
P42 3:45 PM Southern High School Demand Command Toledo Tansel
Lake Erie Tritons 16u Scout
P50 3:45 PM Western High School BB Young Guns 16U
Cincinnati Aces Elite 16u
P73 3:45 PM Ballard High School Wolfepack 2023
WVBC Hounds
P86 3:45 PM Fern Creek High School SWA STORM
playmakers 16
P97 3:45 PM Pleasure Ridge Park High School Midwest Irish 16U
Canton Michigan Marlins
P100 3:45 PM St. Matthews - McCandless Motor City Bulldogs 16U
TCR Maroon
P109 3:45 PM Waggener High School Shock Baseball Club
16u Indiana Braves Coughlan
P129 3:45 PM Hanover College 16u Indiana Twins
HOJO Elite 16U Platinum
P133 3:45 PM Spalding Unviersity Cincinnati Hornets - 16U
HOJO Elite Diamond
P144 3:45 PM Eastern High School Ohio Heat
Michigan Blue Jays - Dishman
P35 5:00 PM University of Louisville Dbacks Elite
Rawlings Tigers 2023 Scout
P36 6:00 PM Pleasure Ridge Park High School Richmond Flying Squirrels
Ohio Elite 2023
P39 6:00 PM Ballard High School Louisville Bulldogs
Southwest Oakland Warriors
P41 6:00 PM Fern Creek High School NYC Rising Stars
Detroit Metro Stars Plouffe 16U
P64 6:00 PM Eastern High School Michigan Blue Jays - Dishman
Arrows Elite 15u
P65 6:00 PM Spalding Unviersity Michigan Blue Jays - Rhodes
KBC 16U Prime
P88 6:00 PM Hanover College 16u Indiana Twins
KHawks
P101 6:00 PM St. Matthews - McCandless Locos Express 16U
Motor City Hit Dogs - Legree
P102 6:00 PM St. Matthews - Voll Indiana Spikes Cruz
TCR Gold
P151 6:00 PM Southern High School Vipers Baseball Club - 2023 Adell
West Oakland Wings 16U
P157 6:00 PM Floyd Central High School MidAmerica yankees 16u
Dbacks Avery
P152 7:15 PM University of Louisville Florida Heat
OKPWP 16U - Frazier
Friday, July 02, 2021
Game Time Location Team Score Team
P33 9:00 AM Eastern High School WVBC Hounds
Motor City Hit Dogs
P34 9:00 AM Ballard High School Ohio Elite Statzer
Jeffersontown Strike
P56 9:00 AM Hanover College 16U NC Bruins
LCB Legends 16u
P125 9:00 AM Fern Creek High School Canes Kentucky Boils
SWA STORM
P139 9:00 AM Butler Traditional High School Indiana Nitro
Motor City Bulldogs 16U
P146 9:00 AM Southern High School Rippers Baseball
Indiana Expos National
P149 9:00 AM St. Matthews - Voll 16u Indiana Braves Coughlan
Midland Tomahawks
P170 9:00 AM St. Matthews - McCandless CLE Prospects
Cincinnati Hornets - 16U
P172 9:00 AM Floyd Central High School MidAmerica Prospects 16u
Midwest Irish 16U
P178 9:00 AM Spalding Unviersity Indiana Expos American
Ohio Heat
P182 9:00 AM Pleasure Ridge Park High School NEO Elite Black
Mavericks
P54 11:15 AM Hanover College KBA
Mason Monarchs 16U
P79 11:15 AM Ballard High School Warriors Baseball Club 16U White
Louisville Bulldogs
P91 11:15 AM Eastern High School DBACKS 16U Vilorio
Cincinnati Aces Elite 16u
P110 11:15 AM St. Matthews - Voll Midland Tomahawks
Mac N Seitz 16U Saia
P112 11:15 AM Bellarmine University West Oakland Wings 16U
Ohio Elite - Oxender
P123 11:15 AM Pleasure Ridge Park High School Hurricanes 16U
Midwest Astros 16U Marrow
P126 11:15 AM Spalding Unviersity Cincy Flames - Stidham
Champaign Xpress
P128 11:15 AM Waggener High School KHawks
Legacy Baseball - Theisen
P132 11:15 AM Louisville Bats Detroit Metro Stars 16U Red
Commonwealth 16U Xpress Blue
P137 11:15 AM Floyd Central High School Canton Michigan Marlins
Demand Command Toledo Fischer
P142 11:15 AM Western High School Locos Express 16U
KBC West 16U Ivester
P143 11:15 AM Fern Creek High School KBC 16U Blue
Arrows Elite 15u
P155 11:15 AM St. Matthews - McCandless 16U Extreme Elite National
Ohio Elite 2023
P173 11:15 AM Butler Traditional High School SE Rawlings Mad Mavericks KY
Indiana Nitro
P180 11:15 AM Southern High School KBC 16U Prime
Rippers Baseball
P3 1:30 PM St. Matthews - McCandless Blueprint Baseball 16U
MaxPower Baseball Academy 2023
P16 1:30 PM Hanover College NYC Rising Stars Prime
LCB Legends 16u
P74 1:30 PM University of Louisville Motor City Hit Dogs
Jeffersontown Strike
P77 1:30 PM Louisville Bats MidAmerica yankees 16u
Warriors Baseball Club 16U
P113 1:30 PM Bellarmine University Ohio Elite Statzer
Wolfepack 2023
P121 1:30 PM Ballard High School NYC Rising Stars
Lake Erie Tritons 16u Scout
P127 1:30 PM Spalding Unviersity playmakers 16
DBACKS 16U Mannan
P131 1:30 PM Eastern High School Commonwealth 16U Grays Black
5 Star Great Lakes Chiefs 2023 Black
P138 1:30 PM Floyd Central High School Midwest Irish 16U
Dallas Tigers Ahearne 16u
P141 1:30 PM Western High School Motor City Hit Dogs - Legree
Indiana Spikes Cruz
P165 1:30 PM Waggener High School HOJO Elite 16U Platinum
KHawks
P174 1:30 PM Butler Traditional High School TCR Maroon
Spiders Baseball Club
P177 1:30 PM Fern Creek High School Michigan Blue Jays - Dishman
KBC 16U Blue
P179 1:30 PM Southern High School Indiana Expos National
Michigan Blue Jays - Rhodes
P181 1:30 PM Pleasure Ridge Park High School Beaver Valley 16U Red
Springfield Mets
P190 1:30 PM St. Matthews - Voll Dbacks Elite
Richmond Flying Squirrels
P4 3:45 PM Pleasure Ridge Park High School Diamond Hit Club 16u Cleveland
Midwest Astros 16U Marrow
P47 3:45 PM Eastern High School Champaign Xpress
SWA STORM
P55 3:45 PM Hanover College Z20 Bats 15U
NYC Rising Stars Prime
P69 3:45 PM Louisville Bats 16u Indiana Braves Coughlan
Mac N Seitz 16U Saia
P78 3:45 PM University of Louisville Midland Mohicans
Dbacks Avery
P145 3:45 PM Southern High School Michigan Blue Jays - Rhodes
Mid Ohio Bullets
P159 3:45 PM Bellarmine University Warriors Baseball Club 16U White
Xenia Scouts
P162 3:45 PM Ballard High School Detroit Metro Stars Plouffe 16U
16u MMW - Victus National
P166 3:45 PM Waggener High School Cincy Flames 16U Hargreaves
16u Indiana Twins
P169 3:45 PM Fern Creek High School HOJO Elite Diamond
Detroit Metro Stars 16U Red
P171 3:45 PM Floyd Central High School Dallas Tigers Ahearne 16u
Canton Michigan Marlins
P175 3:45 PM Western High School KBC West 16U Ivester
Motor City Hit Dogs - Legree
P176 3:45 PM Spalding Unviersity TCR Gold
Locos Express 16U
P185 3:45 PM Butler Traditional High School OKPWP 16U - Frazier
Vipers Baseball Club - 2023 Adell
P186 3:45 PM St. Matthews - McCandless Ohio Elite - Oxender
Florida Heat
P189 3:45 PM St. Matthews - Voll Rawlings Tigers 2023 Scout
16U Extreme Elite National
P117 6:00 PM Spalding Unviersity Demand Command 16u Forner
MidAmerica yankees 16u
P147 6:00 PM Pleasure Ridge Park High School Springfield Mets
Michigan Bulls - Guenther
P150 6:00 PM St. Matthews - Voll Shock Baseball Club
Michigan Blue Jays 16U - Henseler
P160 6:00 PM University of Louisville Midwest Astros - Walters
Southwest Oakland Warriors
P161 6:00 PM Ballard High School Demand Command Toledo Tansel
NYC Rising Stars
P167 6:00 PM Eastern High School 5 Star Great Lakes Chiefs 2023 Black
BB Young Guns 16U
Saturday, July 03, 2021
Game Time Location Team Score Team
B0 9:00 AM Waggener High School Seed 91
Seed 92
B0 9:00 AM Floyd Central High School Seed 85
Seed 86
B0 9:00 AM Fern Creek High School Seed 81
Seed 82
B0 9:00 AM Butler Traditional High School Seed 83
Seed 84
B0 9:00 AM Western High School Seed 93
Seed 94
B0 9:00 AM Southern High School Seed 89
Seed 90
B4 9:00 AM Ballard High School Seed 9
Seed 24
B11 9:00 AM St. Matthews - Voll Seed 12
Seed 21
B18 9:00 AM Eastern High School Seed 10
Seed 23
B22 9:00 AM University of Louisville Seed 3
Seed 30
B23 9:00 AM St. Matthews - McCandless Seed 14
Seed 19
B40 9:00 AM Spalding Unviersity Seed 44
Seed 45
B46 9:00 AM Hanover College Seed 49
Seed 56
B53 9:00 AM Pleasure Ridge Park High School Seed 57
Seed 64
B0 11:15 AM Waggener High School Seed 97
Seed 98
B0 11:15 AM Butler Traditional High School Seed 87
Seed 88
B0 11:15 AM Western High School Seed 95
Seed 96
B1 11:15 AM Louisville Bats Seed 1
Seed 32
B2 11:15 AM St. Matthews - McCandless Seed 16
Seed 17
B3 11:15 AM Ballard High School Seed 8
Seed 25
B8 11:15 AM University of Louisville Seed 4
Seed 29
B9 11:15 AM St. Matthews - Voll Seed 13
Seed 20
B17 11:15 AM Eastern High School Seed 7
Seed 26
B32 11:15 AM Bellarmine University Seed 33
Seed 40
B33 11:15 AM Spalding Unviersity Seed 36
Seed 37
B48 11:15 AM Hanover College Seed 50
Seed 55
B55 11:15 AM Pleasure Ridge Park High School Seed 58
Seed 63
B63 11:15 AM Fern Creek High School Seed 69
Seed 72
B66 11:15 AM Floyd Central High School Seed 73
Seed 76
B69 11:15 AM Southern High School Seed 77
Seed 80
B6 1:30 PM Ballard High School Bracket Winner B3
Bracket Winner B4
B10 1:30 PM St. Matthews - Voll Seed 5
Seed 28
B15 1:30 PM Louisville Bats Seed 2
Seed 31
B16 1:30 PM St. Matthews - McCandless Seed 15
Seed 18
B25 1:30 PM Eastern High School Seed 11
Seed 22
B26 1:30 PM University of Louisville Bracket Winner B22
Bracket Winner B23
B34 1:30 PM Bellarmine University Seed 34
Seed 39
B39 1:30 PM Spalding Unviersity Seed 41
Seed 48
B49 1:30 PM Hanover College Seed 51
Seed 54
B56 1:30 PM Pleasure Ridge Park High School Seed 59
Seed 62
B60 1:30 PM Butler Traditional High School Seed 65
Seed 68
B64 1:30 PM Fern Creek High School Seed 70
Seed 71
B67 1:30 PM Floyd Central High School Seed 74
Seed 75
B70 1:30 PM Southern High School Seed 78
Seed 79
B5 3:45 PM Louisville Bats Bracket Winner B1
Bracket Winner B2
B12 3:45 PM University of Louisville Bracket Winner B8
Bracket Winner B9
B13 3:45 PM St. Matthews - Voll Bracket Winner B10
Bracket Winner B11
B20 3:45 PM Eastern High School Bracket Winner B17
Bracket Winner B18
B24 3:45 PM St. Matthews - McCandless Seed 6
Seed 27
B35 3:45 PM Bellarmine University Seed 35
Seed 38
B41 3:45 PM Spalding Unviersity Seed 42
Seed 47
B47 3:45 PM Hanover College Seed 52
Seed 53
B54 3:45 PM Pleasure Ridge Park High School Seed 60
Seed 61
B61 3:45 PM Butler Traditional High School Seed 66
Seed 67
B65 3:45 PM Fern Creek High School Bracket Winner B63
Bracket Winner B64
B68 3:45 PM Floyd Central High School Bracket Winner B66
Bracket Winner B67
B71 3:45 PM Southern High School Bracket Winner B69
Bracket Winner B70