Softball

7/8 Softball teams

Fall 2021 Scenic City Softball League

Sep 7 - Nov 11, 2021
GA • TN
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Schedule

Filter by:

Tuesday, September 07, 2021
Game Time Location Team Score Team
P19 6:00 PM Chickamauga Recreation Association - Field 4-6U/8U Chickamauga Shock
Chickamauga Crossfire
P87 6:00 PM East Brainerd - Field 2-8U/10U EB Hodge
RB Rumer
P89 6:00 PM Harrison Recreation - Field 3-8U RM Alley
Harr Lee
P118 6:00 PM Soddy Daisy - Field 7-8U SM Wagner
SD Steadman
P294 6:00 PM Ooltewah Youth Association - Field 4-6U/8U ER Sanders
Ool Legge
P23 7:20 PM East Brainerd - Field 2-8U/10U EB Harvey
SH LaDuke
P77 7:20 PM Harrison Recreation - Field 3-8U Harr morgan
RM Bright
P225 7:20 PM East Brainerd - Field 1-6U/8U EB Brame
Dayton- Lytle
P226 7:20 PM Ooltewah Youth Association - Field 1-6U/8U RB Woodlee
Ool Gregory
P228 7:20 PM Soddy Daisy - Field 7-8U SD Dunn
SM Wagner
P283 7:20 PM Ooltewah Youth Association - Field 5-6U Ool Sanders
ER Orr
P302 7:20 PM Chickamauga Recreation Association - Field 4-6U/8U Chickamauga Cyclones
RS Stansell
P334 7:20 PM Ooltewah Youth Association - Field 4-6U/8U EB Paul
Ool Legge
P338 7:20 PM Middle Valley - Field 10 Hixson Gandy
MV Hoge
Thursday, September 09, 2021
Game Time Location Team Score Team
P18 6:00 PM Hixson - Field 6-6U/8U Hixson Gandy
RB Rumer
P218 6:00 PM East Brainerd - Field 2-8U/10U EB Hodge
Ool Sanders
P271 6:00 PM Middle Valley - Field 10 Ool Gregory
MV Hoge
P282 6:00 PM Soddy Daisy - Field 7-8U SM Bhosale
SD Dunn
P136 7:20 PM Camp Jordan - Field 5-6U/8U FO Barry
ER Orr
P141 7:20 PM Dayton - Field 4-6U/8U RM Alley
Dayton- Lytle
P142 7:20 PM Rivermont - F6 RM Bright
SH LaDuke
P145 7:20 PM Camp Jordan - Field 6-6U/8U Chickamauga Cyclones
ER Sanders
P178 7:20 PM Soddy Daisy - Field 7-8U SM Bhosale
SD Steadman
P182 7:20 PM Hixson - Field 6-6U/8U Hixson Gandy
Harr morgan
P255 7:20 PM East Brainerd - Field 1-6U/8U EB Harvey
EB Brame
P259 7:20 PM East Brainerd - Field 2-8U/10U Chickamauga Shock
EB Paul
P284 7:20 PM Middle Valley - Field 10 MV Hoge
RB Woodlee
Monday, September 13, 2021
Game Time Location Team Score Team
P127 6:00 PM Snow Hill - Field 3-10U Dayton- Lytle
SH LaDuke
P162 6:00 PM Red Bank - Field 3-6U/8U RB Rumer
ER Orr
P316 6:00 PM Harrison Recreation - Field 3-8U Harr Lee
Ool Gregory
P350 6:00 PM Rivermont - Field 3 RM Alley
RM Bright
P103 7:20 PM Rivermont - Field 3 SD Steadman
RM Bright
P196 7:20 PM Harrison Recreation - Field 3-8U FO Barry
Harr morgan
P299 7:20 PM Red Bank - Field 3-6U/8U RB Woodlee
Hixson Gandy
Tuesday, September 14, 2021
Game Time Location Team Score Team
P107 6:00 PM Ooltewah Youth Association - Field 4-6U/8U Harr morgan
Ool Gregory
P114 6:00 PM Ooltewah Youth Association - Field 1-6U/8U SH LaDuke
Ool Legge
P203 6:00 PM East Brainerd - Field 2-8U/10U EB Harvey
EB Hodge
P332 6:00 PM Chickamauga Recreation Association - Field 4-6U/8U Chickamauga Cyclones
Chickamauga Crossfire
P47 7:20 PM Ooltewah Youth Association - Field 4-6U/8U Harr morgan
Ool Legge
P199 7:20 PM East Brainerd - Field 2-8U/10U EB Brame
EB Paul
P205 7:20 PM Ooltewah Youth Association - Field 1-6U/8U Ool Sanders
ER Sanders
P297 7:20 PM Middle Valley - Field 10 SD Dunn
MV Hoge
P352 7:20 PM Chickamauga Recreation Association - Field 4-6U/8U Chickamauga Shock
RS Stansell
Thursday, September 16, 2021
Game Time Location Team Score Team
P70 6:00 PM Camp Jordan - Field 6-6U/8U RB Woodlee
ER Orr
P158 6:00 PM East Brainerd - Field 2-8U/10U EB Hodge
Chickamauga Cyclones
P215 6:00 PM Soddy Daisy - Field 7-8U RM Bright
SD Dunn
P323 6:00 PM Dayton - Field 4-6U/8U Dayton- Lytle
MV Hoge
P351 6:00 PM Signal Mtn - Field 1-All ages SM Bhosale
SM Wagner
P45 7:20 PM Rock Springs - Field 4-6U/8U RS Stansell
Chickamauga Crossfire
P115 7:20 PM Camp Jordan - Field 6-6U/8U RM Alley
ER Sanders
P134 7:20 PM East Brainerd - Field 2-8U/10U Harr Lee
EB Brame
P153 7:20 PM Hixson - Field 6-6U/8U Ool Sanders
Hixson Gandy
P181 7:20 PM LFO Chickamauga Shock
FO Barry
P229 7:20 PM East Brainerd - Field 1-6U/8U EB Harvey
EB Paul
P243 7:20 PM Signal Mtn - Field 1-All ages SM Wagner
SM Bhosale
P252 7:20 PM Soddy Daisy - Field 7-8U RB Rumer
SD Steadman
Monday, September 20, 2021
Game Time Location Team Score Team
P209 6:00 PM Harrison Recreation - Field 3-8U Harr morgan
Harr Lee
P291 6:00 PM Rivermont - Field 3 SD Steadman
RM Alley
P344 6:00 PM Red Bank - Field 3-6U/8U RB Rumer
RB Woodlee
P363 6:00 PM Snow Hill - Field 3-10U SH LaDuke
EB Brame
P16 7:20 PM Harrison Recreation - Field 3-8U FO Barry
Harr Lee
P155 7:20 PM Rivermont - Field 3 Dayton- Lytle
RM Bright
P354 7:20 PM Red Bank - Field 3-6U/8U RB Rumer
RB Woodlee
Tuesday, September 21, 2021
Game Time Location Team Score Team
P14 6:00 PM Chickamauga Recreation Association - Field 4-6U/8U SM Wagner
Chickamauga Cyclones
P335 6:00 PM East Brainerd - Field 2-8U/10U RM Bright
EB Hodge
P39 7:20 PM East Brainerd - Field 2-8U/10U EB Paul
SD Dunn
P131 7:20 PM Chickamauga Recreation Association - Field 4-6U/8U Chickamauga Crossfire
SM Wagner
P208 7:20 PM Hixson - Field 6-6U/8U Hixson Gandy
SD Steadman
P298 7:20 PM Chickamauga Recreation Association - Field 3-6U/8U ER Orr
Chickamauga Shock
P353 7:20 PM East Brainerd - Field 1-6U/8U EB Brame
EB Harvey
Thursday, September 23, 2021
Game Time Location Team Score Team
P143 6:00 PM East Brainerd - Field 2-8U/10U EB Paul
EB Hodge
P152 6:00 PM Hixson - Field 6-6U/8U SM Bhosale
Harr morgan
P280 6:00 PM Camp Jordan - Field 6-6U/8U ER Sanders
Chickamauga Crossfire
P342 6:00 PM Soddy Daisy - Field 7-8U Harr Lee
SD Dunn
P50 7:20 PM Middle Valley - Field 10 MV Hoge
RM Alley
P106 7:20 PM LFO FO Barry
Chickamauga Cyclones
P133 7:20 PM Soddy Daisy - Field 7-8U SD Steadman
Ool Gregory
P309 7:20 PM Dayton - Field 4-6U/8U Ool Sanders
Dayton- Lytle
P311 7:20 PM East Brainerd - Field 2-8U/10U Chickamauga Shock
EB Harvey
P325 7:20 PM Hixson - Field 6-6U/8U SM Bhosale
Hixson Gandy
P328 7:20 PM Camp Jordan - Field 6-6U/8U ER Orr
RS Stansell
Monday, September 27, 2021
Game Time Location Team Score Team
P29 6:00 PM Harrison Recreation - Field 3-8U Harr Lee
Dayton- Lytle
P63 6:00 PM Rivermont - Field 3 RM Alley
Hixson Gandy
P202 6:00 PM Snow Hill - Field 2-6U/8U SD Dunn
SH LaDuke
P356 6:00 PM Red Bank - Field 2-All RB Rumer
RB Woodlee
P17 7:20 PM Harrison Recreation - Field 3-8U Harr morgan
SD Steadman
P38 7:20 PM Rivermont - Field 3 RM Bright
EB Harvey
P357 7:20 PM Red Bank - Field 2-All RB Woodlee
Ool Gregory
Tuesday, September 28, 2021
Game Time Location Team Score Team
P219 6:00 PM Ooltewah Youth Association - Field 4-6U/8U Ool Legge
MV Hoge
P248 6:00 PM East Brainerd - Field 2-8U/10U EB Hodge
Harr morgan
P272 6:00 PM Chickamauga Recreation Association - Field 4-6U/8U Chickamauga Cyclones
Chickamauga Shock
P346 6:00 PM Ooltewah Youth Association - Field 1-6U/8U ER Sanders
Ool Gregory
P355 6:00 PM Signal Mtn - Field 1-All ages RB Rumer
SM Wagner
P179 7:20 PM Ooltewah Youth Association - Field 1-6U/8U Ool Sanders
Harr Lee
P239 7:20 PM Dayton - Field 4-6U/8U Dayton- Lytle
RB Woodlee
P240 7:20 PM East Brainerd - Field 2-8U/10U EB Brame
ER Orr
P260 7:20 PM Hixson - Field 6-6U/8U Hixson Gandy
RM Bright
P318 7:20 PM Signal Mtn - Field 1-All ages RB Rumer
SM Wagner
P321 7:20 PM Ooltewah Youth Association - Field 4-6U/8U Ool Legge
RM Alley
P349 7:20 PM East Brainerd - Field 1-6U/8U SH LaDuke
EB Paul
P360 7:20 PM Chickamauga Recreation Association - Field 4-6U/8U RS Stansell
Chickamauga Crossfire
Thursday, September 30, 2021
Game Time Location Team Score Team
P97 6:00 PM Camp Jordan - Field 6-6U/8U ER Orr
SM Bhosale
P173 6:00 PM East Brainerd - Field 2-8U/10U EB Brame
EB Hodge
P236 6:00 PM LFO FO Barry
Chickamauga Crossfire
P7 7:20 PM Camp Jordan - Field 6-6U/8U ER Sanders
SM Bhosale
P140 7:20 PM Middle Valley - Field 10 MV Hoge
Ool Sanders
P358 7:20 PM LFO FO Barry
Chickamauga Cyclones
P359 7:20 PM Rock Springs - Field 3-6U/8U Chickamauga Shock
RS Stansell
P361 7:20 PM East Brainerd - Field 2-8U/10U EB Harvey
EB Paul
Monday, October 04, 2021
Game Time Location Team Score Team
P137 6:00 PM Harrison Recreation - Field 3-8U Harr morgan
SD Dunn
P231 6:00 PM Rivermont - F6 Ool Sanders
RM Alley
P247 6:00 PM Snow Hill - Field 3-10U SH LaDuke
Hixson Gandy
P46 7:20 PM LFO FO Barry
ER Sanders
P238 7:20 PM Harrison Recreation - Field 3-8U Harr Lee
SD Steadman
P388 7:20 PM Rivermont - F6 RM Alley
RM Bright
Tuesday, October 05, 2021
Game Time Location Team Score Team
P13 6:00 PM Ooltewah Youth Association - Field 1-6U/8U EB Paul
Ool Gregory
P74 6:00 PM East Brainerd - Field 2-8U/10U Harr Lee
EB Hodge
P366 6:00 PM Chickamauga Recreation Association - Field 4-6U/8U Chickamauga Cyclones
Chickamauga Shock
P386 6:00 PM Ooltewah Youth Association - Field 4-6U/8U Ool Legge
Harr morgan
P99 7:20 PM Ooltewah Youth Association - Field 4-6U/8U Dayton- Lytle
Ool Legge
P339 7:20 PM Ooltewah Youth Association - Field 1-6U/8U Harr morgan
Ool Sanders
P367 7:20 PM Chickamauga Recreation Association - Field 4-6U/8U Chickamauga Crossfire
RS Stansell
P385 7:20 PM East Brainerd - Field 2-8U/10U EB Brame
EB Harvey
Thursday, October 07, 2021
Game Time Location Team Score Team
P148 6:00 PM Soddy Daisy - Field 7-8U RB Woodlee
SD Steadman
P230 6:00 PM Signal Mtn - Field 1-All ages SM Bhosale
RM Bright
P364 6:00 PM LFO FO Barry
Chickamauga Crossfire
P374 6:00 PM East Brainerd - Field 2-8U/10U EB Hodge
EB Paul
P37 7:20 PM Signal Mtn - Field 1-All ages RM Alley
SM Bhosale
P211 7:20 PM Dayton - Field 4-6U/8U Dayton- Lytle
Ool Gregory
P232 7:20 PM Middle Valley - Field 10 MV Hoge
SH LaDuke
P365 7:20 PM LFO FO Barry
RS Stansell
P373 7:20 PM Soddy Daisy - Field 7-8U SD Dunn
RB Rumer
P375 7:20 PM East Brainerd - Field 2-8U/10U EB Brame
EB Harvey
Monday, October 18, 2021
Game Time Location Team Score Team
P164 6:00 PM Harrison Recreation - Field 3-8U Harr Lee
EB Harvey
P254 6:00 PM Red Bank - Field 2-All SD Dunn
RB Woodlee
P307 6:00 PM Snow Hill - Field 3-10U SH LaDuke
ER Sanders
P380 6:00 PM Rivermont - Field 5 RM Alley
RM Bright
P57 7:20 PM Red Bank - Field 2-All RB Rumer
Dayton- Lytle
P210 7:20 PM LFO FO Barry
RS Stansell
P379 7:20 PM Harrison Recreation - Field 3-8U Harr Lee
Harr morgan
P381 7:20 PM Rivermont - Field 5 RM Bright
SD Steadman
Tuesday, October 19, 2021
Game Time Location Team Score Team
P21 6:00 PM Ooltewah Youth Association - Field 4-6U/8U Ool Sanders
Ool Legge
P92 6:00 PM Signal Mtn - Field 1-All ages SM Wagner
Harr morgan
P369 6:00 PM East Brainerd - Field 2-8U/10U EB Hodge
RB Rumer
P377 6:00 PM Chickamauga Recreation Association - Field 4-6U/8U Chickamauga Crossfire
Chickamauga Cyclones
P390 6:00 PM Soddy Daisy - Field 7-8U SD Dunn
SD Steadman
P55 7:20 PM Ooltewah Youth Association - Field 4-6U/8U ER Orr
Ool Gregory
P65 7:20 PM East Brainerd - Field 1-6U/8U EB Paul
MV Hoge
P161 7:20 PM Chickamauga Recreation Association - Field 4-6U/8U Chickamauga Crossfire
RB Woodlee
P303 7:20 PM Signal Mtn - Field 1-All ages SM Wagner
Harr Lee
P376 7:20 PM Chickamauga Recreation Association - Field 3-6U/8U Chickamauga Cyclones
Chickamauga Shock
P387 7:20 PM Dayton - Field 4-6U/8U Hixson Gandy
Dayton- Lytle
P389 7:20 PM East Brainerd - Field 2-8U/10U EB Brame
EB Hodge
P391 7:20 PM Soddy Daisy - Field 7-8U SD Dunn
SH LaDuke
P53 8:40 PM Camp Jordan - Field 5-6U/8U EB Harvey
SM Wagner
Thursday, October 21, 2021
Game Time Location Team Score Team
P130 6:00 PM Camp Jordan - Field 6-6U/8U ER Sanders
EB Paul
P308 6:00 PM East Brainerd - Field 2-8U/10U EB Hodge
Ool Legge
P382 6:00 PM Soddy Daisy - Field 7-8U SD Dunn
RM Bright
P10 7:20 PM Camp Jordan - Field 6-6U/8U SH LaDuke
ER Orr
P180 7:20 PM Middle Valley - Field 10 MV Hoge
RS Stansell
P270 7:20 PM East Brainerd - Field 1-6U/8U EB Brame
Ool Sanders
P286 7:20 PM Hixson - Field 6-6U/8U Hixson Gandy
Ool Gregory
P378 7:20 PM LFO FO Barry
Chickamauga Shock
P383 7:20 PM Soddy Daisy - Field 7-8U RM Alley
SD Steadman
P397 7:20 PM East Brainerd - Field 2-8U/10U EB Harvey
EB Hodge
Monday, October 25, 2021
Game Time Location Team Score Team
P227 6:00 PM Camp Jordan - Field 6-6U/8U ER Orr
Chickamauga Cyclones
P220 7:20 PM Camp Jordan - Field 6-6U/8U ER Sanders
Chickamauga Shock
Tuesday, October 26, 2021
Game Time Location Team Score Team
P96 6:00 PM Ooltewah Youth Association - Field 1-6U/8U RB Woodlee
Ool Sanders
P273 6:00 PM Hixson - Field 6-6U/8U SM Wagner
Hixson Gandy
P279 6:00 PM Ooltewah Youth Association - Field 4-6U/8U Ool Legge
RB Rumer
P20 7:20 PM Camp Jordan - Field 6-6U/8U MV Hoge
ER Sanders
P60 7:20 PM Ooltewah Youth Association - Field 4-6U/8U Ool Legge
RS Stansell
P172 7:20 PM Ooltewah Youth Association - Field 1-6U/8U Ool Gregory
SH LaDuke
P368 7:20 PM Hixson - Field 6-6U/8U Hixson Gandy
SM Wagner
Thursday, October 28, 2021
Game Time Location Team Score Team
P393 6:20 PM Signal Mtn - Field 1-All ages SM Bhosale
RS Stansell
P392 6:30 PM Dayton - Field 4-6U/8U Dayton- Lytle
SD Steadman
P394 7:30 PM Signal Mtn - Field 1-All ages SM Bhosale
RS Stansell
Thursday, November 04, 2021
Game Time Location Team Score Team
P395 6:00 PM Harrison Recreation - Field 3-8U Harr Lee
SM Bhosale
P396 7:20 PM Harrison Recreation - Field 3-8U Harr Lee
SM Bhosale

Bracket

No Bracket Games for this Division