Softball

9/10 Softball teams

Fall 2021 Scenic City Softball League

Sep 7 - Nov 11, 2021
GA • TN
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Schedule

Filter by:

Tuesday, September 07, 2021
Game Time Location Team Score Team
P60 6:00 PM Soddy Daisy - Field 6-10U Dayton- Rogers
SD Haynes
P109 6:00 PM Rossville Recreation - Field 2 Chickamauga Smoke
Rossville Halfacre 10U
P111 6:00 PM Camp Jordan - Field 7-10U ER Moore
EB McBrayer
P178 6:00 PM East Brainerd - Field 3-10U SD Ellis
EB Schexnaildre
P180 6:00 PM Ooltewah Youth Association - Field 3-10U SH Norris
Ool Patterson
P6 7:20 PM Soddy Daisy - Field 6-10U RM Moore
SD Frizzell
P47 7:20 PM Ooltewah Youth Association - Field 3-10U Ool Agarwal
ER Lewis
P113 7:20 PM East Brainerd - Field 3-10U EB Roberts
EB Young
P186 7:20 PM Camp Jordan - Field 7-10U ER Seay
LV Rowland
P215 7:20 PM Rossville Recreation - Field 2 Rossville Shell 10U
Chickamauga Lady Trojans
Thursday, September 09, 2021
Game Time Location Team Score Team
P3 6:00 PM Camp Jordan - Field 7-10U ER Lewis
SH Norris
P4 6:00 PM Rossville Recreation - Field 4 Chickamauga Lady Trojans
Rossville Halfacre 10U
P38 6:00 PM Lookout Valley SM Duffey
LV Rowland
P158 6:00 PM Soddy Daisy - Field 6-10U SD Ellis
RB TATE
P213 6:00 PM Dayton - Field 3-10U/12U SD Frizzell
Dayton- Rogers
P226 6:00 PM East Brainerd - Field 3-10U ER Seay
EB Schexnaildre
P233 6:00 PM East Brainerd - Field 4-13U EB Roberts
EB Young
P80 7:20 PM Soddy Daisy - Field 6-10U RM Moore
SD Haynes
P84 7:20 PM Dayton - Field 3-10U/12U Dayton- Rogers
Ool Patterson
P85 7:20 PM Rossville Recreation - Field 4 Chickamauga Smoke
Rossville Shell 10U
P91 7:20 PM Camp Jordan - Field 7-10U ER Moore
Ool Agarwal
P166 7:20 PM East Brainerd - Field 3-10U EB McBrayer
EB Schexnaildre
P232 7:20 PM Lookout Valley LV Rowland
SM Duffey
Monday, September 13, 2021
Game Time Location Team Score Team
P72 6:00 PM Red Bank - Field 1-All RB TATE
Dayton- Rogers
P142 6:00 PM Chickamauga Recreation Association - Field 1-10U Chickamauga Smoke
Chickamauga Lady Trojans
P201 6:00 PM Signal Mtn - Field 1-All ages SM Duffey
SD Frizzell
P27 7:20 PM Snow Hill - Field 3-10U Ool Agarwal
SH Norris
P58 7:20 PM Chickamauga Recreation Association - Field 1-10U Chickamauga Lady Trojans
LV Rowland
P98 7:20 PM Signal Mtn - Field 1-All ages SD Ellis
SM Duffey
P104 7:20 PM Rivermont - Field 1 RM Moore
Ool Patterson
Tuesday, September 14, 2021
Game Time Location Team Score Team
P35 6:00 PM Camp Jordan - Field 7-10U ER Lewis
ER Seay
P76 6:00 PM East Brainerd - Field 3-10U EB Schexnaildre
Rossville Halfacre 10U
P103 6:00 PM Ooltewah Youth Association - Field 3-10U Ool Agarwal
EB Roberts
P9 7:20 PM Ooltewah Youth Association - Field 3-10U EB Young
Ool Patterson
P155 7:20 PM East Brainerd - Field 3-10U Rossville Shell 10U
EB McBrayer
P231 7:20 PM Camp Jordan - Field 7-10U SD Haynes
ER Moore
Thursday, September 16, 2021
Game Time Location Team Score Team
P52 6:00 PM Rossville Recreation - Field 3 RB TATE
Rossville Halfacre 10U
P69 6:00 PM East Brainerd - Field 4-13U EB Young
ER Seay
P77 6:00 PM Soddy Daisy - Field 6-10U SD Frizzell
SD Ellis
P116 6:00 PM East Brainerd - Field 3-10U EB Schexnaildre
RM Moore
P162 6:00 PM Lookout Valley Chickamauga Smoke
LV Rowland
P236 6:00 PM Dayton - Field 3-10U/12U Dayton- Rogers
ER Lewis
P133 7:20 PM East Brainerd - Field 3-10U EB Roberts
EB McBrayer
P135 7:20 PM Rossville Recreation - Field 3 Rossville Shell 10U
ER Moore
P143 7:20 PM Dayton - Field 3-10U/12U Dayton- Rogers
ER Lewis
P160 7:20 PM Soddy Daisy - Field 6-10U SH Norris
SD Haynes
P237 7:20 PM Lookout Valley Chickamauga Smoke
LV Rowland
Monday, September 20, 2021
Game Time Location Team Score Team
P14 6:00 PM Chickamauga Recreation Association - Field 1-10U SM Duffey
Chickamauga Lady Trojans
P42 6:00 PM Red Bank - Field 1-All SD Frizzell
RB TATE
P238 6:00 PM Camp Jordan - Field 7-10U ER Lewis
ER Seay
P121 7:20 PM Chickamauga Recreation Association - Field 1-10U SM Duffey
Chickamauga Smoke
P200 7:20 PM Snow Hill - Field 3-10U SH Norris
SD Ellis
P217 7:20 PM Rivermont - Field 1 EB Roberts
RM Moore
P241 7:20 PM Camp Jordan - Field 7-10U ER Moore
Dayton- Rogers
Tuesday, September 21, 2021
Game Time Location Team Score Team
P106 6:00 PM East Brainerd - Field 3-10U Chickamauga Lady Trojans
EB Schexnaildre
P129 6:00 PM Camp Jordan - Field 7-10U ER Seay
Rossville Halfacre 10U
P68 7:20 PM Lookout Valley LV Rowland
RM Moore
P89 7:20 PM East Brainerd - Field 3-10U EB Young
EB McBrayer
P249 7:20 PM Camp Jordan - Field 7-10U ER Moore
Rossville Halfacre 10U
Thursday, September 23, 2021
Game Time Location Team Score Team
P8 6:00 PM Rossville Recreation - Field 2 LV Rowland
Rossville Shell 10U
P79 6:00 PM East Brainerd - Field 4-13U Ool Agarwal
EB Young
P148 6:00 PM Soddy Daisy - Field 6-10U SD Haynes
SD Ellis
P156 6:00 PM East Brainerd - Field 3-10U EB Schexnaildre
Ool Patterson
P206 6:00 PM Camp Jordan - Field 7-10U ER Seay
RB TATE
P13 7:20 PM Camp Jordan - Field 7-10U Chickamauga Smoke
ER Lewis
P28 7:20 PM Rossville Recreation - Field 2 LV Rowland
Rossville Halfacre 10U
P87 7:20 PM Soddy Daisy - Field 6-10U SH Norris
SD Frizzell
P239 7:20 PM East Brainerd - Field 3-10U EB Roberts
EB McBrayer
Monday, September 27, 2021
Game Time Location Team Score Team
P159 6:00 PM Rossville Recreation - Field 2 Rossville Halfacre 10U
ER Moore
P218 6:00 PM Red Bank - Field 1-All RB TATE
Ool Agarwal
P267 6:00 PM Chickamauga Recreation Association - Field 1-10U Chickamauga Lady Trojans
Chickamauga Smoke
P1 7:20 PM Chickamauga Recreation Association - Field 1-10U Chickamauga Smoke
EB McBrayer
P120 7:20 PM Snow Hill - Field 2-6U/8U SH Norris
Dayton- Rogers
P128 7:20 PM Rivermont - Field 1 RM Moore
SD Ellis
P179 7:20 PM Rossville Recreation - Field 2 Rossville Halfacre 10U
Rossville Shell 10U
Tuesday, September 28, 2021
Game Time Location Team Score Team
P127 6:00 PM Ooltewah Youth Association - Field 3-10U Ool Agarwal
SD Frizzell
P196 6:00 PM Camp Jordan - Field 7-10U SD Haynes
ER Seay
P210 6:00 PM East Brainerd - Field 3-10U EB McBrayer
SH Norris
P242 6:00 PM Dayton - Field 3-10U/12U Dayton- Rogers
LV Rowland
P48 7:20 PM Dayton - Field 3-10U/12U LV Rowland
Dayton- Rogers
P195 7:20 PM Camp Jordan - Field 7-10U ER Moore
Chickamauga Lady Trojans
P204 7:20 PM Ooltewah Youth Association - Field 3-10U ER Lewis
Ool Patterson
P245 7:20 PM East Brainerd - Field 3-10U EB Young
EB Roberts
Thursday, September 30, 2021
Game Time Location Team Score Team
P26 6:00 PM Signal Mtn - Field 1-All ages RM Moore
SM Duffey
P83 6:00 PM Camp Jordan - Field 7-10U ER Lewis
EB Roberts
P202 6:00 PM East Brainerd - Field 3-10U Chickamauga Smoke
EB Schexnaildre
P247 6:00 PM Lookout Valley LV Rowland
Rossville Shell 10U
P248 7:20 PM Lookout Valley LV Rowland
Rossville Halfacre 10U
P266 7:20 PM East Brainerd - Field 3-10U EB Schexnaildre
Ool Patterson
P268 7:20 PM Camp Jordan - Field 7-10U ER Lewis
ER Seay
Monday, October 04, 2021
Game Time Location Team Score Team
P154 6:00 PM Chickamauga Recreation Association - Field 1-10U Chickamauga Lady Trojans
ER Lewis
P39 7:20 PM Snow Hill - Field 3-10U SH Norris
EB Young
P187 7:20 PM Rivermont - Field 3 RM Moore
Ool Agarwal
P251 7:20 PM Chickamauga Recreation Association - Field 1-10U Chickamauga Smoke
Rossville Shell 10U
Tuesday, October 05, 2021
Game Time Location Team Score Team
P18 6:00 PM Lookout Valley SD Frizzell
LV Rowland
P134 6:00 PM Ooltewah Youth Association - Field 3-10U Ool Patterson
RB TATE
P211 6:00 PM Rossville Recreation - Field 2 Rossville Halfacre 10U
SM Duffey
P250 6:00 PM East Brainerd - Field 3-10U EB Schexnaildre
EB McBrayer
P253 6:00 PM Soddy Daisy - Field 6-10U SD Haynes
Dayton- Rogers
P17 7:20 PM Ooltewah Youth Association - Field 3-10U SD Ellis
Ool Agarwal
P63 7:20 PM East Brainerd - Field 3-10U SH Norris
EB Roberts
P191 7:20 PM Rossville Recreation - Field 2 Rossville Shell 10U
SM Duffey
P254 7:20 PM Soddy Daisy - Field 6-10U SD Haynes
Dayton- Rogers
P255 7:20 PM Lookout Valley LV Rowland
SD Frizzell
Thursday, October 07, 2021
Game Time Location Team Score Team
P54 6:00 PM Soddy Daisy - Field 6-10U Ool Patterson
SD Frizzell
P243 6:00 PM East Brainerd - Field 3-10U EB Schexnaildre
Rossville Halfacre 10U
P256 6:00 PM Dayton - Field 3-10U/12U Dayton- Rogers
SD Haynes
P188 7:20 PM Soddy Daisy - Field 6-10U EB McBrayer
SD Ellis
P197 7:20 PM East Brainerd - Field 3-10U EB Young
RM Moore
Monday, October 18, 2021
Game Time Location Team Score Team
P112 6:00 PM Red Bank - Field 1-All RB TATE
SD Haynes
P234 6:00 PM Chickamauga Recreation Association - Field 1-10U LV Rowland
Chickamauga Lady Trojans
P164 7:20 PM Rivermont - Field 7 ER Lewis
RM Moore
P258 7:20 PM Snow Hill - Field 3-10U EB Roberts
SH Norris
P259 7:20 PM Chickamauga Recreation Association - Field 1-10U LV Rowland
Chickamauga Smoke
Tuesday, October 19, 2021
Game Time Location Team Score Team
P37 6:00 PM Ooltewah Youth Association - Field 3-10U Chickamauga Smoke
Ool Agarwal
P55 6:00 PM East Brainerd - Field 3-10U Rossville Shell 10U
EB Schexnaildre
P119 6:00 PM Camp Jordan - Field 7-10U Rossville Halfacre 10U
ER Lewis
P260 6:00 PM Lookout Valley LV Rowland
SD Ellis
P261 6:00 PM Dayton - Field 3-10U/12U Dayton- Rogers
SD Frizzell
P81 7:20 PM Camp Jordan - Field 7-10U ER Seay
ER Moore
P94 7:20 PM Ooltewah Youth Association - Field 3-10U Ool Patterson
Chickamauga Lady Trojans
P138 7:20 PM Lookout Valley SD Ellis
LV Rowland
P262 7:20 PM Dayton - Field 3-10U/12U Dayton- Rogers
SD Frizzell
P265 7:20 PM East Brainerd - Field 3-10U EB Young
EB McBrayer
Thursday, October 21, 2021
Game Time Location Team Score Team
P7 6:00 PM East Brainerd - Field 3-10U Ool Agarwal
EB Schexnaildre
P11 6:00 PM Camp Jordan - Field 7-10U ER Moore
RB TATE
P33 6:00 PM East Brainerd - Field 4-13U EB Roberts
Ool Patterson
P257 6:00 PM Signal Mtn - Field 1-All ages SM Duffey
SH Norris
P263 6:00 PM Soddy Daisy - Field 6-10U SD Ellis
SD Frizzell
P110 7:20 PM Signal Mtn - Field 1-All ages SM Duffey
SH Norris
P176 7:20 PM Camp Jordan - Field 7-10U RM Moore
ER Seay
P220 7:20 PM Soddy Daisy - Field 6-10U SD Haynes
EB Young
P264 7:20 PM East Brainerd - Field 3-10U EB Schexnaildre
EB McBrayer
Monday, October 25, 2021
Game Time Location Team Score Team
P93 6:00 PM Camp Jordan - Field 7-10U EB Roberts
ER Seay
P71 7:20 PM Camp Jordan - Field 7-10U ER Moore
ER Lewis
Tuesday, October 26, 2021
Game Time Location Team Score Team
P163 6:00 PM Ooltewah Youth Association - Field 3-10U Dayton- Rogers
Ool Agarwal
P252 6:00 PM Camp Jordan - Field 7-10U Chickamauga Lady Trojans
ER Seay
P61 7:20 PM Camp Jordan - Field 7-10U Chickamauga Smoke
ER Moore
P124 7:20 PM Ooltewah Youth Association - Field 3-10U SD Haynes
Ool Patterson
Thursday, October 28, 2021
Game Time Location Team Score Team
P270 6:00 PM Soddy Daisy - Field 6-10U Dayton- Rogers
SD Haynes
P269 7:20 PM Soddy Daisy - Field 6-10U SD Ellis
Dayton- Rogers

Bracket

No Bracket Games for this Division