Lacrosse

Tournament Note

3 pool games. Pool winners and the 2nd place team from pool 3 will advance to the championship bracket.

HS A - White

2021 Orlando Open

Dec 4 - 5, 2021
Championsgate, FL • Davenport, FL • Kissimmee, FL
 Info
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

champion
CFL Vikings

HS A - White Champion

Sat Dec 4, 2021 - Sun Dec 5, 2021

Pool Standings

Pool 1
Team W L T
GS
GA
Renegades 3 0 0 11 4
Breakthru 2 1 0 21 11
Sandravens 1 2 0 14 11
First Coast Crush Blue 0 3 0 3 23
Pool 2
Team W L T
GS
GA
Silverbax 3 0 0 18 13
Stealth 2 1 0 16 10
Pride 1 2 0 14 18
True Empire 0 3 0 10 17
Pool 3
Team W L T
GS
GA
CFL Vikings 3 0 0 20 13
Ohana* 3 0 0 23 8
Florida Aces 2 1 0 19 12
FCA Tampa 2 1 0 13 14
Rockets 1 2 0 13 13
Big Wave 0 3 0 11 22
Barracudas 0 3 0 7 23

Schedule

Filter by:

Saturday, December 04, 2021
Game Time Location Team Score Team
P3 1:50 PM NERP - Field 3 Stealth
9 4 True Empire
P4 1:50 PM NERP - Field 4 Silverbax
10 8 Pride
P5 1:50 PM NERP - Field 5 Big Wave
2 8 Ohana
P6 1:50 PM NERP - Field 6 FCA Tampa
6 5 Barracudas
P7 2:40 PM NERP - Field 6 Florida Aces
8 2 Rockets
P10 3:30 PM NERP - Field 3 True Empire
3 4 Silverbax
P11 3:30 PM NERP - Field 4 Stealth
5 2 Pride
P12 3:30 PM NERP - Field 6 CFL Vikings
8 5 Big Wave
P1 4:20 PM NERP - Field 1 Breakthru
6 5 Sandravens
P2 4:20 PM NERP - Field 2 First Coast Crush Blue
0 3 Renegades
P13 4:20 PM NERP - Field 5 Ohana
6 5 Florida Aces
P14 4:20 PM NERP - Field 6 Barracudas
1 8 Rockets
P19 5:10 PM NERP - Field 6 FCA Tampa
3 6 CFL Vikings
P8 6:00 PM NERP - Field 1 Sandravens
8 1 First Coast Crush Blue
P9 6:00 PM NERP - Field 2 Breakthru
3 4 Renegades
P21 6:00 PM NERP - Field 6 Barracudas
1 9 Ohana
Sunday, December 05, 2021
Game Time Location Team Score Team
P15 8:50 AM NERP - Field 5 Renegades
4 1 Sandravens
P16 8:50 AM NERP - Field 4 Breakthru
12 2 First Coast Crush Blue
P17 9:40 AM NERP - Field 5 Pride
4 3 True Empire
P18 9:40 AM NERP - Field 6 Stealth
2 4 Silverbax
P20 9:40 AM NERP - Field 2 Florida Aces
6 4 Big Wave
P22 9:40 AM NERP - Field 3 FCA Tampa
4 3 Rockets
P23 9:40 AM NERP - Field 4 CFL Vikings
6 5 Ohana*
B4 11:20 AM NERP - Field 1 Breakthru
7 7 Stealth
B5 11:20 AM NERP - Field 2 Sandravens
5 8 Florida Aces
B6 11:20 AM NERP - Field 3 Pride
5 3 FCA Tampa
B7 11:20 AM NERP - Field 4 True Empire
7 2 Rockets
B8 11:20 AM NERP - Field 5 First Coast Crush Blue
0 10 Big Wave
B1 1:50 PM NERP - Field 3 Renegades
4 7 CFL Vikings
B2 1:50 PM NERP - Field 1 Silverbax
4 6 Ohana
B9 1:50 PM NERP - Field 5 First Coast Crush Blue
0 1 Barracudas
B3 3:30 PM NERP - Field 3 CFL Vikings
7 6 Ohana

Bracket

Consolation Games
CFL Vikings
HS A White Champion
Silverbax - 4
B2 - Sun 12/5 1:50PM NERP - Field 1
Ohana - 6
Breakthru - 7
B4 - Sun 12/5 11:20AM NERP - Field 1
Stealth - 7
Sandravens - 5
B5 - Sun 12/5 11:20AM NERP - Field 2
Florida Aces - 8
First Coast Crush Blue - 0
B8 - Sun 12/5 11:20AM NERP - Field 5
Big Wave - 10
First Coast Crush Blue - 0
B9 - Sun 12/5 1:50PM NERP - Field 5
Barracudas - 1
Renegades - 4
B1 - Sun 12/5 1:50PM NERP - Field 3
CFL Vikings - 7
CFL Vikings - 7
B3 - Sun 12/5 3:30PM NERP - Field 3
Ohana - 6
Pride - 5
B6 - Sun 12/5 11:20AM NERP - Field 3
FCA Tampa - 3
True Empire - 7
B7 - Sun 12/5 11:20AM NERP - Field 4
Rockets - 2