Softball

16U

BIG DOG CLASSIC - FT WHITE

Sep 10 - 11, 2022
Fort White, FL
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

JV Division
Team W L
Gainesville Ruthless Mott (Alachua, FL) 2 0
NLS Black (Unknown, FL) 1 0
Texas Glory 09 Adam (Newberry, FL) 1 1
Redhots extreme (Starke, FL) 1 1
Dominators 14u Harvey (Jacksonville, FL) 0 1
Warriors (Gainesville, FL) 1 1
COLUMBIA CRUSHERS (Lake city, FL) 0 2

Schedule

Filter by:

Saturday, September 10, 2022
Game Time Location Team Score Team
P2 9:30 AM South Columbia - Field 5 COLUMBIA CRUSHERS
5 16 Redhots extreme
P3 9:30 AM South Columbia - Field 4 Gainesville Ruthless Mott
4 1 Dominators 14u Harvey
P1 11:00 AM South Columbia - Field 4 Dominators 14u Harvey
6 6 NLS Black
P5 11:00 AM South Columbia - Field 5 COLUMBIA CRUSHERS
0 12 Gainesville Ruthless Mott
P4 12:30 PM South Columbia - Field 5 Texas Glory 09 Adam
10 4 Redhots extreme
P6 12:30 PM South Columbia - Field 4 NLS Black
13 7 Warriors
P7 2:00 PM South Columbia - Field 4 Warriors
7 5 Texas Glory 09 Adam
Sunday, September 11, 2022
Game Time Location Team Score Team
B1 8:00 AM South Columbia - Field 4 [4] Redhots extreme
3 10 [5] Dominators 14u Harvey
B2 8:00 AM South Columbia - Field 5 [2] NLS Black
10 0 [7] COLUMBIA CRUSHERS
B3 9:30 AM South Columbia - Field 5 [3] Texas Glory 09 Adam
7 1 [6] Warriors
B4 9:30 AM South Columbia - Field 4 [1] Gainesville Ruthless Mott
8 7 [5] Dominators 14u Harvey
B7 11:00 AM South Columbia - Field 4 [4] Redhots extreme
2 3 [7] COLUMBIA CRUSHERS
B8 11:00 AM South Columbia - Field 5 [6] Warriors
4 8 [5] Dominators 14u Harvey
B5 12:30 PM South Columbia - Field 4 [2] NLS Black
3 11 [3] Texas Glory 09 Adam
B9 12:30 PM South Columbia - Field 5 [7] COLUMBIA CRUSHERS
1 12 [5] Dominators 14u Harvey
B6 2:00 PM South Columbia - Field 4 [1] Gainesville Ruthless Mott
2 1 [3] Texas Glory 09 Adam

Bracket

Silver Bracket
Gold Bracket
[5] Dominators 14u Harvey
[1] Gainesville Ruthless Mott
Champion
[1] Gainesville Ruthless Mott - 2
B6 - Sun 9/11 2:00PM South Columbia - Field 4
[3] Texas Glory 09 Adam - 1
[1] Gainesville Ruthless Mott - 8
B4 - Sun 9/11 9:30AM South Columbia - Field 4
[5] Dominators 14u Harvey - 7
[2] NLS Black - 3
B5 - Sun 9/11 12:30PM South Columbia - Field 4
[3] Texas Glory 09 Adam - 11
[4] Redhots extreme - 3
B1 - Sun 9/11 8:00AM South Columbia - Field 4
[5] Dominators 14u Harvey - 10
[4] Redhots extreme - 2
B7 - Sun 9/11 11:00AM South Columbia - Field 4
[7] COLUMBIA CRUSHERS - 3
[3] Texas Glory 09 Adam - 7
B3 - Sun 9/11 9:30AM South Columbia - Field 5
[6] Warriors - 1
[7] COLUMBIA CRUSHERS - 1
B9 - Sun 9/11 12:30PM South Columbia - Field 5
[5] Dominators 14u Harvey - 12
[6] Warriors - 4
B8 - Sun 9/11 11:00AM South Columbia - Field 5
[5] Dominators 14u Harvey - 8
[2] NLS Black - 10
B2 - Sun 9/11 8:00AM South Columbia - Field 5
[7] COLUMBIA CRUSHERS - 0