Baseball

13u B

Maryland Stars & Strikes Memorial Day Tournament

May 27 - 30, 2022
MD
 Info
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

13 B
Team W L
RD
RA
HH RD
Raiders Black 2 0 30 1 0
Hamilton hammers 2 0 19 5 0
Maryland United 1 0 5 2 0
SW York Outlaws 1 0 3 3 0
13U LF Archers 1 0 2 7 0
Frederick Rangers 1 0 15 9 0
API Academy Red 1 1 9 4 12
13u Savage Eagles 1 1 -4 13 -7
Rawlings Prospects MD 1 1 -5 13 0
AYRA Green 1 1 -5 16 -5
Severn 13u 1 1 -23 26 0
Roland Park Rangers 0 1 -2 5 0
Catonsville Cubs 13U 0 1 -1 7 0
Titans Baseball 13U 0 2 -6 8 0
WHC 13u Renegades 0 2 -11 15 0
AYRA Black 0 2 -26 34 0

Schedule

Filter by:

Saturday, May 28, 2022
Game Time Location Team Score Team
P4 3:45 PM Severn-Danza Park - Field 5 Raiders Black
24 0 Severn 13u
P14 3:45 PM Severn-Danza Park - Field 1 Roland Park Rangers
3 5 13U LF Archers
P3 6:00 PM Severn-Danza Park - Field 5 WHC 13u Renegades
2 5 13u Savage Eagles
P5 6:00 PM Severn-Danza Park - Field 1 API Academy Red
12 0 AYRA Green
P8 8:15 PM Severn-Danza Park - Field 1 Maryland United
2 2 SW York Outlaws
Sunday, May 29, 2022
Game Time Location Team Score Team
P7 8:00 AM Severn-Danza Park - Field 5 13U LF Archers
4 4 Frederick Rangers
P10 8:00 AM Severn-Danza Park - Field 1 Hamilton hammers
10 2 WHC 13u Renegades
P9 10:15 AM Severn-Danza Park - Field 5 AYRA Black
5 20 Frederick Rangers
P12 10:15 AM Severn-Danza Park - Field 1 SW York Outlaws
4 1 API Academy Red
P13 12:30 PM Severn-Danza Park - Field 1 Titans Baseball 13U
2 3 Severn 13u
P16 12:30 PM Severn-Danza Park - Field 5 AYRA Green
11 4 13u Savage Eagles
P1 2:45 PM Severn-Danza Park - Field 5 Hamilton hammers
14 3 AYRA Black
P2 2:45 PM Severn-Danza Park - Field 1 Catonsville Cubs 13U
6 7 Rawlings Prospects MD
P6 5:00 PM Severn-Danza Park - Field 1 Roland Park Rangers
0 0 Catonsville Cubs 13U
P11 5:00 PM Severn-Danza Park - Field 5 Rawlings Prospects MD
1 7 Raiders Black
P15 5:00 PM Rockburn Park - Field 2 Titans Baseball 13U
0 5 Maryland United
Monday, May 30, 2022
Game Time Location Team Score Team
B1 8:00 AM Severn-Danza Park - Field 1 [8] 13u Savage Eagles
10 5 [9] Rawlings Prospects MD
B2 8:00 AM Severn-Danza Park - Field 5 [7] API Academy Red
8 2 [10] AYRA Green
B3 10:15 AM Severn-Danza Park - Field 1 [4] SW York Outlaws
2 1 [5] 13U LF Archers
B4 10:15 AM Severn-Danza Park - Field 5 [3] Maryland United
10 7 [6] Frederick Rangers
B5 12:30 PM Severn-Danza Park - Field 1 [1] Raiders Black
12 4 [8] 13u Savage Eagles
B6 12:30 PM Severn-Danza Park - Field 5 [7] API Academy Red
4 5 [2] Hamilton hammers
B7 2:45 PM Severn-Danza Park - Field 1 [1] Raiders Black
4 3 [4] SW York Outlaws
B8 2:45 PM Severn-Danza Park - Field 5 [3] Maryland United
7 3 [2] Hamilton hammers
B9 5:00 PM Severn-Danza Park - Field 1 [1] Raiders Black
[3] Maryland United

Bracket

Bracket Winner B9
Champion
[1] Raiders Black
B9 - Mon 5/30 5:00PM Severn-Danza Park - Field 1
[3] Maryland United
[4] SW York Outlaws - 2
B3 - Mon 5/30 10:15AM Severn-Danza Park - Field 1
[5] 13U LF Archers - 1
[1] Raiders Black - 4
B7 - Mon 5/30 2:45PM Severn-Danza Park - Field 1
[4] SW York Outlaws - 3
[8] 13u Savage Eagles - 10
B1 - Mon 5/30 8:00AM Severn-Danza Park - Field 1
[9] Rawlings Prospects MD - 5
[1] Raiders Black - 12
B5 - Mon 5/30 12:30PM Severn-Danza Park - Field 1
[8] 13u Savage Eagles - 4
[7] API Academy Red - 4
B6 - Mon 5/30 12:30PM Severn-Danza Park - Field 5
[2] Hamilton hammers - 5
[3] Maryland United - 7
B8 - Mon 5/30 2:45PM Severn-Danza Park - Field 5
[2] Hamilton hammers - 3
[3] Maryland United - 10
B4 - Mon 5/30 10:15AM Severn-Danza Park - Field 5
[6] Frederick Rangers - 7
[7] API Academy Red - 8
B2 - Mon 5/30 8:00AM Severn-Danza Park - Field 5
[10] AYRA Green - 2