Lacrosse

Tournament Note

Team Managers are responsible for reporting scores for games on the Score Report form found on the GNLL Boys Spring Field page.

Boys 10U

2022 GNLL Boys Spring Field League

Apr 16 - Jun 12, 2022
MN • WI
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Boys 10U
Team W L T
GD
GS
GA
HH GD
Delano 10U 6 0 0 33 68 35 0
Mahtomedi 10U Gold 5 0 0 52 69 17 0
Chisago Lakes 10U Green 4 0 0 47 62 15 0
Duluth 10U Gray 2 0 0 18 23 5 0
Superior 10U Navy 1 0 0 16 17 1 0
Grand Cities 10U 1 0 0 6 10 4 0
Wayzata 10U Blue 7 0 1 82 104 22 0
Elk River 10U White 7 1 0 51 76 25 0
Wayzata 10U Gold 6 0 2 42 75 33 0
Becker 10U White 12 2 0 75 152 77 0
Centennial 10U White 6 1 0 42 73 31 0
Minnetonka 10U Blue 9 1 2 58 127 69 0
Elk River 10U Red 6 1 1 33 79 46 0
Centennial 10U Red 5 1 1 53 71 18 0
STMA 10U 7 3 0 25 87 62 0
Spring Lake Park 10U Blue 7 3 1 9 81 72 0
Maple Grove 10U Crimson 8 4 2 43 129 86 0
MVI 10U Gold 4 2 1 0 40 40 0
Rosemount 10U 4 2 1 6 60 54 0
Orono 10U White 6 5 1 11 95 84 0
Orono 10U Blue 5 5 2 -14 87 101 0
MVI 10U White 3 3 0 -13 32 45 0
Rochester 10U Black 3 3 2 -3 73 76 0
Blaine 10U 2 2 1 3 34 31 0
Owatonna 10U 4 6 2 -18 80 98 -1
Wayzata 10U White 2 3 1 -26 20 46 1
Forest Lake 10U B 3 5 2 -24 48 72 0
Rochester 10U Silver 2 4 0 -8 40 48 0
Chisago Lakes 10U White 1 2 0 7 27 20 0
Minnetonka 10U White 3 9 0 -16 92 108 1
New Prague 10U Black 2 6 0 -21 57 78 6
Anoka 10U White 2 7 1 -42 59 101 -13
Sartell-Sauk Rapids 10U 2 8 2 -59 45 104 7
Superior 10U White 1 3 0 -19 17 36 -1
Monticello 10U 2 7 0 -39 51 90 0
Minneapolis 10U Black 1 8 1 -57 39 96 0
White Bear Lake 10U Orange 1 6 0 -38 26 64 0
ACYLA 10U 1 7 0 -42 53 95 0
Big Lake/CI 0 8 1 -76 31 107 0
White Bear Lake 10U Black 0 0 0 0 0 0 0
Buffalo 10U (Buffalo, MN) 0 0 0 0 0 0 0
Spring Lake Park 10U Red 0 0 0 0 0 0 0
Arrowhead 10U Black 0 0 0 0 0 0 0
Arrowhead 10U White 0 0 0 0 0 0 0
Place Holder 0 0 0 0 0 0 0
Duluth 10U Maroon 0 1 0 -14 4 18 0
Grand Rapids 10U Black 0 6 0 -58 14 72 0
Grand Rapids 10U Orange 0 8 0 -67 23 90 0
Hutchinson 10U (Hutchinson, MN) 0 10 0 -58 43 101 0

Schedule

Filter by:

Saturday, April 16, 2022
Game Time Location Team Score Team
P0 8:00 AM Delano High School-Turf - Small Practice Turf East Delano 10U
11 7 Orono 10U White
P0 9:00 AM Delano High School-Turf - Small Practice Turf East Orono 10U White
7 2 Minnetonka 10U White
P0 9:00 AM Delano High School-Turf - Small Practice Turf West Minnetonka 10U Blue
4 4 Orono 10U Blue
P0 10:00 AM Delano High School-Turf - Small Practice Turf East Delano 10U
15 10 Becker 10U White
P0 10:00 AM Delano High School-Turf - Small Practice Turf West Minnetonka 10U Blue
7 4 Maple Grove 10U Crimson
P0 11:00 AM Delano High School-Turf - Small Practice Turf East Minnetonka 10U White
4 10 Becker 10U White
P0 11:00 AM Delano High School-Turf - Small Practice Turf West Maple Grove 10U Crimson
13 2 Orono 10U Blue
Saturday, April 23, 2022
Game Time Location Team Score Team
P0 9:00 AM Wayzata HS - Turf 1 Small North Wayzata 10U White
0 0 Orono 10U White
P0 9:00 AM Wayzata HS - Turf 1 Small South Wayzata 10U Gold
0 0 Maple Grove 10U Crimson
P0 10:00 AM Wayzata HS - Turf 1 Small North Orono 10U White
6 9 Wayzata 10U Blue
P0 10:00 AM Wayzata HS - Turf 1 Small South Maple Grove 10U Crimson
7 7 Rosemount 10U
P0 11:00 AM Wayzata HS - Turf 1 Small North Orono 10U Blue
10 3 Wayzata 10U White
P0 11:00 AM Wayzata HS - Turf 1 Small South Grand Rapids 10U Orange
1 8 Wayzata 10U Gold
P0 12:00 PM Wayzata HS - Turf 1 Small North Wayzata 10U Blue
14 0 Grand Rapids 10U Orange
P0 12:00 PM Wayzata HS - Turf 1 Small South Orono 10U Blue
11 4 Rosemount 10U
P0 3:00 PM Minneapolis-Parade Stadium - Turf Superior 10U White
2 3 Sartell-Sauk Rapids 10U
P0 4:00 PM Minneapolis-Parade Stadium - Turf Superior 10U White
5 13 Becker 10U White
P0 5:00 PM Minneapolis-Parade Stadium - Turf Sartell-Sauk Rapids 10U
4 12 Becker 10U White
P0 6:00 PM Minneapolis-Parade Stadium - Turf Minneapolis 10U Black
Superior 10U Navy
P0 7:00 PM Minneapolis-Parade Stadium - Turf Superior 10U Navy
Anoka 10U White
P0 8:00 PM Minneapolis-Parade Stadium - Turf Minneapolis 10U Black
0 0 Anoka 10U White
Sunday, April 24, 2022
Game Time Location Team Score Team
P0 8:00 AM Minnetonka- Badger Park - Small Turf South Minnetonka 10U Blue
9 9 Elk River 10U Red
P0 8:00 AM Minnetonka- Badger Park - Small Turf North Minnetonka 10U White
1 9 Elk River 10U White
P0 9:00 AM Minnetonka- Badger Park - Small Turf South Elk River 10U Red
12 3 Owatonna 10U
P0 9:00 AM Minnetonka- Badger Park - Small Turf North Elk River 10U White
9 6 STMA 10U
P0 10:00 AM Minnetonka- Badger Park - Small Turf South Minnetonka 10U Blue
9 2 Owatonna 10U
P0 10:00 AM Minnetonka- Badger Park - Small Turf North Minnetonka 10U White
5 10 STMA 10U
Saturday, April 30, 2022
Game Time Location Team Score Team
P0 8:00 AM Orono HS - Small Turf North Orono 10U White
4 9 Minnetonka 10U Blue
P0 9:00 AM Orono HS - Small Turf South Minnetonka 10U Blue
6 16 Maple Grove 10U Crimson
P0 9:00 AM Orono HS - Small Turf North Orono 10U Blue
10 9 Minnetonka 10U White
P0 10:00 AM Orono HS - Small Turf South Maple Grove 10U Crimson
5 7 Delano 10U
P0 10:00 AM Orono HS - Small Turf North Orono 10U White
7 6 Rochester 10U Silver
P0 10:00 AM Northpoint Elementary - Grass Field 2 Big Lake/CI
Blaine 10U
P0 11:00 AM Orono HS - Small Turf South Minnetonka 10U White
8 12 Rochester 10U Black
P0 11:00 AM Orono HS - Small Turf North Orono 10U Blue
5 14 STMA 10U
P0 11:00 AM Northpoint Elementary - Grass Field 2 Sartell-Sauk Rapids 10U
0 0 Centennial 10U Red
P0 12:00 PM Orono HS - Small Turf South Delano 10U
11 2 Rochester 10U Silver
P0 12:00 PM Orono HS - Small Turf North Rochester 10U Black
4 12 STMA 10U
P0 12:00 PM Northpoint Elementary - Grass Field 2 Sartell-Sauk Rapids 10U
0 0 Big Lake/CI
P0 1:00 PM Northpoint Elementary - Grass Field 2 Blaine 10U
Centennial 10U Red
Sunday, May 01, 2022
Game Time Location Team Score Team
P0 9:00 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 2 South Monticello 10U
0 13 Elk River 10U White
P0 9:00 AM Northpoint Elementary - Grass Field 2 Spring Lake Park 10U Blue
9 6 Centennial 10U White
P0 9:00 AM Rosemount-Flint Hills Recreation Complex - Grass Field 1 Rosemount 10U
10 6 Minneapolis 10U Black
P0 9:00 AM Superior-Superior HS - Turf Arrowhead 10U Black
Superior 10U White
P0 10:00 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 2 South Hutchinson 10U
4 11 Elk River 10U Red
P0 10:00 AM Northpoint Elementary - Grass Field 2 MVI 10U White
2 9 Spring Lake Park 10U Blue
P0 10:00 AM Rosemount-Flint Hills Recreation Complex - Grass Field 1 Minneapolis 10U Black
9 5 ACYLA 10U
P0 10:00 AM Superior-Superior HS - Turf Arrowhead 10U White
Duluth 10U Maroon
P0 11:00 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 2 South Elk River 10U White
11 4 Hutchinson 10U
P0 11:00 AM Northpoint Elementary - Grass Field 2 Centennial 10U White
New Prague 10U Black
P0 11:00 AM Rosemount-Flint Hills Recreation Complex - Grass Field 1 Rosemount 10U
6 8 Owatonna 10U
P0 11:00 AM Superior-Superior HS - Turf Grand Rapids 10U Orange
1 10 Superior 10U White
P0 12:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 2 South Becker 10U White
13 1 Monticello 10U
P0 12:00 PM Northpoint Elementary - Grass Field 2 New Prague 10U Black
MVI 10U White
P0 12:00 PM Rosemount-Flint Hills Recreation Complex - Grass Field 1 Owatonna 10U
9 7 ACYLA 10U
P0 12:00 PM Superior-Superior HS - Turf Arrowhead 10U Black
Duluth 10U Maroon
P0 1:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Small Grass Field 2 South Elk River 10U Red
12 9 Becker 10U White
P0 1:00 PM Northpoint Elementary - Grass Field 2 Spring Lake Park 10U Blue
Centennial 10U Red
P0 1:00 PM Superior-Superior HS - Turf Grand Rapids 10U Black
2 12 Duluth 10U Gray
P0 2:00 PM Northpoint Elementary - Grass Field 2 MVI 10U Gold
Centennial 10U Red
P0 2:00 PM Superior-Superior HS - Turf Arrowhead 10U White
Superior 10U Navy
P0 3:00 PM Northpoint Elementary - Grass Field 2 Forest Lake 10U B
0 0 Spring Lake Park 10U Blue
P0 3:00 PM Superior-Superior HS - Turf Grand Rapids 10U Orange
3 11 Duluth 10U Gray
P0 4:00 PM Northpoint Elementary - Grass Field 2 MVI 10U Gold
0 0 Forest Lake 10U B
P0 4:00 PM Superior-Superior HS - Turf Superior 10U Navy
17 1 Grand Rapids 10U Black
Saturday, May 07, 2022
Game Time Location Team Score Team
P0 8:00 AM Becker Athletic Complex - Grass Field 1 Becker 10U White
13 3 Monticello 10U
P0 9:00 AM Owatonna Christian School Owatonna 10U
6 5 Minneapolis 10U Black
P0 9:00 AM Becker Athletic Complex - Grass Field 1 Monticello 10U
6 7 Wayzata 10U White
P0 9:00 AM New Prague-Armory New Prague 10U Black
12 6 Minnetonka 10U White
P0 10:00 AM Owatonna Christian School Minneapolis 10U Black
2 8 Rochester 10U Silver
P0 10:00 AM Becker Athletic Complex - Grass Field 1 Wayzata 10U White
4 11 Becker 10U White
P0 10:00 AM New Prague-Armory Minnetonka 10U White
6 13 Maple Grove 10U Crimson
P0 11:00 AM Owatonna Christian School Rochester 10U Silver
Rosemount 10U
P0 11:00 AM Becker Athletic Complex - Grass Field 1 Wayzata 10U Gold
10 6 Sartell-Sauk Rapids 10U
P0 11:00 AM New Prague-Armory New Prague 10U Black
6 9 Minnetonka 10U Blue
P0 12:00 PM Owatonna Christian School Owatonna 10U
7 7 Rochester 10U Black
P0 12:00 PM Becker Athletic Complex - Grass Field 1 Sartell-Sauk Rapids 10U
10 4 Anoka 10U White
P0 12:00 PM Elk River-Salk Middle School Elk River 10U Red
13 0 Grand Rapids 10U Black
P0 12:00 PM New Prague-Armory Maple Grove 10U Crimson
5 14 Minnetonka 10U Blue
P0 1:00 PM Owatonna Christian School Rochester 10U Black
5 12 Rosemount 10U
P0 1:00 PM Becker Athletic Complex - Grass Field 1 Wayzata 10U Gold
10 0 Big Lake/CI
P0 1:00 PM Elk River-Salk Middle School Grand Rapids 10U Black
1 12 Centennial 10U Red
P0 2:00 PM Becker Athletic Complex - Grass Field 1 Big Lake/CI
0 19 Wayzata 10U Blue
P0 2:00 PM Elk River-Salk Middle School Centennial 10U Red
11 4 Elk River 10U Red
P0 3:00 PM Becker Athletic Complex - Grass Field 1 Wayzata 10U Blue
18 1 Anoka 10U White
P0 3:00 PM Elk River-Salk Middle School Grand Rapids 10U Orange
2 11 Elk River 10U White
P0 4:00 PM Elk River-Salk Middle School Grand Rapids 10U Orange
5 12 Spring Lake Park 10U Blue
P0 5:00 PM Elk River-Salk Middle School Elk River 10U White
3 5 Blaine 10U
P0 6:00 PM Elk River-Salk Middle School Hutchinson 10U
5 8 Spring Lake Park 10U Blue
P0 7:00 PM Elk River-Salk Middle School Blaine 10U
10 4 Hutchinson 10U
Sunday, May 08, 2022
Game Time Location Team Score Team
P0 8:00 AM Forest Lake- Forest Lake Sports Center - Small Grass Field 1 Forest Lake 10U B
9 5 White Bear Lake 10U Orange
P0 8:00 AM Forest Lake- Forest Lake Sports Center - Small Grass Field 2 MVI 10U Gold
2 15 Chisago Lakes 10U Green
P0 8:00 AM Minnetonka- Badger Park - Small Turf South Minnetonka 10U White
16 6 ACYLA 10U
P0 9:00 AM Forest Lake- Forest Lake Sports Center - Small Grass Field 1 White Bear Lake 10U Orange
2 5 MVI 10U White
P0 9:00 AM Forest Lake- Forest Lake Sports Center - Small Grass Field 2 Centennial 10U White
8 7 Spring Lake Park 10U Blue
P0 9:00 AM Minnetonka- Badger Park - Small Turf South Minnetonka 10U White
13 6 Anoka 10U White
P0 9:00 AM Minnetonka- Badger Park - Small Turf North Minnetonka 10U Blue
11 8 Orono 10U White
P0 10:00 AM Forest Lake- Forest Lake Sports Center - Small Grass Field 1 MVI 10U White
9 7 Chisago Lakes 10U White
P0 10:00 AM Forest Lake- Forest Lake Sports Center - Small Grass Field 2 Chisago Lakes 10U Green
19 4 Spring Lake Park 10U Blue
P0 10:00 AM Minnetonka- Badger Park - Small Turf South ACYLA 10U
5 14 Orono 10U White
P0 10:00 AM Minnetonka- Badger Park - Small Turf North Orono 10U Blue
7 13 Delano 10U
P0 11:00 AM Forest Lake- Forest Lake Sports Center - Small Grass Field 1 Forest Lake 10U B
3 6 STMA 10U
P0 11:00 AM Forest Lake- Forest Lake Sports Center - Small Grass Field 2 MVI 10U Gold
4 11 Centennial 10U White
P0 11:00 AM Minnetonka- Badger Park - Small Turf South Anoka 10U White
4 11 Delano 10U
P0 11:00 AM Minnetonka- Badger Park - Small Turf North Minnetonka 10U Blue
17 5 Orono 10U Blue
P0 12:00 PM Forest Lake- Forest Lake Sports Center - Small Grass Field 1 STMA 10U
8 5 Chisago Lakes 10U White
Saturday, May 14, 2022
Game Time Location Team Score Team
P0 9:00 AM Cambridge-Sandquist Fields - Field 2 Big Lake/CI
2 11 MVI 10U Gold
P0 10:00 AM Cambridge-Sandquist Fields - Field 2 MVI 10U White
10 6 Big Lake/CI
P0 11:00 AM Cambridge-Sandquist Fields - Field 2 Blaine 10U
3 6 MVI 10U Gold
P0 12:00 PM Cambridge-Sandquist Fields - Field 2 Becker 10U White
9 4 MVI 10U White
P0 1:00 PM Cambridge-Sandquist Fields - Field 2 Blaine 10U
7 9 Becker 10U White
P0 2:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Orono 10U White
8 7 Hutchinson 10U
P0 2:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf South Wayzata 10U Gold
12 4 Owatonna 10U
P0 3:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Hutchinson 10U
6 18 Minnetonka 10U Blue
P0 3:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf South Wayzata 10U White
6 5 Owatonna 10U
P0 4:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Orono 10U White
8 9 Maple Grove 10U Crimson
P0 4:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf South Wayzata 10U Gold
11 8 Minnetonka 10U White
P0 5:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Wayzata 10U Blue
8 4 Maple Grove 10U Crimson
P0 5:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf South Orono 10U Blue
12 4 Minneapolis 10U Black
P0 6:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Minnetonka 10U Blue
14 0 Wayzata 10U White
P0 6:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf South Minnetonka 10U White
14 2 Minneapolis 10U Black
P0 7:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Orono 10U Blue
7 7 Wayzata 10U Blue
Sunday, May 15, 2022
Game Time Location Team Score Team
P0 9:00 AM Lexington Athletic Complex - Centennial-Field 4 Centennial 10U Red
15 2 White Bear Lake 10U Orange
P0 9:00 AM Superior-Superior HS - Grass Field 2 Duluth 10U Gray
Superior 10U White
P0 10:00 AM Lexington Athletic Complex - Centennial-Field 4 Spring Lake Park 10U Blue
6 5 White Bear Lake 10U Orange
P0 10:00 AM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 2 STMA 10U
9 8 New Prague 10U Black
P0 10:00 AM Superior-Superior HS - Grass Field 2 Superior 10U White
0 19 Mahtomedi 10U Gold
P0 11:00 AM Lexington Athletic Complex - Centennial-Field 4 Centennial 10U Red
13 2 Spring Lake Park 10U Blue
P0 11:00 AM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 2 Maple Grove 10U Crimson
9 5 New Prague 10U Black
P0 11:00 AM Superior-Superior HS - Grass Field 2 Superior 10U Navy
Duluth 10U Gray
P0 12:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial-Field 4 Centennial 10U White
17 3 ACYLA 10U
P0 12:00 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 2 STMA 10U
13 1 Sartell-Sauk Rapids 10U
P0 12:00 PM Superior-Superior HS - Grass Field 2 Mahtomedi 10U Gold
18 4 Duluth 10U Maroon
P0 1:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial-Field 4 ACYLA 10U
5 9 Forest Lake 10U B
P0 1:00 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 2 Maple Grove 10U Crimson
13 6 Monticello 10U
P0 1:00 PM Superior-Superior HS - Grass Field 2 Superior 10U Navy
Duluth 10U Maroon
P0 2:00 PM Lexington Athletic Complex - Centennial-Field 4 Centennial 10U White
11 1 Forest Lake 10U B
P0 2:00 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 2 Sartell-Sauk Rapids 10U
8 13 Monticello 10U
Saturday, May 21, 2022
Game Time Location Team Score Team
P0 9:00 AM MVI- Driftwood Park - Small Grass Field 2 MVI 10U White
2 12 Centennial 10U White
P0 10:00 AM MVI- Driftwood Park - Small Grass Field 2 Anoka 10U White
MVI 10U Gold
P0 10:00 AM Rochester-Fuad Mansour Soccer Complex - Grass 1 Rochester 10U Black
10 8 New Prague 10U Black
P0 11:00 AM MVI- Driftwood Park - Small Grass Field 2 MVI 10U White
Anoka 10U White
P0 11:00 AM Rochester-Fuad Mansour Soccer Complex - Grass 1 Rosemount 10U
New Prague 10U Black
P0 12:00 PM MVI- Driftwood Park - Small Grass Field 2 Centennial 10U White
8 5 Monticello 10U
P0 12:00 PM Rochester-Fuad Mansour Soccer Complex - Grass 1 Rochester 10U Black
11 11 Owatonna 10U
P0 1:00 PM MVI- Driftwood Park - Small Grass Field 2 MVI 10U Gold
9 7 Monticello 10U
P0 1:00 PM Rochester-Fuad Mansour Soccer Complex - Grass 1 Rochester 10U Silver
Rosemount 10U
P0 2:00 PM Rochester-Fuad Mansour Soccer Complex - Grass 1 Rochester 10U Silver
7 6 Owatonna 10U
Sunday, May 22, 2022
Game Time Location Team Score Team
P0 9:00 AM STMA St Michael Upper Rec - Grass Field 1 STMA 10U
6 10 Elk River 10U Red
P0 9:00 AM Rochester-Fuad Mansour Soccer Complex - Grass 1 Rochester 10U Silver
11 13 New Prague 10U Black
P0 10:00 AM STMA St Michael Upper Rec - Grass Field 1 Elk River 10U Red
8 4 Hutchinson 10U
P0 10:00 AM Rochester-Fuad Mansour Soccer Complex - Grass 1 Owatonna 10U
13 3 New Prague 10U Black
P0 11:00 AM STMA St Michael Upper Rec - Grass Field 1 Elk River 10U White
8 4 Hutchinson 10U
P0 11:00 AM Rochester-Fuad Mansour Soccer Complex - Grass 1 Rochester 10U Black
13 6 Owatonna 10U
P0 12:00 PM Chisago Lakes MS Chisago Lakes 10U White
15 3 Forest Lake 10U B
P0 12:00 PM STMA St Michael Upper Rec - Grass Field 1 Elk River 10U White
12 3 STMA 10U
P0 12:00 PM Sartell High School - Grass Field 1 Sartell-Sauk Rapids 10U
5 9 Orono 10U Blue
P0 12:00 PM Rochester-Fuad Mansour Soccer Complex - Grass 1 Rochester 10U Silver
6 9 Rosemount 10U
P0 1:00 PM Chisago Lakes MS Chisago Lakes 10U White
White Bear Lake 10U Orange
P0 1:00 PM Sartell High School - Grass Field 1 Orono 10U Blue
5 8 Becker 10U White
P0 1:00 PM Rochester-Fuad Mansour Soccer Complex - Grass 1 Rochester 10U Black
11 12 Rosemount 10U
P0 1:00 PM Mahtomedi Middle School Mahtomedi 10U Gold
8 7 Centennial 10U Red
P0 2:00 PM Chisago Lakes MS Forest Lake 10U B
6 14 Chisago Lakes 10U Green
P0 2:00 PM Sartell High School - Grass Field 1 Sartell-Sauk Rapids 10U
4 17 Becker 10U White
P0 2:00 PM Mahtomedi Middle School Minneapolis 10U Black
1 13 Centennial 10U Red
P0 3:00 PM Chisago Lakes MS Chisago Lakes 10U Green
14 3 White Bear Lake 10U Orange
P0 3:00 PM Sartell High School - Grass Field 1 Orono 10U White
12 6 Big Lake/CI
P0 3:00 PM Mahtomedi Middle School Mahtomedi 10U Gold
13 5 Minneapolis 10U Black
P0 4:00 PM Sartell High School - Grass Field 1 Orono 10U White
14 9 Anoka 10U White
P0 5:00 PM Sartell High School - Grass Field 1 Big Lake/CI
9 13 Anoka 10U White
Saturday, June 04, 2022
Game Time Location Team Score Team
P0 1:00 PM Hutchinson MS - Grass Field 1 Anoka 10U White
Grand Cities 10U
P0 1:00 PM Hutchinson MS - Grass Field 2 Becker 10U White
9 1 Hutchinson 10U
P0 2:00 PM Hutchinson MS - Grass Field 1 Hutchinson 10U
4 10 Grand Cities 10U
P0 2:00 PM Hutchinson MS - Grass Field 2 Becker 10U White
9 8 Anoka 10U White
Sunday, June 05, 2022
Game Time Location Team Score Team
P0 9:00 AM Plymouth Creek Center - Turf 1 ACYLA 10U
8 15 Maple Grove 10U Crimson
P0 9:00 AM Plymouth Creek Center - Turf 2 Grand Cities 10U
Wayzata 10U White
P0 9:00 AM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Anoka 10U White
10 7 Forest Lake 10U B
P0 10:00 AM Plymouth Creek Center - Turf 1 Maple Grove 10U Crimson
16 2 Sartell-Sauk Rapids 10U
P0 10:00 AM Plymouth Creek Center - Turf 2 Delano 10U
Wayzata 10U White
P0 10:00 AM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Grand Rapids 10U Orange
5 14 Spring Lake Park 10U Blue
P0 11:00 AM Plymouth Creek Center - Turf 1 ACYLA 10U
14 6 Big Lake/CI
P0 11:00 AM Plymouth Creek Center - Turf 2 MVI 10U White
Grand Cities 10U
P0 11:00 AM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Anoka 10U White
4 10 Spring Lake Park 10U Blue
P0 12:00 PM Plymouth Creek Center - Turf 1 Wayzata 10U Blue
18 2 Big Lake/CI
P0 12:00 PM Plymouth Creek Center - Turf 2 Delano 10U
MVI 10U White
P0 12:00 PM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Forest Lake 10U B
10 6 Grand Rapids 10U Orange
P0 1:00 PM Plymouth Creek Center - Turf 1 Sartell-Sauk Rapids 10U
2 8 MVI 10U Gold
P0 1:00 PM Plymouth Creek Center - Turf 2 Blaine 10U
Minneapolis 10U Black
P0 1:00 PM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 White Bear Lake 10U Orange
1 11 Mahtomedi 10U Gold
P0 2:00 PM Plymouth Creek Center - Turf 1 Wayzata 10U Blue
11 2 New Prague 10U Black
P0 2:00 PM Plymouth Creek Center - Turf 2 Minneapolis 10U Black
5 15 Wayzata 10U Gold
P0 2:00 PM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Monticello 10U
10 6 Grand Rapids 10U Black
P0 3:00 PM Plymouth Creek Center - Turf 1 MVI 10U Gold
New Prague 10U Black
P0 3:00 PM Plymouth Creek Center - Turf 2 Blaine 10U
9 9 Wayzata 10U Gold
P0 3:00 PM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Grand Rapids 10U Black
4 8 White Bear Lake 10U Orange
P0 4:00 PM Anoka HS - Grey Ghost Field 2 Mahtomedi 10U Gold
Monticello 10U

Bracket

No Bracket Games for this Division