Lacrosse

Tournament Note

Team Managers are responsible for reporting scores for games on the Score Report form found on the GNLL Boys Spring Field page.

Boys 8U

2022 GNLL Boys Spring Field League

Apr 16 - Jun 12, 2022
MN • WI
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

8U
Team W L T
GD
GS
GA
HH GD
Buffalo 8U 1 0 0 3 10 7 0
MVI 8U White 1 0 0 3 8 5 0
Monticello 8U (Monticello, MN) 1 0 0 5 5 0 0
Becker 8U 1 1 0 7 11 4 0
Maple Grove 8U Crimson 0 0 1 0 0 0 0
Wayzata 8U Blue 0 0 1 0 0 0 0
Sartell Sauk Rapids 8U Blue 1 2 0 -12 4 16 0
Chisago Lakes 8U 0 0 0 0 0 0 0
Centennial 8U 0 0 0 0 0 0 0
Blaine 8U White 0 0 0 0 0 0 0
Elk River 8U Red 0 0 0 0 0 0 0
Forest Lake 8U 0 0 0 0 0 0 0
MVI 8U Gold 0 0 0 0 0 0 0
New Prague 8U 0 0 0 0 0 0 0
Orono 8U 0 0 0 0 0 0 0
Spring Lake Park 8U 0 0 0 0 0 0 0
Wayzata 8U Gold 0 0 0 0 0 0 0
Wayzata 8U White 0 0 0 0 0 0 0
White Bear Lake 8U Orange 0 0 0 0 0 0 0
Blaine 8U Blue 0 0 0 0 0 0 0
STMA 8U 0 0 0 0 0 0 0
Big Lake/CI 0 0 0 0 0 0 0
Rochester 8U Orange 0 0 0 0 0 0 0
Rochester 8U Blue 0 0 0 0 0 0 0
White Bear Lake 8U Black 0 0 0 0 0 0 0
Sartell Sauk rapids 8U Green 0 0 0 0 0 0 0
Delano 8U 0 0 0 0 0 0 0
Maple Grove 8U Gold 0 2 0 -6 12 18 0

Schedule

Filter by:

Sunday, April 24, 2022
Game Time Location Team Score Team
P0 3:00 PM Orono HS - Small Turf South Buffalo 8U
Orono 8U
P0 3:00 PM Orono HS - Small Turf North Wayzata 8U White
Maple Grove 8U Crimson
P0 4:00 PM Orono HS - Small Turf South Wayzata 8U Gold
New Prague 8U
P0 4:00 PM Orono HS - Small Turf North Wayzata 8U Blue
0 0 Maple Grove 8U Crimson
P0 5:00 PM Orono HS - Small Turf South Wayzata 8U Gold
Buffalo 8U
P0 5:00 PM Orono HS - Small Turf North Wayzata 8U White
Maple Grove 8U Gold
P0 6:00 PM Orono HS - Small Turf South Orono 8U
New Prague 8U
P0 6:00 PM Orono HS - Small Turf North Maple Grove 8U Gold
Wayzata 8U Blue
Saturday, April 30, 2022
Game Time Location Team Score Team
P0 8:00 AM Northpoint Elementary - Grass Field 1 Blaine 8U White
Maple Grove 8U Crimson
P0 9:00 AM Northpoint Elementary - Grass Field 1 MVI 8U White
Sartell Sauk Rapids 8U Blue
P0 10:00 AM Northpoint Elementary - Grass Field 1 Blaine 8U White
Sartell Sauk Rapids 8U Blue
P0 11:00 AM Northpoint Elementary - Grass Field 1 MVI 8U White
Maple Grove 8U Crimson
P0 12:00 PM Northpoint Elementary - Grass Field 1 Blaine 8U Blue
Maple Grove 8U Gold
P0 1:00 PM Northpoint Elementary - Grass Field 1 Maple Grove 8U Gold
MVI 8U Gold
P0 2:00 PM Northpoint Elementary - Grass Field 1 MVI 8U Gold
Blaine 8U Blue
Sunday, May 01, 2022
Game Time Location Team Score Team
P0 9:00 AM Northpoint Elementary - Grass Field 1 Wayzata 8U White
Spring Lake Park 8U
P0 10:00 AM STMA St Michael Upper Rec - Grass Field 1 STMA 8U
Becker 8U
P0 10:00 AM Northpoint Elementary - Grass Field 1 Wayzata 8U Blue
Spring Lake Park 8U
P0 10:00 AM STMA St Michael Upper Rec - Grass Field 2 Elk River 8U Red
Big Lake/CI
P0 11:00 AM STMA St Michael Upper Rec - Grass Field 1 Becker 8U
Orono 8U
P0 11:00 AM STMA St Michael Upper Rec - Grass Field 2 Big Lake/CI
Sartell Sauk rapids 8U Green
P0 12:00 PM STMA St Michael Upper Rec - Grass Field 1 Orono 8U
STMA 8U
P0 12:00 PM STMA St Michael Upper Rec - Grass Field 2 Monticello 8U
Elk River 8U Red
P0 1:00 PM STMA St Michael Upper Rec - Grass Field 2 Monticello 8U
Sartell Sauk rapids 8U Green
Saturday, May 07, 2022
Game Time Location Team Score Team
P0 9:00 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 1 Monticello 8U
5 0 Sartell Sauk Rapids 8U Blue
P0 9:00 AM Big Lake HS Big Lake/CI
Blaine 8U White
P0 9:00 AM Elk River-Salk Middle School Elk River 8U Red
Blaine 8U Blue
P0 9:00 AM Buffalo Northwinds Elementary Buffalo 8U
Orono 8U
P0 10:00 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 1 Becker 8U
1 2 Sartell Sauk Rapids 8U Blue
P0 10:00 AM Big Lake HS Blaine 8U White
STMA 8U
P0 10:00 AM Elk River-Salk Middle School Blaine 8U Blue
New Prague 8U
P0 10:00 AM Buffalo Northwinds Elementary MVI 8U White
Orono 8U
P0 11:00 AM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 1 Sartell Sauk rapids 8U Green
Monticello 8U
P0 11:00 AM Big Lake HS Big Lake/CI
STMA 8U
P0 11:00 AM Elk River-Salk Middle School Elk River 8U Red
New Prague 8U
P0 11:00 AM Buffalo Northwinds Elementary Buffalo 8U
10 7 Maple Grove 8U Gold
P0 12:00 PM Monticello Bertram Chain Of Lakes Park - Grass Field 1 Sartell Sauk rapids 8U Green
Becker 8U
P0 12:00 PM Buffalo Northwinds Elementary MVI 8U White
8 5 Maple Grove 8U Gold
P0 1:00 PM Buffalo Northwinds Elementary Spring Lake Park 8U
MVI 8U Gold
P0 2:00 PM Buffalo Northwinds Elementary Spring Lake Park 8U
Maple Grove 8U Crimson
P0 3:00 PM Buffalo Northwinds Elementary MVI 8U Gold
Maple Grove 8U Crimson
Saturday, May 14, 2022
Game Time Location Team Score Team
P0 8:00 AM Wayzata Central MS - Small Turf North Wayzata 8U White
Blaine 8U Blue
P0 9:00 AM Wayzata Central MS - Small Turf North Blaine 8U Blue
Wayzata 8U Gold
P0 10:00 AM Wayzata Central MS - Small Turf North Wayzata 8U White
Blaine 8U White
P0 11:00 AM Wayzata Central MS - Small Turf North Wayzata 8U Gold
New Prague 8U
P0 12:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North Wayzata 8U Blue
Blaine 8U White
P0 1:00 PM Wayzata Central MS - Small Turf North New Prague 8U
Wayzata 8U Blue
Sunday, May 15, 2022
Game Time Location Team Score Team
P0 9:00 AM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 1 Small Field 2 Orono 8U
Elk River 8U Red
P0 9:00 AM Forest Lake- Forest Lake Sports Center - Small Grass Field 1 Buffalo 8U
Centennial 8U
P0 10:00 AM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 1 Small Field 2 Sartell Sauk Rapids 8U Blue
Orono 8U
P0 10:00 AM Forest Lake- Forest Lake Sports Center - Small Grass Field 1 MVI 8U Gold
Buffalo 8U
P0 10:00 AM Forest Lake- Forest Lake Sports Center - Small Grass Field 2 Becker 8U
Forest Lake 8U
P0 11:00 AM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 1 Small Field 2 Maple Grove 8U Gold
Elk River 8U Red
P0 11:00 AM Forest Lake- Forest Lake Sports Center - Small Grass Field 1 Centennial 8U
White Bear Lake 8U Black
P0 11:00 AM Forest Lake- Forest Lake Sports Center - Small Grass Field 2 White Bear Lake 8U Orange
MVI 8U Gold
P0 12:00 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 1 Small Field 2 Maple Grove 8U Crimson
Sartell Sauk Rapids 8U Blue
P0 12:00 PM Forest Lake- Forest Lake Sports Center - Small Grass Field 1 Chisago Lakes 8U
MVI 8U White
P0 12:00 PM Forest Lake- Forest Lake Sports Center - Small Grass Field 2 Becker 8U
White Bear Lake 8U Orange
P0 1:00 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 1 Small Field 2 Maple Grove 8U Gold
Monticello 8U
P0 1:00 PM Forest Lake- Forest Lake Sports Center - Small Grass Field 1 Chisago Lakes 8U
White Bear Lake 8U Black
P0 1:00 PM Forest Lake- Forest Lake Sports Center - Small Grass Field 2 Forest Lake 8U
Sartell Sauk rapids 8U Green
P0 2:00 PM Maple Grove- Fernbrook Athletic Fields - Turf 1 Small Field 2 Maple Grove 8U Crimson
Monticello 8U
P0 2:00 PM Forest Lake- Forest Lake Sports Center - Small Grass Field 2 Sartell Sauk rapids 8U Green
MVI 8U White
Saturday, May 21, 2022
Game Time Location Team Score Team
P0 9:00 AM MVI- Driftwood Park - Small Grass Field 1 MVI 8U White
Maple Grove 8U Crimson
P0 9:00 AM New Prague-Middle School New Prague 8U
Rochester 8U Blue
P0 10:00 AM MVI- Driftwood Park - Small Grass Field 1 Delano 8U
Maple Grove 8U Crimson
P0 10:00 AM New Prague-Middle School Rochester 8U Blue
Buffalo 8U
P0 11:00 AM MVI- Driftwood Park - Small Grass Field 1 Delano 8U
MVI 8U White
P0 11:00 AM New Prague-Middle School New Prague 8U
Buffalo 8U
P0 12:00 PM MVI- Driftwood Park - Small Grass Field 1 Monticello 8U
MVI 8U Gold
P0 1:00 PM MVI- Driftwood Park - Small Grass Field 1 Monticello 8U
Elk River 8U Red
P0 2:00 PM MVI- Driftwood Park - Small Grass Field 1 MVI 8U Gold
Elk River 8U Red
Sunday, May 22, 2022
Game Time Location Team Score Team
P0 8:00 AM Chisago Lakes MS Chisago Lakes 8U
White Bear Lake 8U Black
P0 8:00 AM Sartell High School - Grass Field 2 Sartell Sauk rapids 8U Green
Big Lake/CI
P0 9:00 AM Chisago Lakes MS Forest Lake 8U
White Bear Lake 8U Black
P0 9:00 AM Sartell High School - Grass Field 1 Sartell Sauk Rapids 8U Blue
2 10 Becker 8U
P0 9:00 AM Sartell High School - Grass Field 2 Big Lake/CI
Centennial 8U
P0 10:00 AM Chisago Lakes MS Chisago Lakes 8U
White Bear Lake 8U Orange
P0 10:00 AM Sartell High School - Grass Field 1 Becker 8U
STMA 8U
P0 10:00 AM Sartell High School - Grass Field 2 Centennial 8U
Sartell Sauk rapids 8U Green
P0 11:00 AM Chisago Lakes MS Forest Lake 8U
White Bear Lake 8U Orange
P0 11:00 AM Sartell High School - Grass Field 1 Sartell Sauk Rapids 8U Blue
STMA 8U
Saturday, June 04, 2022
Game Time Location Team Score Team
P0 8:00 AM Becker Athletic Complex - Small Grass Field 2 Becker 8U
Monticello 8U
P0 9:00 AM White Bear Lake Podvin Park - Grass Field 2 Forest Lake 8U
Spring Lake Park 8U
P0 9:00 AM White Bear Lake Podvin Park - Grass Field 1 White Bear Lake 8U Orange
Centennial 8U
P0 9:00 AM Plymouth Elm Creek Play Fields - Grass field 2 (east) Wayzata 8U Blue
Buffalo 8U
P0 9:00 AM Plymouth Elm Creek Play Fields - grass field 1(west) Wayzata 8U White
STMA 8U
P0 9:00 AM Becker Athletic Complex - Small Grass Field 2 Monticello 8U
Big Lake/CI
P0 10:00 AM White Bear Lake Podvin Park - Grass Field 2 Blaine 8U White
MVI 8U Gold
P0 10:00 AM White Bear Lake Podvin Park - Grass Field 1 MVI 8U White
Blaine 8U Blue
P0 10:00 AM Plymouth Elm Creek Play Fields - Grass field 2 (east) Orono 8U
Buffalo 8U
P0 10:00 AM Plymouth Elm Creek Play Fields - grass field 1(west) New Prague 8U
STMA 8U
P0 10:00 AM Becker Athletic Complex - Small Grass Field 2 Becker 8U
Big Lake/CI
P0 11:00 AM White Bear Lake Podvin Park - Grass Field 2 White Bear Lake 8U Black
Spring Lake Park 8U
P0 11:00 AM White Bear Lake Podvin Park - Grass Field 1 Centennial 8U
Blaine 8U Blue
P0 11:00 AM Plymouth Elm Creek Play Fields - Grass field 2 (east) Wayzata 8U Blue
Orono 8U
P0 11:00 AM Plymouth Elm Creek Play Fields - grass field 1(west) Wayzata 8U White
Sartell Sauk rapids 8U Green
P0 12:00 PM White Bear Lake Podvin Park - Grass Field 2 Forest Lake 8U
Blaine 8U White
P0 12:00 PM White Bear Lake Podvin Park - Grass Field 1 White Bear Lake 8U Orange
MVI 8U White
P0 12:00 PM Plymouth Elm Creek Play Fields - Grass field 2 (east) Wayzata 8U Gold
Sartell Sauk Rapids 8U Blue
P0 12:00 PM Plymouth Elm Creek Play Fields - grass field 1(west) Delano 8U
New Prague 8U
P0 1:00 PM White Bear Lake Podvin Park - Grass Field 2 MVI 8U Gold
White Bear Lake 8U Black
P0 1:00 PM Plymouth Elm Creek Play Fields - Grass field 2 (east) Sartell Sauk Rapids 8U Blue
Maple Grove 8U Gold
P0 1:00 PM Plymouth Elm Creek Play Fields - grass field 1(west) Delano 8U
Sartell Sauk rapids 8U Green
P0 2:00 PM Plymouth Elm Creek Play Fields - Grass field 2 (east) Maple Grove 8U Gold
Wayzata 8U Gold

Bracket

No Bracket Games for this Division