Baseball

10U

Region 2 Mid Season Tournament

Apr 11 - 24, 2022
AL
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

10U
Team W L T
RS
RA
Centre Lakemonsters (Centre, AL) 2 0 0 32 2
Alexandria Roof Revivers (Alexandria, AL) 2 0 0 30 2
Alexandria McElroy Insurance Agency (Alexandria, AL) 2 0 0 27 3
Alexandria Changer & Dresser (Alexandria, AL) 2 0 0 31 4
Gadsden GPR Hughes (Gadsden, AL) 2 0 0 30 4
Alexandria Quality Hardwood Inc (Alexandria, AL) 2 0 0 26 6
Centre Storm (centre, AL) 2 0 0 22 6
Piedmont B & F Lawn Care (Piedmont, AL) 2 0 0 22 7
Piedmont Morrow Tire & Auto (Piedmont, AL) 2 0 0 20 7
Gadsden GPR Wright (Gadsden, AL) 2 0 0 25 8
Anniston Diamondbacks 10U (Anniston, AL) 2 0 0 10 8
Piedmont Big Time (Piedmont, AL) 2 0 0 28 9
MUNFORD 10U ALL STARS (MUNFORD, AL) 2 0 0 19 9
MUNFORD 10U DUSTIN (MUNFORD, AL) 2 0 0 20 11
Attalla River Bandits (Gadsden, AL) 2 0 0 19 15
Alexandria T & G FARMS (ALEXANDRIA, AL) 2 0 0 29 25
Lincoln pirates 10U (Lincoln, AL) 1 1 0 11 9
MUNFORD 10U LANCE (MUNFORD, AL) 1 1 0 9 11
OXFORD TOP OF THE RIVER (OXFORD, AL) 1 1 0 16 12
Attalla Braves 10U (Attalla, AL) 1 1 0 17 15
Lincoln Braves 10U (Lincoln, AL) 1 1 0 15 15
Centre Knights (centre, AL) 1 1 0 12 15
OXFORD HSC ATHLETE RECOVERY (OXFORD, AL) 1 1 0 10 17
Centre Mudcats (Centre, AL) 1 1 0 17 24
White Plains Jones (Anniston, AL) 0 2 0 4 14
Saks AAA Gray (Anniston, AL) 0 2 0 11 15
Ohatchee Snelling (Ohatchee, AL) 0 2 0 4 16
OXFORD BENTON NISSAN (OXFORD, AL) 0 2 0 12 17
ATTALLA WHITE SOX 10u (Attalla, AL) 0 2 0 12 19
OXFORD DICKS SPORTING GOODS (OXFORD, AL) 0 2 0 8 19
White Plains Church (Anniston, AL) 0 2 0 11 21
Centre 10u hotrods (centre, AL) 0 2 0 13 24
Attalla Indians (Attalla, AL) 0 2 0 9 25
Centre Timber Rattlers (centre, AL) 0 2 0 6 25
Wellborn 10U Black (Anniston, AL) 0 2 0 17 29
Pleasant Valley Morrison 10u (Jacksonville, AL) 0 2 0 12 29
Weaver AAA- Rivers- Black (Weaver, AL) 0 2 0 5 30
Pleasant Valley Ball 10u (Jacksonville, AL) 0 2 0 3 33
HBYB Elliot 10U 2022 (Hokes Bluff, AL) 0 2 0 3 35
Ohatchee Brown (Ohatchee, AL) 0 2 0 4 36

Schedule

Filter by:

Monday, April 11, 2022
Game Time Location Team Score Team
P1 5:30 PM Attalla Complex - Minor Attalla Indians
5 16 Gadsden GPR Wright
P2 5:30 PM Centre Complex - Field 2 Centre 10u hotrods
7 15 Centre Mudcats
P6 5:30 PM Ohatchee Complex - Field 1 Alexandria Changer & Dresser
17 1 Ohatchee Brown
P7 5:30 PM Ohatchee Complex - Field 2 Alexandria Quality Hardwood Inc
18 2 Pleasant Valley Ball 10u
P8 5:30 PM Gadsden Sports Complex - Field 4 Attalla Braves 10U
14 3 HBYB Elliot 10U 2022
P3 6:00 PM Anniston Complex - Field C Piedmont B & F Lawn Care
14 2 Weaver AAA- Rivers- Black
P4 6:00 PM Earl Martin Complex - Field 3 - Ozone OXFORD BENTON NISSAN
5 6 OXFORD HSC ATHLETE RECOVERY
P9 7:00 PM Attalla Complex - Minor Attalla River Bandits
10 9 ATTALLA WHITE SOX 10u
P10 7:00 PM Centre Complex - Field 2 Centre Storm
12 0 Centre Knights
P14 7:00 PM Ohatchee Complex - Field 1 Alexandria McElroy Insurance Agency
8 0 Ohatchee Snelling
P15 7:00 PM Ohatchee Complex - Field 2 Alexandria Roof Revivers
15 1 Pleasant Valley Morrison 10u
P11 7:30 PM Anniston Complex - Field C Anniston Diamondbacks 10U
7 6 Saks AAA Gray
P12 7:30 PM Earl Martin Complex - Field 3 - Ozone MUNFORD 10U ALL STARS
7 5 OXFORD TOP OF THE RIVER
Tuesday, April 12, 2022
Game Time Location Team Score Team
P16 5:30 PM Centre Complex - Field 2 Centre Timber Rattlers
6 10 Centre Storm
P17 5:30 PM Gadsden Sports Complex - Field 3 ATTALLA WHITE SOX 10u
3 9 Gadsden GPR Wright
P21 5:30 PM Ohatchee Complex - Field 1 Alexandria T & G FARMS
15 14 Wellborn 10U Black
P22 5:30 PM Ohatchee Complex - Field 2 Alexandria McElroy Insurance Agency
19 3 Ohatchee Brown
P18 6:00 PM Anniston Complex - Field C Piedmont Big Time
12 6 White Plains Church
P20 6:00 PM Lincoln Sports Complex - Field 3 Lincoln Braves 10U
5 11 OXFORD TOP OF THE RIVER
P34 6:00 PM Earl Martin Complex - Field 3 - Ozone OXFORD DICKS SPORTING GOODS
4 9 MUNFORD 10U LANCE
P23 7:00 PM Centre Complex - Field 2 Centre Mudcats
2 17 Centre Lakemonsters
P24 7:00 PM Gadsden Sports Complex - Field 3 Attalla Indians
4 9 Gadsden GPR Hughes
P28 7:00 PM Ohatchee Complex - Field 1 Alexandria Changer & Dresser
14 3 Wellborn 10U Black
P29 7:00 PM Ohatchee Complex - Field 2 Alexandria Quality Hardwood Inc
8 4 Ohatchee Snelling
P25 7:30 PM Anniston Complex - Field C Piedmont Morrow Tire & Auto
11 2 White Plains Jones
P26 7:30 PM Earl Martin Complex - Field 3 - Ozone MUNFORD 10U ALL STARS
12 4 OXFORD HSC ATHLETE RECOVERY
P27 7:30 PM Lincoln Sports Complex - Field 3 Lincoln pirates 10U
4 9 MUNFORD 10U DUSTIN
Thursday, April 14, 2022
Game Time Location Team Score Team
P31 5:30 PM Gadsden Sports Complex - Field 4 Attalla Braves 10U
3 12 Centre Knights
P35 5:30 PM Ohatchee Complex - Field 1 Alexandria Roof Revivers
15 1 Pleasant Valley Ball 10u
P37 5:30 PM Centre Complex - Field 2 Centre Lakemonsters
15 0 Centre Timber Rattlers
P5 6:00 PM Lincoln Sports Complex - Field 3 Lincoln Braves 10U
10 4 OXFORD DICKS SPORTING GOODS
P19 6:00 PM Earl Martin Complex - Field 3 - Ozone MUNFORD 10U DUSTIN
11 7 OXFORD BENTON NISSAN
P32 6:00 PM Anniston Complex - Field E Piedmont B & F Lawn Care
8 5 Saks AAA Gray
P33 6:00 PM Anniston Complex - Field C Piedmont Morrow Tire & Auto
9 5 White Plains Church
P36 6:30 PM Hokes Bluff Complex - CP Gadsden GPR Hughes
21 0 HBYB Elliot 10U 2022
P38 7:00 PM Gadsden Sports Complex - Field 4 Attalla River Bandits
9 6 Centre 10u hotrods
P41 7:00 PM Ohatchee Complex - Field 1 Alexandria T & G FARMS
14 11 Pleasant Valley Morrison 10u
P13 7:30 PM Lincoln Sports Complex - Field 3 Lincoln pirates 10U
7 0 MUNFORD 10U LANCE
P39 7:30 PM Anniston Complex - Field E Anniston Diamondbacks 10U
3 2 White Plains Jones
P40 7:30 PM Anniston Complex - Field C Piedmont Big Time
16 3 Weaver AAA- Rivers- Black
Friday, April 15, 2022
Game Time Location Team Score Team
B1 6:00 PM Anniston Complex - Field C [1] Centre Lakemonsters
2 5 [4] Alexandria Changer & Dresser
B4 6:00 PM Attalla Complex - Minor [5] Gadsden GPR Hughes
11 5 [8] Piedmont B & F Lawn Care
B7 6:00 PM Centre Complex - Field 2 [9] Piedmont Morrow Tire & Auto
9 1 [12] Piedmont Big Time
B10 6:00 PM Earl Martin Complex - Field 3 - Ozone [13] MUNFORD 10U ALL STARS
1 8 [16] Alexandria T & G FARMS
B13 6:00 PM Gadsden Sports Complex - Field 4 [17] Lincoln pirates 10U
14 2 [20] Attalla Braves 10U
B17 6:00 PM Lincoln Sports Complex - Field 3 [22] Centre Knights
12 4 [23] OXFORD HSC ATHLETE RECOVERY
B20 6:00 PM Vivian Lee Maddox - Field 1 [25] White Plains Jones
1 15 [28] OXFORD BENTON NISSAN
B23 6:00 PM Vivian Lee Maddox - Field 2 [29] ATTALLA WHITE SOX 10u
12 11 [32] Centre 10u hotrods
B26 6:00 PM Vivian Lee Maddox - Field 3 [33] Attalla Indians
3 14 [36] Pleasant Valley Morrison 10u
B30 6:00 PM Vivian Lee Maddox - Field 4 [38] Pleasant Valley Ball 10u
18 2 [39] HBYB Elliot 10U 2022
B2 7:30 PM Anniston Complex - Field C [2] Alexandria Roof Revivers
0 10 [3] Alexandria McElroy Insurance Agency
B5 7:30 PM Attalla Complex - Minor [6] Alexandria Quality Hardwood Inc
11 1 [7] Centre Storm
B8 7:30 PM Centre Complex - Field 2 [10] Gadsden GPR Wright
12 6 [11] Anniston Diamondbacks 10U
B11 7:30 PM Earl Martin Complex - Field 3 - Ozone [14] MUNFORD 10U DUSTIN
7 13 [15] Attalla River Bandits
B14 7:30 PM Gadsden Sports Complex - Field 4 [18] MUNFORD 10U LANCE
4 12 [19] OXFORD TOP OF THE RIVER
B18 7:30 PM Lincoln Sports Complex - Field 3 [21] Lincoln Braves 10U
16 4 [24] Centre Mudcats
B21 7:30 PM Vivian Lee Maddox - Field 1 [26] Saks AAA Gray
4 10 [27] Ohatchee Snelling
B24 7:30 PM Vivian Lee Maddox - Field 2 [30] OXFORD DICKS SPORTING GOODS
4 3 [31] White Plains Church
B27 7:30 PM Vivian Lee Maddox - Field 3 [34] Centre Timber Rattlers
8 7 [35] Wellborn 10U Black
B31 7:30 PM Vivian Lee Maddox - Field 4 [37] Weaver AAA- Rivers- Black
15 6 [40] Ohatchee Brown
Saturday, April 23, 2022
Game Time Location Team Score Team
B9 9:00 AM Vivian Lee Maddox - Field 1 [9] Piedmont Morrow Tire & Auto
10 0 [10] Gadsden GPR Wright
B25 9:45 AM Vivian Lee Maddox - Field 3 [29] ATTALLA WHITE SOX 10u
8 9 [30] OXFORD DICKS SPORTING GOODS
B28 9:45 AM Vivian Lee Maddox - Field 2 [36] Pleasant Valley Morrison 10u
12 3 [34] Centre Timber Rattlers
B19 10:45 AM Vivian Lee Maddox - Field 1 [21] Lincoln Braves 10U
0 6 [22] Centre Knights
B3 11:30 AM Vivian Lee Maddox - Field 3 [4] Alexandria Changer & Dresser
11 5 [3] Alexandria McElroy Insurance Agency
B22 11:30 AM Vivian Lee Maddox - Field 2 [28] OXFORD BENTON NISSAN
4 3 [27] Ohatchee Snelling
B6 12:30 PM Vivian Lee Maddox - Field 1 [5] Gadsden GPR Hughes
1 16 [6] Alexandria Quality Hardwood Inc
B12 1:15 PM Vivian Lee Maddox - Field 2 [16] Alexandria T & G FARMS
8 0 [15] Attalla River Bandits
B32 1:15 PM Vivian Lee Maddox - Field 3 [37] Weaver AAA- Rivers- Black
8 7 [38] Pleasant Valley Ball 10u

Bracket

[9] Piedmont Morrow Tire & Auto
Gold Champion
[4] Alexandria Changer & Dresser
Gold Major Champion
[6] Alexandria Quality Hardwood Inc
Gold Minor Champion
Bracket Winner B15
Silver Minor Champion
[16] Alexandria T & G FARMS
Silver Major Champion
[28] OXFORD BENTON NISSAN
Bronze Major Champion
[22] Centre Knights
Silver Champion
[30] OXFORD DICKS SPORTING GOODS
Bronze Minor Champion
[36] Pleasant Valley Morrison 10u
Bronze Champion
[37] Weaver AAA- Rivers- Black
Copper Champion
[17] Lincoln pirates 10U
B15
[19] OXFORD TOP OF THE RIVER
[17] Lincoln pirates 10U - 14
B13 - Fri 4/15 6:00PM Gadsden Sports Complex - Field 4
[20] Attalla Braves 10U - 2
[18] MUNFORD 10U LANCE - 4
B14 - Fri 4/15 7:30PM Gadsden Sports Complex - Field 4
[19] OXFORD TOP OF THE RIVER - 12
[5] Gadsden GPR Hughes - 1
B6 - Sat 4/23 12:30PM Vivian Lee Maddox - Field 1
[6] Alexandria Quality Hardwood Inc - 16
[9] Piedmont Morrow Tire & Auto - 10
B9 - Sat 4/23 9:00AM Vivian Lee Maddox - Field 1
[10] Gadsden GPR Wright - 0
[21] Lincoln Braves 10U - 0
B19 - Sat 4/23 10:45AM Vivian Lee Maddox - Field 1
[22] Centre Knights - 6
[25] White Plains Jones - 1
B20 - Fri 4/15 6:00PM Vivian Lee Maddox - Field 1
[28] OXFORD BENTON NISSAN - 15
[26] Saks AAA Gray - 4
B21 - Fri 4/15 7:30PM Vivian Lee Maddox - Field 1
[27] Ohatchee Snelling - 10
[16] Alexandria T & G FARMS - 8
B12 - Sat 4/23 1:15PM Vivian Lee Maddox - Field 2
[15] Attalla River Bandits - 0
[30] OXFORD DICKS SPORTING GOODS - 4
B24 - Fri 4/15 7:30PM Vivian Lee Maddox - Field 2
[31] White Plains Church - 3
[28] OXFORD BENTON NISSAN - 4
B22 - Sat 4/23 11:30AM Vivian Lee Maddox - Field 2
[27] Ohatchee Snelling - 3
[29] ATTALLA WHITE SOX 10u - 12
B23 - Fri 4/15 6:00PM Vivian Lee Maddox - Field 2
[32] Centre 10u hotrods - 11
[36] Pleasant Valley Morrison 10u - 12
B28 - Sat 4/23 9:45AM Vivian Lee Maddox - Field 2
[34] Centre Timber Rattlers - 3
[38] Pleasant Valley Ball 10u - 18
B30 - Fri 4/15 6:00PM Vivian Lee Maddox - Field 4
[39] HBYB Elliot 10U 2022 - 2
[37] Weaver AAA- Rivers- Black - 15
B31 - Fri 4/15 7:30PM Vivian Lee Maddox - Field 4
[40] Ohatchee Brown - 6
[4] Alexandria Changer & Dresser - 11
B3 - Sat 4/23 11:30AM Vivian Lee Maddox - Field 3
[3] Alexandria McElroy Insurance Agency - 5
[29] ATTALLA WHITE SOX 10u - 8
B25 - Sat 4/23 9:45AM Vivian Lee Maddox - Field 3
[30] OXFORD DICKS SPORTING GOODS - 9
[34] Centre Timber Rattlers - 8
B27 - Fri 4/15 7:30PM Vivian Lee Maddox - Field 3
[35] Wellborn 10U Black - 7
[33] Attalla Indians - 3
B26 - Fri 4/15 6:00PM Vivian Lee Maddox - Field 3
[36] Pleasant Valley Morrison 10u - 14
[37] Weaver AAA- Rivers- Black - 8
B32 - Sat 4/23 1:15PM Vivian Lee Maddox - Field 3
[38] Pleasant Valley Ball 10u - 7
[9] Piedmont Morrow Tire & Auto - 9
B7 - Fri 4/15 6:00PM Centre Complex - Field 2
[12] Piedmont Big Time - 1
[10] Gadsden GPR Wright - 12
B8 - Fri 4/15 7:30PM Centre Complex - Field 2
[11] Anniston Diamondbacks 10U - 6
[6] Alexandria Quality Hardwood Inc - 11
B5 - Fri 4/15 7:30PM Attalla Complex - Minor
[7] Centre Storm - 1
[5] Gadsden GPR Hughes - 11
B4 - Fri 4/15 6:00PM Attalla Complex - Minor
[8] Piedmont B & F Lawn Care - 5
[1] Centre Lakemonsters - 2
B1 - Fri 4/15 6:00PM Anniston Complex - Field C
[4] Alexandria Changer & Dresser - 5
[2] Alexandria Roof Revivers - 0
B2 - Fri 4/15 7:30PM Anniston Complex - Field C
[3] Alexandria McElroy Insurance Agency - 10
[21] Lincoln Braves 10U - 16
B18 - Fri 4/15 7:30PM Lincoln Sports Complex - Field 3
[24] Centre Mudcats - 4
[22] Centre Knights - 12
B17 - Fri 4/15 6:00PM Lincoln Sports Complex - Field 3
[23] OXFORD HSC ATHLETE RECOVERY - 4
[14] MUNFORD 10U DUSTIN - 7
B11 - Fri 4/15 7:30PM Earl Martin Complex - Field 3 - Ozone
[15] Attalla River Bandits - 13
[13] MUNFORD 10U ALL STARS - 1
B10 - Fri 4/15 6:00PM Earl Martin Complex - Field 3 - Ozone
[16] Alexandria T & G FARMS - 8